Cumartesi, Nisan 20, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Web sitesi Trafiği: İşletmeler için daha fazla müşteri

İşletmeler için Web sitesi Trafiği Web sitesine trafik çekmek SEO’nun temel amacıdır, ancak daha fazla web sitesi trafiği elde etmek her zaman işletme için yararlı değildir. İşte bazı nedenler.

İşletmeler için Web sitesi Trafiği
İşletmeler için Web sitesi Trafiği

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Satış Nasıl Yapılır


Web sitesine daha fazla trafik çekmek, doğal arama optimizasyonunun önemli yönlerinden biridir.

Web sitesi Trafiği

Sonuçta SEO uzmanları olarak bu bizim işimiz. Çeşitli teknik optimizasyonları, stratejik içerik planlarını, sayfa dışı önerileri vb. Uygulayarak, sorumluluğumuz müşterinin web sitesinde öne çıkmaktır.

Her SEO raporu organik trafiği vurgular. Bu gösterge, temel performans göstergelerinden biridir, değil mi?

Web sitesine daha fazla trafik çekmek bir konsolidasyon organik stratejisinin bir parçası olsa da, artan organik trafiğin mutlaka pozitif pozitif anlamına gelmediğini hatırlamak önemlidir.

Aşağıdaki senaryolar bazı örneklerdir: Bu örneklerde daha fazla trafik almak işletme için iyi değildir.

Kullanıcı istediğini bulamıyor ve bir amaç çatışması var

bu çok basit. Ziyaretçilerin belirli bir sorguyu aradığını varsayalım; web siteniz bu sorguda üst sıralarda yer alıyor ve tıkladıkları sonuçlar sizi web sitesindeki bir sayfaya götürüyor.

Ancak geldikleri sayfa aradıklarıyla eşleşmedi ve kısa süre sonra ayrıldılar. Arama yapanlar için bu olumlu bir deneyim değil çünkü sonuçlar kullanıcının niyetiyle eşleşmiyor.

Google’ın algoritmasının, kullanıcının sorgusuyla en iyi eşleşen sonuçları gösterecek şekilde sürekli geliştiğini biliyoruz, ancak bu% 100 mükemmel değil. Bir arama yapan kişi bir şey arıyor, sitenize giriyor ve daha fazla trafik oluşturuyorsa, ancak sitenizin içeriği aradığınız şey olmadığı için siteden hızlı bir şekilde ayrılırsa, bu, hemen çıkma oranı göstergesini iyileştirmeye ve sitede geçirilen süreyi kısaltmaya yardımcı olabilir. ve daha fazlası.

Bunlar, web sitenizin sonuçlarının sorgu veya amaca uygun olmadığına dair olumsuz sinyaller gönderebilir.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: sosyal medya pazarlama


İçerik stratejiniz mevcut değil veya yanlış uygulanıyor

İşletmeler için Web sitesi Trafiği Evinizdeki her oda dağınıksa bir akşam yemeği partisi düzenler misiniz? Ya yiyecek ve içecekleri zamanında servis etmeye hazır değilseniz?

Maalesef misafirleriniz bu şekilde evinize gelirlerse, yeniden bir araya gelmenizle ilgili yazılar yazmamış olabilir.

Benzer şekilde, temel optimizasyon olmadan web sitesi trafiğini çekmeye çalışırsanız, pek çok kişiyi geride bırakmazsınız. Eksiksiz bir içerik stratejiniz yoksa veya kötü yazılmış içerik yayınlamıyorsanız, kullanıcılar takılıp kalmayacaktır.

Web siteniz hızlı yükleniyorsa veya mobil uyumlu değilse, kullanıcılar orada kalmayacaktır.

Bu Google için çok önemlidir, bu nedenle her sayfanın doğal arama ziyaretçilerinin ihtiyaçlarını ne ölçüde karşıladığını daha iyi ölçmek için Sayfa Deneyimi güncellemelerini başlatıyorlar.

Bu senin için çok önemli olmalı. SEO ana sayfanızı davet etmeden önce, olabildiğince düzenli bir şekilde organize edilmelidir.

Daha fazla trafik dönüşümden değerli değildir

Yukarıdaki iki nokta, hangisi daha önemli – daha fazla organik trafik mi yoksa daha fazla doğal dönüşüm mü? Klasik bir tartışmaya girdi. Bu sorunun her iki tarafında yapılabilecek birçok farklı şey var.

Ama bana sorarsanız, 100.000 ziyaretçiyi bir web sitesine çekmek istiyorum, bunun% 50’si dönüşüm (Dönüşüm oranı doğru mu?) Ve 200.000’den fazla ziyaretçi ve% 25’i dönüşüm sağlıyor.

Bir SEO stratejisinin amacı sadece daha fazla trafik elde etmek değildir. Orada durursak, SEO rolünün en önemli (tek değilse) yönlerinden birini ortadan kaldıracağız:

Şirketlere daha yüksek bir yatırım getirisi sağlamak. Trafikte bir artış görürseniz ancak dönüşüm oranında artış yoksa, o zaman gerçekten en iyi organik sonuçları alamazsınız.

Profesyonel destek için Websesi ile iletişime geçiniz.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Web sitesi Trafiği Sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Dijital Pazarlama Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Dijital Bütçe Yönetimi


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER