Pazartesi, Şubat 26, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Trendyol Komisyon Oranları Nedir [Nasıl Hesaplanır Ve Ne Kadardır]

Trendyol Komisyon Oranları Nedir? Trendyol, Türkiye’nin en büyük Platformu oldu. Peki Trendyol Komisyon Oranları Nasıl Hesaplanır? En iyi E-ticaret pazarlarından biri olan Trendyol’un Oranlarının nasıl hesapladığını sizlerle paylaşacağız. Trendyol’un komisyon oranı, piyasada satış yapan satıcıların gelirlerinden kesilen bir ücrettir.

Trendyol Komisyon Oranları Nedir 2021
Trendyol Komisyon Oranları Nedir 2021

Bu kesintiler piyasada oluşan maliyetler olarak görülebilir. Ürün satışı yapan her satıcı platforma kayıt olurken onaylanan komisyon oranına göre kesinti yapılacaktır. Komisyon oranını, AVM’de mağaza açıldığından beri ödenen aylık kira olarak düşünebilirsiniz.

Kira aylık olarak sabit olmasına rağmen, komisyon sabit değildir. Her ay ne kadar çok satış yaparsanız, Trendyol sizden o kadar çok komisyon keser. Kısacası, daha yüksek gelirli satıcılar daha fazla komisyon öderler. Elbette bu kesiler kafaya yapılmamaktadır. Bu yıl belirlenen Trendyol Komisyon Oranları Ne Kadar? sizlerle paylaşacağız.

Trendyol Komisyon Oranları Nedir

Trendyol tarafından belirlenen komisyon oranı ürün kategorisine göre değişiklik göstermektedir. Her kategoriden aynı oranda düşülmeyecektir. Yeni yılda hangi kategoriden ne kadar komisyon alacağınızı ayrıca hesaplayın ve yıl başında duyurun. Elbette Trendyol, komisyonu sözleşme şartları çerçevesinde her zaman değiştirebilir. Trendyol Komisyon Oranları Nedir yılında şu şekilde geçerlidir:

  • Aksesuar: %5 – %25
  • Kozmetik ve Kişisel Bakım: %5-%17
  • Elektronik: %6-%25
  • Spor Ürünleri: %8-%10
  • Çocuk Ürünleri: %8-%18
  • Süper Market: %12-%15
  • Giyim: %17-%20

Komisyon oranı, platformda satıcı olarak kayıt olurken sunulan komisyon sözleşmesinde belirtilir. Yukarıdaki platformlarda satıcı olmaya karar verdiyseniz, sözleşmedeki komisyon maddesine dikkat etmelisiniz. Sözleşmeyi onayladıktan sonra bazı ürünleri iade edemeyebilirsiniz. Ürün kategorisi komisyon tutarını etkileyen tek faktör değildir. Ürünün kendisi de çok önemlidir. Aynı kategorideki iki üründen farklı komisyonlar alınabilir. Yukarıda gösterildiği gibi, kategorinin net komisyon değeri yoktur ve bir dizi komisyon değeri vardır.

Komisyon Oranları Nasıl Hesaplanır:

Trendyol’da ürün satarken sizden ne kadar kesinti yapılacağını hesaplayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey satacağınız ürünlerin katma değer vergisi dahil satış fiyatı üzerinden komisyon oranını hesaplamaktır. Tamamlanan her sipariş için Trendyol bu hesaplamayı yapacak ve komisyonu satış gelirinden çıkaracak ve size ödeyecektir.

trendyol komisyon oranlari nedir 2021 nasil hesaplanir ve ne kadardir 2

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Subway Surfers Hikayesi


Komisyon Oranları Ne Kadar

Trendyol Komisyon oranlarını en iyi ne nasıl öğrenebileceğinizi mi Arıyorsunuz? Sizlere tavsiyem kesinlikle Trendyol Müşteri Temsilcileri ile görüşme içerisinde olmanız olacaktır.

Çünkü Genellikle Müşteri Temsilcileri İlk aşamada sizlerin kayıt olmanızı isteyecektir. Yukarıda sizlere aktardığımız komisyon oranları değişkenlik gösterebilir.

En güncel Kayıt bilgilerini Kayıt olduğunuzdan sonra Temsilcinizin sizlere göndereceği Katalog içerisinde göreceksiniz. Böylelikle Komisyon Oranları Ne Kadar Sorunuzu Kesin olarak çözmüş olacaksınız.

Trendyol Oranları Aktardığımız gibi değişkenlik gösterebilir. Satıcıların Sadece yukarıdaki Kategorileri Baz almasınlar isterim.

Çünkü E-ticaret ağı gerçekten de çok geniş bir platformdur ve Bir çok kategorisi bulunmaktadır. İçerisinde Bulunan kategorilerinin de Kendine has Komisyon Tutarları bulunacağı Kafidir.

Bu Sebep ile Trendyol müşterileri ile iletişime geçmenizi kesinlikle tavsiye etmekteyiz. Daha fazla kaynak için bizleri takip etmeyi unutmayınız Aynı zamanda da Trendyol Resmi Web adresini sizler için buraya bırakıyorum.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Trendyol Komisyon Oranları Sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Gündem Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: World Series of Warzone nasıl izlenir


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER