Twitter veri kaptırma iddiası: 235 milyon kullanıcı verisi!

Twitter veri kaptırma iddiası ile karşı karşıya! Şirket yetkililerinden açıklama bekleniyor.
Twitter Haberleri
Twitter Haberleri

Twitter veri kaptırma iddiası ile karşı karşıya kaldı. Dünyanın sosyal medya devi olan ve geçtiğimiz haftalarda Elon Musk tarafından satın alınan Twitter’da büyük çatlak! Sosyal medya platformunun 235 milyona yakın kullanıcısı bulunuyor. Twitter veri tabanının bir çevrimiçi hacker forumunda paylaşıldığı ortaya çıktı.

Kullanıcı adı, e-posta ve diğer bilgilerin hepsi sızdırıldı iddiası!

Cybernews‘in haberine göre kullanıcı adları, e-posta, Twitter adları, takipçi sayıları ve hesap oluşturma tarihleri dahil tüm bilfilerin hackerlar tarafından çalındığını ortaya koydu. İnanılması güç bir durum ile karşı karşıya kalan Twitter’dan henüz açıklama gelmedi. Websesi olarak konunun takipçisi olacağımızı söylemek isteriz. Çünkü bu teknoloji alanında önemli bir iddia olarak öne çıkıyor.

Veritabanı dosya boyutu 63 GB

Twitter’ın başına gelen bu iddia çok konuşulacak gibi! Dünya üzerinde 235 milyona yakın kullanıcısı olan bu platformun veri kaptırması can sıkıcıdır. Öyleki siber uzamanların konu ile ilgili yorumlarıda moral bozucu oldu. Bazı kullanıcıların verileri hackerlar tarafından dolandırıcılık ile kullanılabileceği biliniyor. 63 GB veritabanını paylaşan hacker grubu, indirmeyede açmışlar dosyayı. Veri tabanının herkese açık olduğunu ve herkesin indirmesine izin verildiği söyleniyor.

Bilgisayar korsanlarının asıl amaçları kripto hesaplarını hedeflemek olduğu düşünülüyor. Yüksek profilli ve siyasi hesapları hacklemekte olabilir. Ayrıca kullanıcı adı eşsiz değerde olan hesaplarıda almak niyetinde olabilirler.

Twitter, sistemindeki açığı geçen yıl Ağustos ayında yayınladığı Ocak 2022 raporunda öğrendiği ortaya çıktı. Güvenlik açığının yanlışlıkla aylar önce bir kod güncellemesinde ortaya çıktığı öne sürülüyor.

Bu içeriğe oy verin!