Valorant Rütbe Sistemi, Dereceli Oyunları Oynamadan Önce Öğrenin

Valorant Rütbe Sistemi
Valorant Rütbe Sistemi

Valorant Rütbe Sistemi nasıl işler? Oyundaki en yüksek rütbeye ulaşmak istiyorsanız, Valorant’ın sıralama sistemini fethetmek zordur. Radiant, oyundaki en yüksek seviyedir ve oraya yalnızca en iyiler ulaşabilir. Dereceli seviyenize ek olarak, oyunda görünmeyen yerleşik bir eşleşme seviyesi de vardır. Valorant’ın sıralama modeli topluluk tarafından anlaşılması biraz zor olabilir. Dereceli Derecelendirme (RR) ve Eşleştirilmiş Derecelendirme (MMR) gibi terimler birbirinin yerine kullanılır. Oyunda rütbeleri tırmanmanız ve en üst seviyeye ulaşmanız gerekiyor,

Radiant. Sistem, tutarlı performans ve ekip çalışması sağlamak için ince ayar yapılmıştır. İşte Valorant’taki sıralama sisteminin bir dökümü.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Valorant Sesli Sohbet Ayarları


Valorant rütbe sıralaması

Valorant rütbe sıralaması Nasıl Çalışır? Derece sistemi için bilmemiz gereken her şey….

Valorant rütbe sıralaması
Valorant rütbe sıralaması

Oyuncular Valorant’ın MMR ve Dereceli derecelendirmelerini birbirinin yerine kullanırken, VALORANT, performans beceri seviyenizi belirlemek için bir eşleştirme derecelendirme sistemi kullanır. MMR, tüm oyuncular için dev bir merdivendir. Kazanırsanız, yukarı tırmanır ve diğerlerini aşağı itersiniz. Ya da kaybederseniz, başka biri tarafından aşağı itilirsiniz. Hiçbir iki oyuncu bir merdivende aynı pozisyonu çizemez veya işgal edemez. MMR oldukça akıcı bir sistemdir ve oyundan oyuna değişiklik gösterebilir. Geliştiriciler, bunu görünür sıralamanızdan ve RR’nizden biraz ayrı tutar, böylece sıralamanızın çılgınca dalgalanmamasını veya bir terfiden hemen sonra düşmemesini sağlayabilirler. Dereceler şunlardır: Demir, Bronz, Gümüş, Altın, Platin, Elmas, Immortal, ve Radiant. Radiance hariç, her seviye üç seviyeye ayrılmıştır. Sayı ne kadar yüksek olursa, sıralamanız o kadar iyi olur. Sıralamanız, zaman zaman doğrudan eylem sıralamanızda oynar.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Csgo Seçkin Hesap Nedir


Valorant Rütbe Sistemi (MMR Arttırma)

  • MMR’niz sıralamanızdan daha yüksekse, galibiyetlerde kaybettiğinizden daha fazla RR kazanırsınız.
  • MMR’niz rütbenizle eşitse, kazanma ve kaybetme için daha yakın miktarlarda RR kazanır ve kaybedersiniz.
  • MMR’niz sıralamanızdan daha düşükse, galibiyetlerde daha az RR kazanırsınız ve kayıplarda daha fazla kaybedersiniz.

Valorant’ta kendinizi kaybetme serisinde bulsanız bile, iyi oynadığınız sürece sıralamanız hızlı bir şekilde düşmeyecektir. Valorant’ta her yeni rütbe kazandığınızda, sonraki birkaç oyunda rütbenizi kaybederseniz hemen düşmenizi önlemek için kademeli koruma da alırsınız.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Valorant Rütbe Sistemi sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Bilgisayar Oyunları Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Valorant Oyuncu Arama


Bu içeriğe oy verin!