Perşembe, Şubat 22, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Valorant Error 40 Hatası: Bu Sorunun Çözümü Nedir [Nasıl Düzeltilir]

Valorant Error 40 Hatası: Valorant Bölüm 3 geçen ay yayınlandı ve Kullanıcılar hata almaya başladı. Valorant Error 40 Nasıl Düzeltilir? sorularınızı Valorant Patch 3.0, oyun tarihindeki en büyük güncellemelerden biri olduğu için kısaca açıklığa kavuşturacağız.

Valorant Error 40 Hatası
Valorant Error 40 Hatası

Bu güncelleme ile geliştiriciler oyuna yepyeni bir görünüm kazandırmaya çalışıyor. Ajan ve silah fiyatlarındaki birçok oyun mekaniği ve büyük değişikliklerle uğraştılar. Ancak, bu büyük güncellemelerden sonra, her oyun, çoğunlukla hatalar ve eksiklikler ile bazı ortak sorunlarla karşılaşacaktır. Yama 3.0 geçen ay yayınlandığından, Valorant şu anda bu sorunlarla karşı karşıya. Oyuncular, geçtiğimiz iki hafta içinde en can sıkıcı hata kodlarından bazılarını ve oyun çökmelerini yaşadı. İşte beklediğiniz Valorant Error 40 Çözümü:


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: VALORANT Phantom skinleri


Valorant Error 40 Hatası

Valorant Error 40 Hatası, son zamanlarda sunucuyu rahatsız eden sorunlardan biridir. Bu sorunun kalıcı bir çözümü olmayabilir ancak oyuncular bu sorunu geçici olarak çözebilir.

Valorant Error 40 Sorunu, çoğunlukla sunucu kapatıldığında veya İnternet bağlantısı kesildiğinde ortaya çıkar. Bir hata oluştuğunda, oyun ekranda şunu söyleyen bir mesaj görüntüler:

“Platforma bağlanırken bir hata oluştu. Lütfen oyun istemcinizi yeniden başlatın.”

Valorant Error 40 Çözümü:

Valorant Error 40 Nasıl Düzeltilir? Öncelik ile bu hata tamamen düzensiz bir hatadır. Ancak bu, Valorant’ın bilinen sorunlar listesinden biridir. Oyuncular bu sorunu çözmek için bu yöntemler kullanabilir:

  • Oyundan çıkın ve istemciyi yeniden başlatın.
  • Hata tekrar oluşursa bilgisayarı ve yönlendiriciyi yeniden başlatın.
  • Hala çalışmıyorsa tüm dosyaların güncellenip güncellenmediğini kontrol edin.
  • Her zaman tüm dosyaları güncel tutun.
  • Hata devam ederse, lütfen oyunu yönetici olarak çalıştırın.

Ancak tüm bu sorunları denedikten sonra oyun hala aynı sorunu gösteriyorsa Riot’un sunucusu çökmüş olabilir. Oyuncuların tekrar oynamadan önce birkaç saat beklemesi gerekebilir. Geçtiğimiz günlerde Bir Hata da Mouse takılmalarında yaşamıştık.

Valorant Error 40 Sorunu Hakkında:

Tüm gerçek zamanlı hizmet oyunları gibi, VALORANT’ın da oyunun başına bela olan birçok sorunu var ve Riot Games, oyunculara karşılaştıkları sorunlar hakkında fikir verebilecek hata kodları içeriyor. En yaygın hata kodlarından biri, genellikle yalnızca VALORANT oyun sunucusu bir tür sorunla karşılaştığında görünen 40 numaralı hata kodudur. Valorant Error 40 Sorunu Bir oyuncunun hata kodu 40 olduğunda, genellikle “platforma bağlanırken” bir hata olduğunu söyleyen ve oyuncunun VALORANT oyun istemcisini yeniden başlatmasını isteyen bir mesajla birlikte gelir.

Bu bir platform ve sunucu sorunu olduğu için asıl sorun Riot, oyuncuların kendi başlarına çözebilecekleri bir sorun değil. Başka bir deyişle, oyunun tamamen kesintiye uğraması yerine sadece bir kerelik bir hata olup olmadığını görmek için bir şeyler deneyebilirsiniz.


Ayrıca şu haberimizi de Okuyunuz: Valorant İsim Değiştirme


Valorant Error 40 Nasıl Düzeltilir

Çok sayıda oyuncu Valorant sunucusuna bağlanırken bağlantı sorunlarıyla karşılaştı. Onlardan biriyseniz, büyük olasılıkla hata kodu 40 ile karşılaşacaksınız. Bu hata kodu, Valorant’ın en yaygın hata kodlarından biridir. Bu yazımızda Valorant hata kodu 40’ı nasıl düzelteceğinizi anlatacağız.

Valorant Error 40 hatalarının çoğu Valorant sunucu sorunlarından kaynaklanır. Bu nedenle yukarıdaki yöntemler işinize yaramazsa Valorant sunucusu bakım modundadır. Bir saat kadar bekleyin, hata kendi kendine çözülecektir. Valorant Error 40 Nasıl Düzeltilir tüm detaylarını yukarıda sizler için liste halinde düzenledik.

  • Oyun istemcisini yeniden başlatın.
  • Oyun istemcisini yeniden başlatmak işe yaramazsa, bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  • İnternet bağlantınızın düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin.
  • Birincil ve ikincil DNS’nizi şunlardan herhangi biriyle değiştirin: 1.1.1.1, 1.0.0.1, 8.8.8.8, 4.2.2.2
  • Resmi siteye giderek Valorant sunucularının kapalı olup olmadığını kontrol edin.

Umarız sorunlarınıza yardımcı olabilmişizdir. Valorant Error 40 Hatası için şu anlık tüm çözüm yöntemleri bunlardan ibarettir. Güncel bir durum olduğunda konun habercisi olduğumuzu bilin ve bizleri takip edin isteriz. Konu ile alakalı resmi bir açıklama yapıldığı taktirde buradan da duyurusunu sağlamaya çalışacağız.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Valorant Error 40 Hatası Sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden Takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Bilgisayar Oyunları Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca Şu Haberimizi de Okuyunuz: Valorant PBE nedir


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER