Cumartesi, Nisan 20, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Vivo X90 Pro Fiyatı Ne Kadar?

Vivo X90 Pro fiyatı çok merak edilen bir konu oldu. Şirket 3 seriyi birden piyasaya sürdü. Standart, Pro ve Pro+ şeklinde ürettiği ürünlerini Çin’de satışa çıkardı. Bu ürünün Türkiye satışı henüz yok. Fakat sizler için Türkiye satış konusunu detaylıca araştırdık. Eğer ülkemizde raflarda satışı yapılırsa, fiyatı ne olur? Birlikte bakalım.

Cihazın Çin Fiyatı Ne Kadar?

Bu ürünün neden Çin fiyatı bizi ilgilendiriyor? diyebilirsiniz. Ama maalesef firma Çin menşeili olduğu için ilk satış yeridir. Ve hatta şuan tek satış yeri olarak öne çıkıyor. Bu yüzden fiyat tahminini yürütürken Çin satış fiyatını baz alacağız. Bir kaç gün içinde başka ülkelerde satışa başlayacak. Bu ülkeler arasında Türkiye’de var.

Vivo X90 Pro Plus Fiyat Özellikler Yorum Şikayet
Vivo X90 Pro Plus

Çin fiyatı 4.544 CNY (Çin Yuanı) yani 636 USD (Amerikan Doları) dır. Türk Lirası karşılığı 11.838 TL civarındadır. Oldukça pahalı bir ürün olarak öne çıkıyor. Üretici firmanın kendi ülkesindeki fiyatı bu kadar yüksekken, bizim ülkede gümrük vergileri ve diğer fiyat eklemeleri ile bu telefonun fiyatı bizde daha yüksek olacaktır.


Vivo X90 Pro Plus Özellikleri ve Fiyatı


Fiyatını tahmin edebilmek için yine Çin menşeili bir akıllı telefonun Çin’deki ve Türkiye’deki fiyatlarını kıyaslayalım. Örneğin “Redmi Note 11 Pro Plus” Çin fiyatı 1.888 CNY yani 264 ABD Doları olarak satılıyor. Türk Lirası olarak 4.914 TL’den satılıyor. Ve bu telefonun bizim ülkedeki satış fiyatı ise 10.600 TL’den başlıyor. Hatta bazı e-ticaret sitelerinde 11.500 TL’den listeleniyor. Yani TR fiyatı Çin fiyatının 2 katından biraz daha fazla oluyor.

Cihazın Türkiye Fiyatı Ne Kadar?

Yukarıdaki örnekte vermiş olduğumuz bilgilerden hareketle Vivo X90 Pro Türkiye fiyatı tahmini 22.000 TL ile 25.000 TL arasında olabilir. Önümüzdeki günlerde fiyat konsunda daha net bir bilgi gelebilir. Ülkemizdeki fiyatı netleştiğinde bu bilgiyi sizlerle paylaşmış olacağız.

Vivo Nerenin Markasıdır?

Vivo, Çin merkezli bir teknoloji firmasıdır. Şirket, 2009 yılında Shen Wei tarafından kurulmuştur. Oppo, OnePlus, Realme, iQOO ile birlikte BBK Electronics’in yan kuruluşu olarak hizmet verir. Akıllı telefonlar, akıllı telefon aksesuarları, yazılım ve çevrimiçi hizmetler firmanın faaliyet alanlarıdır.

Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER