White Hat SEO Nedir / Tekniklerini ve Faydalarını Öğrenelim

White Hat SEO Nedir
White Hat SEO Nedir

White Hat SEO Nedir? Beyaz şapka SEO teknikleri nelerdir? Siyah Şapkalı Seo Nedir? Belki bu kelimeyi çok duyuyorsunuz, değil mi? Eğer öyleyse, sadece kelimeyi duymanın değil, beyaz şapka SEO teknikleri hakkında daha fazla bilgi edinmenin zamanı geldi. Bunu ve bu beyaz şapka SEO tekniğini kullanırsanız elde edeceğiniz faydaları tartışacağımız için bu makaleyi sonuna kadar okuyabilirsiniz. White Hat Seo Sağlandığında SEO ne kadar sürer?


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Yandex ve Google Arasındaki Fark


Beyaz Şapka SEO Nedir?

Beyaz şapka SEO, arama motorlarının dikte ettiklerinin ötesine geçmeyen bir web sitesi optimizasyon tekniğidir. Yani web sitesini optimize etmek için kullanılan yöntemde kullanılan yanlış bir yöntem yoktur. Bu sayede işlem daha uzun sürerken, bir arama motorunun ilk sayfasında çıkması daha uzun sürecektir. Web sitesi optimizasyonu veya SEO hizmetleri ile ilgilenen veya işi olan ve ürünlerini çevrimiçi pazarlayanlar bunu kesinlikle anlarlar.

Çünkü temelde web sitesi optimizasyonu için kullanılabilecek çeşitli teknikler vardır. Beyaz şapka Endonezya’da en yaygın kullanılan tekniklerden biridir. Beyaz şapka SEO tekniklerini kullanmak karlı bir teknik olarak kabul edilir. Çünkü her ikisi de bir web sitesinin arama motorlarındaki sıralamasını iyileştirmek için tasarlanmasına rağmen. Ancak beyaz şapkalar, kuralları çiğnemeden bir sitenin sıralamasını iyileştirebilir, bu nedenle daha güvenlidir.

White Hat SEO Nedir?

Beyaz Şapka Arama Motoru Optimizasyonu Faydaları

Daha önce açıkladığımız kısa bilgilerden yola çıkarak bu SEO tekniğinin sonuç almanın zaman aldığı söylenebilir. Ancak beyaz şapka SEO tekniklerini öğrenerek ve kullanarak kazanılacak faydalar vardır. Web sitesi sahiplerinden ve arama motoru kullanıcılarından. Web sitesi sahibine faydası, sahip olduğu web sitesinin Google’da ilk sayfada daha uzun süre kalmasıdır.

Sadece bu da değil, web sitesi sahiplerinin algoritma değişiklikleri konusunda endişelenmesine gerek yok. Güvenlik teknolojisi kullanılarak site kesinlikle daha dayanıklı olacaktır. Kullanıcıların elde ettiği fayda, aradıkları şeye dayalı olarak bilgi almalarıdır. Örneğin, kullanıcılar hizmetlere ihtiyaç duyduklarında, Google’a anahtar kelimeler girdiklerinde, bu hizmetleri sunan şirketleri bulacaktır. Bu şekilde, ihtiyaç duydukları hizmeti bulmaları uzun sürmez ve spam içerikli web sitelerini açarak zaman kaybetmezler.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: SEO Uzmanları Önerileri


White Hat SEO Teknikleri Nedir ve Uygulamak İçin Örnekler

Belki de uzun süredir SEO dünyasında olanlar için artık beyaz şapka SEO’ya neyin dahil olup olmadığı konusunda kafaları karışmıyor. Ancak meslekten olmayanlar için biraz ayırt edilemez olabilir. Beyaz şapka SEO’da hangi tekniklerin yer aldığını daha iyi anlamak için, beyaz şapka SEO tekniklerinin 3 örneğini okuyabilirsiniz:

#1. White Hat SEO Nedir işte: Kaliteli İçerik veya Kaliteli İçerik

Kaliteli içerik oluşturmak, beyaz şapka SEO’nun web sitesi tarafından yapması gereken ana anahtardır. mal sahibi. Kaliteli içeriğin varlığı, birçok kişinin çok sayıda ziyaretçi almasına yardımcı olabilir. Dolayısıyla Google’ın mevcut algoritması bu bağlantıları daha üst sıralara yerleştirecektir. Premium içerik olarak dahil edilmesi, oluşturulan içeriğin orijinal olduğunun kanıtıdır. Bunlar orijinal makalelerdir ve başka sitelerden kopyala-yapıştır sonucu değildir.

#2. İlginç İçerik veya İlginç İçerik

Bir web sitesi, yüksek kaliteli içeriğe ek olarak, birçok ziyaretçiyi çeken ve fayda sağlayan içerik de oluşturmalıdır. Bu durumda içerik ilgi çekici hale gelmelidir, yani:

  • Anlaşılması zor kelimeler kullanmayın
  • Aşırı veya çok az resim kullanımı
  • Başlıklar ve açıklamalar çekici olmalıdır.

Uzun, ilgi çekmeyen içerikler elbette arama motoru kullanıcıları tarafından atlanacaktır. Çünkü temelde sadece ilginç, alakalı, açık ve güvenilir bilgi istiyorlar.

#3. Sayfa Hızı veya Web Sitesi Hızı

Bir web sitesini açarken yüklemenin önemli bir etkisi vardır. Çünkü hiç kimse aradığı bilgiyi bulmak için web sitesini açmak için çok fazla zaman harcamak istemez. Bilgi arıyorlarsa ancak sayfanın yüklenmesi çok uzun sürüyorsa, ilk etapta kesinlikle sıkılacaklardır. Bu nedenle, daha hızlı yüklenen başka bir web sitesi aramayı seçeceklerdir.

Bu nedenle, bir web sitesi sahibi olarak bunu anlamak en iyisidir. Web sitesi hızını artırmak daha iyidir. Özellikle telefonunuzla açtığınızda. Çünkü artık dizüstü bilgisayarlardan daha fazla akıllı telefon kullanıcısı var. Web sitenizin hızını kontrol edin.

Google’daki gtmetrix gibi araçları kullanabilirsiniz .

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. White Hat SEO Nedir Sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden Takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Seo Çalışması Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Saas Seo


Bu sitede kopyalama izin yok! Anlayışınız için teşekkürler.