Salı, Temmuz 23, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Threads Uygulamasına Direkt Mesaj Özelliği Gelecek mi?

Threads uygulamasına direkt mesaj (DM) özelliği eklenip eklenmemesi konusu, uygulamanın piyasaya sürülmesinden bu yana sıkça tartışılıyor. Instagram CEO’su ve Threads sorumlusu Adam Mosseri, Threads’e DM eklenmeyeceğini sürekli olarak dile getiriyor. Mosseri, Instagram’ın mesajlaşma servisinin zaten etkin ve yaygın olarak kullanıldığını belirterek, Threads’e ayrıca DM eklemenin gerekli olmadığını ifade ediyor.

Mosseri, Threads ve Instagram için ayrı iki mesajlaşma sistemi olmasının kullanıcıları kafa karışıklığına ve sohbetlerinin parçalanmasına yol açacağını savunuyor. Instagram’ın DM sistemini Threads içinde çalışacak şekilde odaklanmanın en verimli ve kullanıcı dostu yaklaşım olacağına inanıyor.

Ancak bu yaklaşımın kendine has zorlukları var. Uygulamalar arası bir mesajlaşma sistemi uygulamak, bildirimler, ayarlar ve gizlilik kontrolleri açısından dikkatli bir düşünce gerektiriyor ki kullanıcılara sorunsuz bir deneyim sunulsun. Bunun yanı sıra, Threads’ın federatif gönderi sistemi ile Instagram’ın merkezi mesajlaşma sisteminin entegrasyonu uyumluluk sorunları yaratabilir.

Mosseri’nin çekincelerine rağmen birçok Threads kullanıcısı, uygulamaya dahili DM’lerin eklenmesini talep ediyor. Kullanıcılar, DM’lerin herhangi bir sosyal medya uygulaması için temel bir özellik olduğunu ve bunların Threads içine entegre edilmesinin uygulamayı daha kullanışlı hale getireceğini savunuyorlar.

Mosseri, Threads için tamamen yeni bir mesajlaşma sistemi oluşturulmasını reddetmiş olsa da, platformda bazı özel mesajlaşma şeklinin olması gerektiğini kabul ediyor. Mosseri, iki potansiyel çözüm öneriyor: Instagram’ın gelen kutusunun Threads’da yansıtılması veya kullanıcıların her iki uygulamada da mesaj konuşmalarını yaratmalarına izin verilmesi.

Threads’in DM özelliği konusu henüz çözüme kavuşmuş değil ve önerilen her iki çözümün de kendi dezavantajları bulunuyor. Mosseri, Instagram’ın mesajlaşma altyapısını kullanmanın taraftarı olsa da, kullanıcılar Threads içinde daha entegre ve akıcı bir mesajlaşma deneyimi talep etmeye devam ediyorlar. Sonuç olarak, Threads’e DM eklenip eklenmeyeceği kararı, Meta‘nın uygulamalar arası mesajlaşmanın zorluklarını ele alabilme ve kullanıcı taleplerini karşılayabilme yeteneğine bağlı olacak.

Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Bilgesu Erdem
Bilgesu Erdem
tech and internet savvy, cat lover.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER