Pazartesi, Temmuz 22, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Whatsapp Gecici Olarak Kullanılamıyor Hatası Nasıl Düzeltilir

Whatsapp gecici olarak kullanılamıyor Hatası Nasıl Düzeltilir? WhatsApp’ın bir süredir kullanılamadığına dair bir mesaj mı aldınız? Bir WhatsApp kullanıcısı olarak, aniden WhatsApp’a erişimi kaybetmek kesinlikle can sıkıcı bir şey. Özellikle bu, önemli bir şey yapmamız gereken bir durumda olduğumuzda olduğunda. Örneğin, çevrimiçi bir satıcıysanız, üstlere belge gönderiyor veya müşterilere hizmet veriyorsanız vb.

whatsapp geçiçi olarak kullanılamıyor. Lütfen 5 dakika sonra tekrar deneyin.

Ayrıca WhatsApp, en çok kullanıcıya sahip sohbet uygulamalarından biridir. Dolayısıyla bundan zarar görecek birçok taraf olacaktır. Birisi hesabına giriş yapmak istediğinde, genellikle WhatsApp kullanılamıyor mesajı açılır. Daha doğrusu, doğrulama numarasını girerken. Bu haber nedeniyle kendi WhatsApp hesabımıza giriş işlemini ertelemek zorunda kaldık.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: En İyi Grafik Tasarım Uygulamaları


whatsapp geçiçi olarak kullanılamıyor, olayı nedir

Görünüşe göre bu soruna yalnızca iki şey neden oluyor, bir internet bağlantısı sorunu veya WhatsApp’ın kesintiye uğraması. Böylece artık bu tür engellerle karşılaştığınızda kafanızın karışmasına gerek yok. Sanırım bu iki şeyden birini yaşıyorsunuz.

Whatsapp Gecici Olarak Kullanılamıyor; Çözümü

1. WhatsApp’ta Çökme Olup Olmadığını Kontrol Edin?

WhatsApp çökmeleri veya bilindiği gibi çökmeler, aslında her gün gerçekleşmez, hatta nispeten nadirdir. Ama bu sonsuza kadar demek değil. Örneğin, Mayıs 2019’da WhatsApp birkaç saat boyunca tam olarak kullanılamadı. Genellikle, WhatsApp Facebook ve Instagram ile birlikte çöker. Üç uygulama gerçekten de bir gölgede. Ve bir düşüş olduğunda, üç uygulama doğrudan etkilendi. WhatsApp’a geri dönelim, burada ilk önce WhatsApp’ın kesintiye uğrayıp uğramadığını kontrol ediyoruz.

İşte nasıl:

 1. WhatsApp ile ilgili en son haberleri bulmak için bir tarayıcı açmayı deneyin  .
 2. O zaman bu sorunu araştırın.  Örneğin, Google gibi bir arama motoruna “  WhatsApp Crash ” yazın. Ardından  Girin .
 3. Bundan sonra,  Haberler sütununa dokunun.
 4. En son haberleri almak için Google’daki zaman filtresini de kullanabilirsiniz. Aracı seçin  , ardından   Herhangi Bir Zamanı Son 24 Saat olarak   değiştirin .
 5. WhatsApp’ta sorun yaşandığına dair bir haber varsa büyük ihtimalle sorun buradadır.

Küçülmenin WhatsApp’ı kullanılamaz hale getirmesinin yanı sıra başka konularda da etkisi olacaktır. Örneğin, bir video oynatmak istediğinizde, mesaj sürekli açılır, bu nedenle WhatsApp’ta iletişim durumumuzu kontrol edemezsiniz. WhatsApp parazitleri WhatsApp’ın kendisinden alırsa, elbette bu konuda yapabileceğimiz bir şey yok. Tek yol WhatsApp’ın normale dönmesini beklemek.

2. İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

Bazen sorunlu bir internet bağlantısı bilmediğimiz bir neden olabilir, bilirsiniz. Belki internet erişimi bağlı görünüyor ama aslında bir sorun var. Ya yavaş ya da hiç bağlı değil.

3. WhatsApp Önbelleği Temizle

WhatsApp’ta dahili bir sorun olabilir. Telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasında erişimi zorlaştıran bir hata olabilir. Genelde bunun için önbelleği temizliyorum. Amaç, WhatsApp’taki kötü verileri temizlemek ve tekrar çalışmasını sağlamaktır

WhatsApp Önbellek Nasıl Temizlenir?

 1. Android  ayarlarına gidin.
 2. Ardından  Uygulamalar’a gidin .
 3.  Lütfen orada WhatsApp’ı arayın  .
 4. Bundan sonra  Depolama menüsüne gidin.
 5. Ardından  Önbelleği Temizle düğmesine basın.

ardından menüyü kapatın ve WhatsApp’ı test edin. Bazen WhatsApp’ta olmayan sorunlar bu şekilde ortadan kalkabilir. Özellikle giriş yapmak istediğinizde.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Logitech G435 kablosuz oyun kulaklığı


4. WhatsApp’ı güncelleyin

WhatsApp hesabınızdan hiç çıkış yaptınız mı, ancak tekrar giriş yapmaya çalıştığınızda mesajların her zaman mevcut olmadığını gördünüz mü? Bunun nedeni, WhatsApp sürümünün çok eski ve erişilmesi zor olabilir. WhatsApp web sitesi her zaman WhatsApp’ın en son sürümünü kullanmanızı önerir.

 1. Playstore’u açın.
 2. WhatsApp’ı arayın  ve ardından  Güncelle düğmesine dokunun.
 3. Bitmesini bekleyin.

Zor değil, değil mi? WhatsApp güncellendikten sonra tekrar test etmeyi deneyebilir ve uygulamayı açabilirsiniz. Bu yöntemi kullanmak yardımcı olabilir.

5. Telefon tarihinin Doğru olduğundan emin olun

Telefonun tarihi internet bağlantısını etkiler, saat yanlışsa normal bağlanmaz. Genellikle, genellikle telefonun SIM kartı çıkarıldığında olur. Ayarlamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Android telefonunuzda Ayarlar’ı açın .
 2. Ardından  Tarih ve Saat’e gidin.
 3. Saat Dilimi’ni ayarlayın  , ardından  Otomatik olarak ayarlayın.

Evet ise, lütfen tekrar deneyin. Otomatik ayar çalışmazsa tarihi manuel olarak ayarlamayı deneyin. Ayrıca saat ve dakika ayarlayabilirsiniz.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Whatsapp Gecici Olarak Kullanılamıyor sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Websesi’nin Diğer Donanım Haberleri Bültenlerine de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Steam çok fazla oturum açma hatası


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER