Perşembe, Temmuz 25, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Web sitesi iyileştirme için 7 öneri

Web sitesi iyileştirme için 7 öneri. Şema işaretlemesi, Google’ın içeriğinizi daha iyi anlamasına yardımcı olur. Bu 7 yapılandırılmış veri aracı, oluşturmayı, test etmeyi ve yürütmeyi kolaylaştırır.

Web site iyileştirme için 7 öneri
Web sitesi iyileştirme

Yapılandırılmış verileri oluşturmak ve yönetmek zor ve zaman alıcı olabilir. JSON kodundaki basit bir hata, yapılandırılmış verilerinizin Google’ın yapılandırılmış veri araçlarında doğrulanmasını engelleyebilir.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: İnternet sitesi Hızlandırma


Web sitesi iyileştirme Etkili 7 Yöntem

Seo Sonuçlarını İyileştirmede Etkili 7 Yöntem Aynı zamanda, yapılandırılmış veriler (veya mimari). Arama yapanlara niyetlerine göre en iyi arama sonuçlarını sağlamaya çalışırken Google’ın içeriğinizi daha iyi anlamasına yardımcı olabilir.

Bu nedenle, bu zengin sonuçlar içeriğinizin öne çıkmasına ve daha fazla tıklama, gösterim vb. Almasına yardımcı olacaktır. Yakalamaya yardımcı olabilir. Neyse ki, yapılandırılmış verilerdeki en son değişiklikleri oluşturmaya, yönetmeye ve sürdürmeye yardımcı olabilecek platformlar ve araçlar var.

Etkili Bir E-ticaret Web Sitesi Tasarımı istiyorsanız Aşağıda listelenen yedi favori araca belirli bir sıra olmadan göz atın.

1-Tema uygulaması

web site iyilestirme icin 7 oneri

Bu, sahip olduğunuz en kapsamlı araçtır. Yapılandırılmış verilerdeki değişiklikleri ve güncellemeleri yürütmek, test etmek, yönetmek ve sürdürmek istediğimde Schema Uygulamasını kullanmak istiyorum.

Schema.org türleri ve verilerini, popüler türleri ve özellikleri vb. Tanımlar. Bağlanmaya yardımcı olabilecek zengin bir bilgi kitaplığına sahipler. Şahsen, Schema App’in size bazen biraz ezici olabilen birçok bilgi sağladığını düşünüyorum.

Ancak yine de en iyi mimari kaynak ve yönetim aracıdır. Schema App ile ilgili sevdiğim birçok avantajdan biri, yapılandırılmış verileri Wiki’de tanımlamanın bir yolunu bulmalarıdır. Örneğin, Build-A-bear web sitesinde ürün sayfasını optimize etmek istersem, [build-a-bear] yazabilirim ve bunlar yapılandırılmış verilerinizi tanımlamak için otomatik olarak Wiki girişlerini bulur; bu durumda lütfen adresini ziyaret edin : https//en.wikipedia.org/wiki/Build-A-Bear_Workshop.

Şema Uygulaması ayrıca raporlar, veri işaretleme vb. İçin iyidir. Yanında zengin sonuçlar olarak görüntülemek için hangi özelliklerin gerekli olduğunu size göstermek için önerilen ve zorunlu alanları vardır.

2- Merkle yapılandırılmış veri araçları

web site iyilestirme icin 7 oneri 2

Bazı temel yapılandırılmış verileri (organizasyon veya SSS gibi) hızlı bir şekilde oluşturmam gerektiğinde, Merkle’nin yapılandırılmış veri aracı ideal bir seçimdir.

Temel yapılandırılmış veri türlerini hızlı bir şekilde bulabilir ve kırıntılar, olaylar, çalışma yöntemleri veya iş ilanları için yapılar oluşturabilirsiniz.

Daha sonra test edebilir, kopyalayabilir ve sitenize ekleyebilirsiniz. Bu aracın tek dezavantajı, yalnızca temel yapı türlerini listelemesi ve çok sayıda yapılandırılmış veri, kelime, sözlük vb. Gerçekleştirmesidir. İçermez. Yine de harika bir araçtır.

3- Salon analizi

web site iyilestirme icin 7 oneri 3

Merkle gibi, araç da hızlı bir şekilde yapılandırılmış verileri oluşturabilir. Ancak yalnızca yerel işletmeler, insanlar, ürünler, etkinlikler, kuruluşlar ve web siteleri için.

Sadece bu da değil, aynı zamanda kodu kopyalayıp. Google’ın yapısal veri aracına yapıştırmanız ve çalıştığından emin olmak için test etmeniz gerekir.

4-RankRanger yapılandırılmış veri aracı

RankRanger, COVID-19 özel ifadeleri de dahil olmak üzere test için çeşitli yapılandırılmış veri türleri sağlar (başka araçlarda görmedim).

Ayrıca, yapılandırılmış verileri kopyalamanıza, sıfırlamanıza, doğrulamanıza ve test etmenize olanak tanır.

5- Chrome yapılandırılmış veri eklentisi

web site iyilestirme icin 7 oneri 5

İnceleme, araştırma, vb. Diğer web sitelerine göz atarken sayfada yapılandırılmış veri olup olmadığını kontrol etmek istiyorsanız bu çok önemlidir. Bu eklenti ile Google’da test edebilir, herhangi bir hata veya uyarı olup olmadığını görebilir, tablodan veri kopyalayabilirsiniz, vb.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Hukuk Bürosu Seo


Web Sitemi Nasıl hızlandıra bilirim

Web Sitemi Nasıl hızlandıra bilirim tüm sorularınızın cevaplarını aşağıda alıyor olacaksınız

  • WordPress hızlandırma 2021
  • WordPress site hızı arttırma

6-Google’ın yapısal veri test aracı

Web site iyileştirme için 7 öneri
Web site iyileştirme için 7 öneri

Yapılandırılmış verileri oluşturmak, yönetmek ve yürütmek için en sevdiğim araçları sunduğumuza göre, yapılandırılmış verileri test etmenin en iyi yolunu tartışalım. 2020’de Google, yapılandırılmış veri araçlarının kullanımdan kaldırıldığını duyurdu.

Bu, SEO topluluğunda bir kargaşaya neden oldu. Senin için iyi haberlerim var. Yapılandırılmış veri test araçları her yerdedir – Nisan 2021’e kadar Schema.org’a taşınacaktır. Yapılandırılmış veri aracı, yapılandırılmış verileri test etmek ve araç tarafından bulunan uyarıları. Hataları kod olarak görüntülemek için en iyi araçtır.

URL’yi girin veya kodu kopyalayıp içine yapıştırın. SEO uzmanları bu aracı seviyor çünkü dilbilgisini kontrol etmenize ve Schema.org standardına göre doğrulandığından emin olmanıza izin veriyor.

7. Google’ın Zengin Sonuçlar Aracı

Bu, sayfanızın bir URL veya kod girerek zengin sonuçları destekleyip desteklemediğini kontrol etmek için harika bir araçtır. En sevdiğim şey, size bir Google akıllı telefon veya Googlebot masaüstü ile test etme seçeneği sunması ve ardından. Web sayfasının zengin sonuçlar için uygun olup olmadığını size söylemesi. Sayfanızın zengin sonuçlar için uygun olup olmadığını ve kodda herhangi bir hata veya uyarı olup olmadığını göstermek için. Hem Google’ın “zengin sonuçlar aracını” hem de “yapılandırılmış veri aracını” kullanmalısınız.

Uzman ipucu: Google yapılandırılmış veri test aracı ile Zengin Sonuçlar aracı arasındaki en büyük fark. İkincisinin yalnızca arama sonuçlarının görünümünü doğrudan etkileyen onaylanmış yapılandırılmış veri sınıflarını test edebilmesidir.

Yapılandırılmış veri araçları SEO çalışmanızı nasıl destekleyebilir?

Web sitesi iyileştirme için 7 öneri Yapılandırılmış verilere sahip olmak, web sitenizin SERP’lerde öne çıkmasına gerçekten yardımcı olabilir. İş sonuçları sağlayabilir, kullanılabilirliği artırabilir, sesli aramayı optimize edebilir, bilgi paneline girmenize yardımcı olabilir,

vb. Google’ın yapısal veri test aracı ve Zengin Sonuçlar Testi’nde doğrulanan temiz kod oluşturmak için doğru araçlara ve tekniklere ihtiyaç vardır.

Tüm değişiklikleri ve yeni yapılandırılmış veri türlerini izlemeye ek olarak. Yapılandırılmış veri stratejinizin maksimum başarıya ve temel performans göstergelerine ulaşmasına yardımcı olmak için uygulanabilir. Raporlar, bakım ipuçları ve kaynaklar da alabilirsiniz. Profesyonel bir destek için Websesi ile iletişime geçebilirsiniz.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Web sitesi iyileştirme sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden Takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Seo Çalışması Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Dizine eklenmemiş sayfa


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER