Oyun

Valorant Gibi mobil oyun: NetEase Project M [Geliştirilmekte Olan]

Valorant Gibi mobil oyun: “Valorant Mobile”, Haziran 2021’de Riot Games tarafından onaylandı. Ancak NetEase tarafından Project M Valorant gibi bir oyun çıkardı. Çinli video oyun şirketi NetEase, şu sıralar Project M adlı beşe beş savaş oyunu dikkat çekiyor.

“Valorant” bir yıldan uzun bir süre önce PC platformuna indi ve o zamandan beri e-sporcuların müthiş bir ilgi odağı oldu. Bu dizinin hayranları sadece PC topluluğundan değil, aynı zamanda mobil topluluktan da geliyor.


valorant gibi mobil oyun 2021 netease project m gelistirilmekte olan 2

Ayrıca Şu Haberimizi de Okuyunuz: Valorant Bind Haritası İçin En İyi Ajan


Riot Games kısa süre önce mobil topluluğu desteklemek için oyunun bir mobil sürümünü onayladı. Twitter, Valorant’a benzerliği nedeniyle çılgına döndü ve dün ilk beta sürümünü yayınladı. Benzer bir oyun, Valorant’ın Project A (Project Ares) ismine karşılık gelen Project M olarak adlandırılır.

Valorant Gibi mobil oyun

sızıntı: ValorLeaks, Valorant topluluğuna yabancı değil ve kamuoyunun dikkatini çekmek için Project M hakkında bir tweet attı. İnternet, halihazırda var olan Valorant’a çarpıcı benzerliği görünce şok oldu.

Project M’nin fragmanı, oyun ve silah savaşlarının yanı sıra ajanların sahip olduğu çeşitli yetenekleri sergiliyor. “Valorant” uzun süredir oyun dünyasında ve hayranlar, Project M’nin en sevdikleri serinin doğrudan bir kopyası olduğunu hemen anladı.


Ayrıca Şu Haberimizi de Okuyunuz: Valorant Benzeri Mobil Oyun


Fragman ayrıca Sage’in bariyer duvarını, Brimstone’un dumanını ve Sova’nın drone’unu da içeriyor. Fragmanda ayrıca Suova’nın kadın versiyonu, Omen of Killing’in erkek versiyonu ve Omen gibi cesur ajanlar gibi karakterler de bulunuyor. Gelin Birlikte NetEase Project M Valorant benzerliğine bir göz atalım.

NetEase Project M Valorant

Oyun, oyuncuların oynayabileceği arama ve imha modlarına sahiptir. Bu durumda oyuncunun amacı Spike’ı yerleştirirken karşı taraf onu etkisiz hale getirmektir. Dikkatli bir çalışmanın ardından Project M’nin yaratıcısı NetEase, Riot Games’in ana şirketi Tencent’e rakip oldu.

Valorant Gibi mobil oyun 2021
Valorant Gibi mobil oyun 2021

Açıkçası asıl amaçları Riot Games’ten önce oyunlar çıkararak taktik FPS pazarında onlarla rekabet edebilmek. NetEase’in bu konuda dava açması muhtemel.

Benzer bir durum Ubisoft’un Rainbow Six: Siege oyununda da ortaya çıktı. Alibaba’nın bir yan kuruluşu olan Ejoy, orijinal Ubisoft oyununun bir kopyası olan Area F2 adlı bir oyun üretti. Ubisoft’un geçen yıl davayı kazanmasının ardından oyun kapatıldı ve mobil mağazadan kaldırıldı.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Valorant Gibi mobil oyun 2021? sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Bilgisayar Oyunları Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca Şu Haberimizi de Okuyunuz: Valorant XP hesaplayıcısı


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu