Cumartesi, Haziran 15, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

WhatsApp durumuna gizlice bakma: Nasıl Görüntülenir

WhatsApp durumuna gizlice bakma Nasıl Yapılır? Bu yazımızda, WhatsApp durumunu onların bilgisi olmadan nasıl kontrol edeceğinizi sizinle paylaşacağız. O halde başlayalım… WhatsApp veya WA’nın şu anda en yaygın kullanılan mesajlaşma uygulaması olduğunu zaten biliyorsunuz. Bu, sahip olduğu çeşitli işlevlerden kaynaklanıyor olabilir. Bu uygulamanın en iyi özelliklerinden biri hikaye veya durum.

Bu özelliği zaten biliyor olmalısınız, değil mi? Hiç karşı tarafın bilgisi olmadan birinin durumunu kontrol etmek istediniz mi? Cevabınız evet ise doğru yazıyı okuyorsunuz. Aşağıdakiler, keşfedilmeden WA durumunu kontrol etmeyi deneyebileceğiniz birkaç yol olduğundan sizler ile paylaşmak istedik. Bu arada geçtiğimiz günlerde Whatsapp Kripto Para özelliği yayınladı.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Skyrim Special Edition hatası


WhatsApp durumuna gizlice bakma: Yakalanmadan WA durumunu görmenin en etkili yolu

WA durumunu fark edilmeden çeşitli şekillerde kontrol etmeyi deneyebilirsiniz. Uygulamalı veya uygulamasız, çevrimdışı ve çevrimiçi yapmanın birçok yolu vardır. Daha fazla ayrıntı için lütfen aşağıdaki bilgilere bakın. Not: WhatsApp durumuna gizlice bakma programı diye bir şey yoktur. Cihazına bu tarz apk’ları indirmenizi isteyen sitelerden hızlıca uzaklaş dostum :). Veya WhatsApp durum görme hilesi diye bir şey yoktur. Sadece aşağıda ki listede belirtilen bilgiler ile gizli bir şekilde bir kişinin wp’sinin durumuna bakabilirsiniz. WhatsApp duruma gizlice bakma adımları aşağıda ki listede ki gibidir.

1. Gizlilik Ayarları Yoluyla

Whatsapp durumu gizli görme
Whatsapp durumu gizli görme

Deneyebileceğiniz ilk yöntem, kullandığınız WhatsApp uygulamasındaki ayarları yapmaktır. Diğer kişilerin durumunu görüntülerken hesabınızı gizlemek için yasal bir ayar vardır. Bu nedenle ek uygulamalara gerek yoktur. Bu böyle yapılır;

 • sayfanın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta simgesine dokunun.
 • Ardından WhatsApp ayarları sayfasına girmek için Ayarlar seçeneğini seçin.
 • Sonra karşınıza çıkan menüde, bir sonraki adıma geçmek için Hesap menüsünü seçin.
 • Gizlilik menüsüne dokunarak devam edin
 • Ardından Okundu veya Okundu. Kutuya dokunarak komut kutusunun işaretini kaldırın..
 • Artık diğer insanların Whatsapp durumu gizli görme işlemi tamamlanmıştır.

Bu yöntemin en basiti olduğunu söyleyebiliriz. Ama bir de eksiği var yani oluşturulan WA durumunu kimin gördüğünü bulamıyorsunuz. Sadece bu da değil, gönderilen WA sohbetinin alıcı tarafından okunup okunmadığını da bilemezsiniz. Bu yöntemde başarılıysanız ancak sonuçtan memnun değilseniz endişelenmeyin. Her şeyi iade etmek için yukarıdaki adımları tekrarlamanız ve “kutucuğun işaretini” veya “raporu oku” kutusunu yeniden işaretlemeniz yeterlidir. Bu arada Whatsapp Eski Mesajları Geri Getirme nasıl yapılacağını merak ediyorsanız kılavuzumuzu okuyunuz.

2. Dosya Yöneticisi aracılığıyla

WhatsApp duruma gizlice bakma
WhatsApp duruma gizlice bakma

Bu ikinci yöntem için, karşı tarafa yakalanmadan diğer kişilerin WA durumunu göremezsiniz. Ancak WhatsApp durumunu kaydetmek için de kullanılabilir. Bunu yapmak istiyorsanız, telefonunuzda bir dosya yöneticisi uygulamasına ihtiyacınız var. Genellikle, bu dosya yöneticisi uygulaması zaten her akıllı telefonda bulunur. Ancak, telefonunuzda yoksa, lütfen önce indirin.

 • İlk adım, telefonunuzdaki Dosya Yöneticisi uygulamasını açın.
 • Bundan sonra, dahili belleği seçin ve adındaki klasörü arayın WhatsApp . WA klasörünü açın.
 • Zaten WhatsApp klasöründeyse, Medya klasörünü seçin.
 • Bu Ortam klasöründe, HP ekranının sağ üst köşesinde üç nokta simgesi bulunan ayarlar menüsünü açın.
 • Gizli dosyayı göster seçeneğini seçin , ardından Durumlar klasörüne gidin.
 • Bu Durumlar klasörünün içinde, görüntüleyebileceğiniz ve kaydedebileceğiniz çok sayıda fotoğraf ve video dosyası bulacaksınız.
 • Bu yüzden her fotoğraf veya video dosyasının isminde yazan tarihe dikkat ederek görmek istediğiniz durumu arayın.
 • Kaydetmek istiyorsanız, istediğiniz dosyaları özel bir klasöre taşıyabilirsiniz. Dosyanın adını değiştirmeyi unutmayın.

Durum görüntülendiyse veya kaydedildiyse, özellik tekrar devre dışı bırakılabilir.

3. İnternet Bağlantısını Kapatma

WhatsApp durumuna gizlice bakma
WhatsApp durumuna gizlice bakma

Arkadaşlarınızın WA durumunu görünmeden kontrol etmenin son yolu, telefonunuzun İnternet bağlantılarını kapatmaktır. Bu nedenle, WA durumunu görmeden önce lütfen internet veri bağlantısını kapatın veya uçak modunu da etkinleştirebilirsiniz. İnternet bağlantısı yoksa, istenen durumu açın. Ancak bu yöntem geçicidir. İnternet bağlantısını tekrar açtığınızda, durumu görürseniz, o duruma sahip kişi bildirimi görebilir. Ayrıca tüm durumları, özellikle videoları göremezsiniz.

Belki de bu yöntem geçmişte oldukça etkiliydi. Ancak günümüzde birçok kişi bu yöntemin yalnızca düz metin durum türleri için uygun olduğunu söylüyor. Dolayısıyla 4. yöntemin gerçekten etkili olduğunun garantisi yoktur.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Yüksek CPU Kullanımı Nasıl Düzeltilir


Whatsapp durumu gizli görme

karşı taraf fark edilmeden WA arkadaşlarınızın durumunu bilmenizi sağlayan, yukarıda WA durumunu görüntülemenin çeşitli yolları vardır. En etkili olduğunu düşündüğünüz yöntemi seçin.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. WhatsApp durumuna gizlice bakma sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Websesi’nin Diğer Donanım Haberleri Bültenlerine de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Oyun için En iyi Kulaklık


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER