Pazartesi, Temmuz 22, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Turkcell hata kodu 38 ve çözümü [Tam Anlatım]

Turkcell hata kodu 38 nedir? Bu sorunu en kısa yoldan ve net bir şekilde nasıl çözebiliriz? SMS problemleri arasında yer alan bu hatanın tüm detayları yazımızda! “Turkcell sms atamıyorumHata kodu uyarısı alıyorum. Bu problemi maalesef bazı Turkcell müşterileri görmeye başladı. Bizde bu problemin çözümünü detaylı olarak araştırdık. Sizler için derledik.

Turkcell hata kodu 38 ve çözümü

Turkcell operatöründe sms göndermek istediğiniz esnada Hata kodu 38 veya Hata kodu 50 gibi uyarı ekranları ile karşılaşabilirsiniz. Aslında bu hatanın nedeni basit olabilir. Çünkü merkez numarasının yanlış yazımı veya tekrar tanımlanması gerekiyor. Bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • Öncelikle hatayı aldığınız telefonun mesaj ayarları bölümüne gidin.
  • Merkez numarasının +905329010000 olup olmadığını kontrol ediniz.
  • Eğer numara doğruysa bile onu silin ve tekrar yazın. Kaydet ve ekrandan çık.
  • İşlem bu kadar.

Yukarıdaki çözüm adımlarından sonra muhtemelen sorununuz giderilmiştir. Genelde bu işlemi yapanlar sorunu çözmüşlerdir. Fakat yinede merkez numarasını değiştirmenize rağmen, sms atmaya çalıştığınızda aynı hataları alıyorsanız sonraki adıma geçin.

  • Telefonunuzun sim kartını çıkarın.
  • Başka bir telefona takıp sms atmayı deneyin.
  • Eğer mesajlarınız gidiyorsa, demekki sorun telefondan kaynaklıdır.

Dikkat: Netflix şifresini paylaşmak artık suç!


Bu durumda teknik servis kaçınılmaz olabilir. Eğer cihazınızda çok önemli dosyalar veya uygulamalar yoksa format atabilirsiniz. Cihazı fabrika ayarlarına alın. Ayrıca format öncesinde tabiki yedekte alabilirsiniz. Telefonunuzun dosya, resim ve diğer yedeklerini aldıktan sonra da format atabiirsiniz. Birde bu şekilde denemeniz gerekiyor.

Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER