Valorant Oyuncu Sayısı, Nedir? Kaç Kişi Oynuyor Açıklandı

Valorant Oyuncu Sayısı Kaçtır? Valorant’ı kaç kişi oynuyor? Oyuncu sayısı izleyici nedir? Özellikle Valorant gibi yeni bir oyunda kaç kişinin oynadığını kavramsallaştırmak her zaman zordur. Ancak oyuncu sayılarına bakmaya başladığınızda, Valorant’ın oyuncu tabanının gerçekten etkileyici olduğunu fark etmeye başlıyorsunuz. Bir zamanlar Project A olarak bilinen Valorant, birçok spekülasyondan sonra Haziran 2020’de resmi olarak piyasaya sürüldü. Valorant daha çok tercih ediliyor. Çünkü Riot Games tarafından yapıldığı ve Counter-Strike ve Overwatch gibi klasik FPS oyunlarının çoğunu yakaladığı için son derece mantıklı. Valorant Mükemmel zamanın mükemmel fırtınası gibi görünüyor. Oyun neredeyse iki yıldır ivmesini koruyor ve büyümeye devam ediyor. Ama bugün gerçekten kaç kişi Valorant’a katıldı? Son Dönemde aktif Valorant oyuncularının sayısı hakkında bildiğimiz her şey burada.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; Valorant Val 1 Hatası


Valorant Oyuncu Sayısı Nedir?

Valorant Oyuncu Sayısı
Valorant Oyuncu Sayısı

Active Player’a göre Valorant, 2021’de aylık en az 12 milyon aktif oyuncu olacağını tahmin ediyor. 2022’de bu sayı her ay artıyor. Mevcut verilere göre, son 30 gün içinde 15 milyondan fazla kişi en az bir Valorant oyunu oynadı. Bu, günlük yaklaşık 1,5 milyon aktif oyuncuyu dengeler. Bu rakamlar sadece bir tahmin olsa da, özellikle Overwatch’ın ortalama oyuncu tabanının 2021’de ikiye katlandığı düşünüldüğünde. Valorant için oldukça etkileyici rakamlarda oyuncu sayısına sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ancak, beş yıldan fazla bir süredir seyircilerin arasında olması onun en iyi köpek olduğu anlamına gelmiyor. Valorant’ın şimdiye kadarki en iyi ayı (Mayıs 2022 – 15,6 milyon oyuncusu bulunuyor). Aktif oyuncu istatistiklerine göre aynı aydaki diğer oyunlara karşı nasıl bir sıralama yapıyor.

Oyun AdıAylık oyuncu sayısı (milyon olarak)
League of Legends128
Overwatch7
Call of Duty: Modern Warfare8.5
Apex Legends120

Yani, Valorant bazı yönlerden iyi gidiyor olsa da. Endüstrinin tüm zamanların en yüksek seviyelerine ayak uydurmak için oyunun hala iyileştirilmesi gereken çok şey var.

Valorant Oyununun Geleceği

Valorant Kaç Kişi Oynuyor
Valorant Kaç Kişi Oynuyor

Daha fazla yeni ajan ve harita eklendiğinde valorant’ın daha büyük bir oyun haline geleceği meçhul. Valorant’ı radarda bir numara yapmamaları için hiçbir neden yok.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Valorant Oyuncu Sayısı sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden Takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Bilgisayar Oyunları Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; Valorant Hesap Şifre Değiştirme