Tiktok Keşfet Engeli Nasıl Anlaşılır- Tiktokta Engel Ne Zaman Kalkar

Tiktok Keşfet Engeli
Tiktok Keşfet Engeli

Tiktok Keşfet Engeli Nasıl Anlaşılır ? Tiktok Keşfet Engeli, video yaratıcıları ve içerik yöneticileri için çok büyük bir kabustur. Kullanıcılar tarafından tiktok’ta paylaşılan olay veya içerik, bazen engellenir ve keşfedilmesi imkansız olur. “Keşfedin” Engeli kalkmadığı taktirde, video “Keşfet” sekmesine dahil edilmeyecektir.

Bu durumla karşılaşan kullanıcılar, Tiktok’ta Keşfet engelinin önüne geçip bu durumu bulmanın önündeki engelleri nasıl ortadan kaldıracaklarını bilmek ve öğrenmek istiyorlar. Keşfedilmemiş videolar daha az insanı çektiğinden, daha az izleniyorlar. Tiktok’tan para kazanan insanlar için bu durum gerçekten de bir kabustur. Tiktok kullanıcılarında İçerik üreticileri için izlenme sayısı çok önemlidir.

Tiktok Keşfet Engeli Nasıl Anlaşılır
Tiktok Keşfet Engeli Nasıl Anlaşılır

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: TikTok Soru Cevap Özelliği


Tiktok Keşfet Engeli Nasıl Anlaşılır

Tiktok Keşfet engelinin arkasında belirli nedenler vardır. Peki Bu Keşfet Engeli Nasıl Anlaşılır ?

  • Videolarda yasa dışı faaliyet gösterdiğiniz taktirde Engel Yersiniz.
  • Siyasi içerik paylaştığınız taktirde engel Yersiniz.
  • + 18 içerikler Tiktok için yasaktır.
  • Kumar, Bahis ve şiddet içeren içeriklerde engel yersiniz.
  • Aynı videonun sürekli paylaşılması halinde engellenirsiniz.

Keşfet’e Çıkmak için Ne Yapılması Gerek

  • Paylaşılan videoların sürekli silinmesi halinde bir müddet paylaşmamayı sizlere tavsiye ederim. Yoksa.. Engel Yersiniz.
  • Keşfete Düşe bilmek için Popüler ilgili etiketleri veya Popüler Müzikleri kullanın. Engel yememek için bu tarz yöntemler kullanmanız gerekiyor. veya Keşfet engeli nasıl kalkar sorularınızın tamamıyla bu tarz kullanımlarda sorun görülmediği ortaya çıkmıştır.
  • Yasaklı etiketleri kullanmayın

En az birinde Yukarıdaki durumlara rağmen, içeriğinizde bu durumlardan hiçbiri bulunmazsa, bir algoritma hatası nedeniyle algılama engelini alıyor olabilirsiniz.

Engellemenin kaldırılması için Tiktok üzerinde sizlere bahsedeceğimiz adımları tamamlamanız gerekiyor. Veya yukarıda bahsettiğimiz şekilde Düzenli ve Uygun kullanım durumlarında Engel Yemenizin olasılığı imkansızdır.

Tiktok Algoritması engellediği içeriklerin verisini kendi içerisinde saklı tutar kullanıcıların içeriği engel yediği taktirde, Kullanıcının bu durumu belirtmesini talep eder. İçeriğin engellenmesi durumunda sizi engellediği durumu belirleyin ve tiktok Destek birimi ile iletişime geçin. Gerçekten yasa dışı bir şey varsa, içeriğinizi düzenleyin. Yasadışı bir durum yoksa durumu ayrıntılı olarak Tiktok Yardım’a açıklamnız gerekiyor. Ardından sırada sadece bir kaç saat beklemeniz gerekiyor. Tiktok Destek ekibi kısa bir süre zarfı içinde sizler ile iletişime geçecektir. Sorunu ortadan kaldıracaktır.

Tiktok Keşfet Engeli Nasıl Anlaşılır
Tiktok Keşfet Engeli Nasıl Anlaşılır

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: TikTok Trend içerik


TikTok keşfet engel yediğimiz nasıl anlaşılıyor?

TikTok keşfet engeli nasıl anlaşılıyor ;

Tiktok Keşfet Engeli Nasıl Anlaşılır? Engelleri bulmak için engelleri nasıl anlayacağımızı tartışacağız. Engelleri bulmak için TikTok’u anlamanın adımlarından biri videonun etkileşim oranıdır. TikTok’ta paylaşılan video öncekinden daha az etkileşimli olmaya başlarsa Videonun sebebi TikTok’un keşif engeli olabilir.

Videonun engeli aştığını bulmak etkileşimde ciddi bir düşüş ile karşı karşıya kalabilir. Bu durumda kullanıcıların yapması gereken TikTok’un engeli bulmasının nedenini anlamak ve nasıl korunacağını anlamaktır. İnternet kullanıcıları bu Konu bilgisi hakkında bilgi alırlarsa platformu daha iyi kullanabilirler. TikTok’un engeli bulmasının nedeni nedir? Kullanıcıların uygulamada keşif engelleriyle karşılaşmasının birçok nedeni vardır. Bu başlık altında, engellerin keşfedilme nedenlerini ayrıntılı olarak tartışacağız. Engellerin keşfinin sebeplerinden biri de +18 içeriği olarak açıklanabilir.

TikTok keşfet engeli nasıl anlaşılıyor Sebepleri;

TikTok’un keşfine yol açan bir diğer madde ise siber zorbalıktı. Videoda şiddet içeren içerik veya hakaret varsa bu gibi durumlarda Videolarınızın keşfedilmesini engelleyebilirsiniz. “Keşfedilmeyen” İçerik olmasının bir başka nedeni de düşük video kalitesidir.

TikTok, seçilen videoların yeterli kalitede olmasını umuyor. Video kalitesi çok düşükse ve doğru şekilde çekilmezse, videonun keşfedilmesini de engelleyebilir. Bu olayın nedenlerinden biri, yayınlanan videoda kumar içeriğinin bulunmasıdır. Birçok ülke kumar oynamayı yasaklıyor. Platform ayrıca kumar içerikli paylaşımlara da izin vermemektedir.

Bir TikTok videosunda yasa dışı etkinlik varsa videonun öne çıkmasını engelleyebilir. Platform, videonun güvenlik güçlerine iletilmesini bile sağlayabilir. Bu nedenle platformda yasal olarak video çekmek gerekiyor. Bazı kişiler, uygunsuz davranışlar veya uygunsuz gönderiler yayınlamaları nedeniyle videolarını oynatamıyor.

Video, TikTok’un politikalarına uygun olarak çekilmediyse, videonun öne çıkmasını engelleyebilecek uygunsuz görseller içeriyor. Birçok sosyal medya platformunda olduğu için TikTok’ta spam önemli bir konu. Her ne kadar spam kanallarının videoları öne çıkmasa da bu kanalların banlanma riski hala var. Sadece bu kanallar değil, bazı kural ihlalleri de yasaklanabilir. “TikTok engel buldu” yemenin bir başka nedeni de siyasi içerik paylaşmak.

Tiktok Keşfet Engeli Nasıl Anlaşılır
Tiktok Keşfet Engeli Nasıl Anlaşılır

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Tiktok Keşfet Engeli Nasıl Anlaşılır sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer TikTok Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: TikTok Keşfet Saatleri Tablosu