Oyun

Valorant Derece Sistemi: Ranklar Nelerdir ve Valorant’ta kaç rank var?

Valorant Derece Sistemi Nedir? Valorant’ın dereceli bir modu var. Bu kılavuzda, ona nasıl erişeceğinizi, toplamda kaç seviye olduğunu ve turnuvanın nasıl çalıştığını öğreneceksiniz.

Valorant Derece Sistemi Nasıl Açılır

Seviye sisteminin kilidini açmak için 20 klasik savaşı tamamlamanız gerekiyor. Bundan sonra, dereceli maçlar mevcut olacak. Her kullanıcıya belirli bir seviye atanması dışında, standart savaşlardan farkları yoktur. Derecelendirme modu sayesinde sistem, beceri seviyenizi belirleyebilecektir. Eşit güçteki düşmanlara karşı savaşmalısın. Performansınızı artırırsanız, yeni bir unvan alacak ve bir sonraki lige yükseleceksiniz.

Birinci Derece Nasıl Alınır

Dereceli Modun kilidini açtığınızda beş kalibrasyon maçı oynayın. Bundan sonra, sistem size “Demir 1” adlı ilk rütbeyi atayacaktır. Bir sonraki sıralamanın kilidini açmak için dereceli maçlarda rekabet etmeye devam edin. Oyunu kazanmanız ve mümkün olduğunca çok düşman öldürmeniz gerekiyor.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Valorant VAN 19


Valorant kaç rank var?

Oyunda her biri üç katmana ayrılmış yedi ana katman vardır: Demir, Bronz, Gümüş, Altın, Platin, Elmas ve Ölümsüz. Immortal 3’e ulaştığınızda, finallere ulaşmanın son adımı Radiant rütbesini kazanmaktır. Onların ustaları en yüksek seviyedeki ustalardır.

Sıralama Nasıl Yapılır?

Seviye atlamak için sadece yarışmada aktif olmanız yetmez, aynı zamanda savaşı da kazanmalısınız. Verimlilik ve zafere en çok vurgu yapılan, eleme savaşlarının ayrıntılı analizi. Kazanmaya devam ederseniz, merdiveni çok hızlı tırmanacaksınız.

Dereceli bir maça girmeye karar verirseniz, eşit derecede güçlü düşmanlarla yüzleşmeye hazır olun. Rakibin seçimi rastgele. Sizden iki derece aşağıda veya yukarıda olabilirler. Bu arada, bu ekipler için de geçerlidir, bu nedenle ekip üyeleri aşağı yukarı aynı seviyede olmalıdır. Aksi takdirde sistem size çok güçlü veya zayıf rakipler verecektir.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: TFT Scrap


Valorant Dereceler Nelerdir?

Valorant Dereceler
Valorant Dereceler

Valorant sıralama sisteminde, 8’i temel seviye olan 22 seviye vardır. Valorant rütbelerini yüksekten düşüğe şu şekilde sıralayabiliriz:

  • VALORANT
  • Ölümsüz(Immortal) Derecesi
  • Elmas(Diamond) Derecesi
  • Platin(Platinium) Derecesi
  • Altın(Gold) Derecesi
  • Gümüş(Silver) Derecesi
  • Bronz Derecesi
  • Demir(Iron) Derecesi

En üst seviye olan VALORANT seviyesi hariç tüm seviyeler 3 seviyeden oluşur. (Gümüş I, Gümüş II ve Gümüş III gibi)

Valorant Derece Sistemi’ne Ek Olarak

Valorant derecelendirme sistemi, eşleştirme ve performans değerlendirmesinde yenilik getiriyor. Örneğin; alt seviyelerde bireysel puanların önemli olduğunu söylemiştik. Bu kural, Smurf hesaplarının hızla artmasını ve yeni oyuncuların mümkün olduğunca az Smurf hesabıyla karşılaşmasını sağlar. Sıralama sistemi, takımlar arasındaki dengenin bu örnekte olduğu gibi birçok detay üzerine kurulmasını sağlayacak ve her oyunda bozulacaktır.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Valorant Derece sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Bilgisayar Oyunları Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: LOL ARURF


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu