Valorant Haritaları Listesi: 3. Bölüm 2. Kısım

Valorant Haritaları Listesi
Valorant Haritaları Listesi

Valorant Haritaları Listesi: Riot Games, 3. Bölüm 2. Kısım güncellemesinde Fracture adlı başka bir haritayı tanıttı. Oyun şu anda oyuncuların kullanması için yedi farklı haritaya sahip. Geçtiğimiz birkaç bölümde Valorant, yeni ajanların ve haritaların eklenmesiyle önemli ölçüde büyüdü. Tüm bu farklı özelliklere sahip olmak, yeni oyuncular edinmesine yardımcı olur.

Bununla birlikte, oyun en son Bölüm 3 Kısım 2 güncellemesini içeren başka bir harita aldı. Bu olay ışığında, bu makale çeşitli oyun deneyimlerine dayalı olarak tüm Valorant haritalarını sıralayacaktır.


Ayrıca Şu Haberimizi de Okuyunuz: Valorant Bilgisayarda Ne kadar Yer Kaplar? Pc Kapladığı Alan


Valorant Haritaları Listesi: 3. Bölüm 2. Kısım için Tüm Sıralama

Aşağıda ki liste Valorant 3. Bölüm 2. Kısım için Bulunan Tüm Haritaların Sıralamasıdır. İşte Valorant Haritaları Listesi:

#7) Split

Valorant Haritaları Listesi
Valorant Haritaları Listesi

Valorant, en başından beri Split Haritasını kullanmaktadır. Harita üzerinde oynaması eğlenceli olsa da seviyesinin düşmesi oyuncular için birçok soruna neden olmuştur. Halat kullananlar tehlikelere karşı giderek daha savunmasız hale geliyor. A ve B alanlarındaki ipler oyuncunun, özellikle de alt zemindeki oyuncuların görüşünü engelliyor.

#6) Haven

Haven, Valorant’taki en dengeli harita olmasına rağmen, oynanışı etkileyen bazı temel özelliklerden yoksundur. Haritanın tek tanımlayıcı özelliği, iki yerine üç farklı bomba yeri olması. Bu Haritada Etkileşimli özelliklerden yoksun olan güvenli sığınaklar genellikle sıkıcı ve bunaltıcıdır.

#5) Breeze

Valorant 3. Bölüm 2. Kısım
Valorant 3. Bölüm 2. Kısım

Valorant’s Breeze, çeşitli haritalardan birçok işlevi kullanır; interaktif kapılar, otomatik kapılar ve hatta rampalardan oluşur. Bununla birlikte, bahsedilen tüm özellikler esas olarak A sitesinde bulunur ve B’de belirgin önemli eklemeler yoktur. Büyük harita nedeniyle siteler arasında geçiş yapmak çok zaman alıyor.


Ayrıca Şu Haberimizi de Okuyunuz: Valorant Spectrum Skini Serisi Paketi fiyatı ve çıkış tarihi


#4) Icebox

Icebox haritasının en iyi özelliği dik bir haritaya sahip olmasıdır. Ayrıca oyuncunun hareket etmesine yardımcı olmak için dikey ve yatay iplere sahiptir.

#3) Ascent

Bu İtalyan tabanlı yüzen adalar haritası, hayranların favorisi. Haritanın her iki yanında bulunan interaktif kapılar, hücum eden ve defans oyuncusu için farklı oyun fırsatları sunuyor. Bu kapılardan herhangi birini kapatmak oyunun sonucunu değiştirebilir.

#2) Fracture

Yeni oyun seçenekleri nedeniyle Bölüm 3 ve Bölüm 2’deki en son harita ikinci sırada yer alıyor. Çığır açan haritaların birden fazla işlevi vardır, bu da onları hem ilginç hem de rekabetçi hale getirir. Hücum, haritanın her iki tarafından başlamayı seçebilirken, defans oyuncusu ortada kalır. Bu ek özellik, “Valorant”ı daha benzersiz kılar ve yeni taktiklerin kilidini açar.

#1) Bind

Bind’in en heyecan verici özelliği, A ve B’yi birbirine bağlayan vericidir ve bunun tersi de geçerlidir. Bu ışınlayıcılar, oyuncuyu göz açıp kapayıncaya kadar ışınlayabilir ve hareket için büyük bir yardım sağlar. Ancak bu makineleri kullanmak ihtiyatlı bir strateji gerektirir.

Feragatname: Bu makale tamamen özneldir ve yazarın görüşlerini aittir.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Valorant Haritaları Listesi sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden Takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Bilgisayar Oyunları Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca Şu Haberimizi de Okuyunuz: Valorant Yeni Spectrum Skini Ne Zaman Gelecek? Görünüm Paketi Geliyor