Windows 11 güncelleme %61 de kaldı hatası: [3 ÇÖZÜM YOLU]

Windows 11 güncelleme %61 de kaldı
Windows 11 güncelleme %61 de kaldı

Windows 11 güncelleme %61 de kaldı hatası nasıl çözülür? Windows 10 sisteminizi en son Windows 11 sürümüne yükseltirken, Windows 11 güncellemesinin %61 hatasıyla takıldığını görüyor musunuz? Ardından hatayı nasıl düzelteceğinizi ve kolayca en son sürüme nasıl yükselteceğinizi öğrenmek için makaleyi okumaya devam edin.

Windows 11 işletim sistemi, kullanıcı deneyimini iyileştirdi ve birçok güçlü yeni özellik ekledi; bu nedenle herkes Windows 11’e yükseltmek için Windows Update’i kullanıyor. Ancak birçok kullanıcı, Windows 11 yükleyicisinin %61 hatayla karşılaştığını görmeye başladıklarını bildiriyor. Peki, güncellemenin takılmasının nedeni, bilgisayarınızın donanım gereksinimlerini karşılamamasıdır.

Aynı zamanda web adresimiz sayesinde windows 11 indir ve kur. Bu nedenle, Windows 11 sistem gereksinimlerini kontrol ettiğinizden ve TPM’yi etkinleştirdiğinizden emin olun. Ancak durum böyle değilse güncelleme arka planda indiriliyor olabilir ancak internet hızının yavaşlaması gibi sebeplerden dolayı yüzde ibresi takılmış olabilir.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: En iyi bilgisayar 2022


“Windows 11 güncellemesinin %61’de kalması” Hatasına Neden Olan Nedir?

Windows 11 güncelleme %61'de kalması
Windows 11 güncelleme %61’de kalması
 • Yavaş veya kararsız internet bağlantısı
 • Donanım birimleri cihazları uyumsuz
 • Sürücüler uyumsuz (Conexant ses sürücüleri ve Sennheiser sürücüleri)
 • Oyunlar uyumsuz
 • Yüklenen bazı Programlar çakışıyor
 • gereksiz dosyalar

Windows 11 güncelleme %61 de kaldı

1. Çözüm – İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

Windows 11 güncelleme Hatası
Windows 11 güncelleme Hatası

Daha önce de belirtildiği gibi, yavaş veya kararsız İnternet bağlantıları veya elektrik kesintileri, Windows 11 yükseltmesinin durmasına neden olabilir. WIFI üzerinden bağlı olup olmadığınızı kontrol edin ve ardından Ethernet veya kablolu bağlantı kullanarak bağlanmayı deneyin. Yine de, internetin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için lütfen YouTube gibi akış hizmetlerini kullanmayı deneyin. Varsa, farklı bir internet bağlantısına da geçebilirsiniz.

Ayrıca, kararsız ve yavaş İnternet sorunlarını çözmek için İnternet servis sağlayıcınıza bağlanın. Ayrıca, yükleme işlemi tamamlanana kadar bilgisayarı birkaç saat fişe takılı ve fişten çekmeden de bırakabilirsiniz.

2. Çözüm – Windows Güncelleme Sorun Gidericisini Çalıştırın

Windows Update’i kullanırken sorun yaşıyorsanız, lütfen diğer seçenekleri denemeden önce Windows Update sorun gidericisini çalıştırmayı deneyin.

 • Başlat> Ayarlar> Güncelleme ve Güvenlik Gidin 
 • Şimdi Sorun Gider > Windows Update > Sorun gidericiyi çalıştır’a tıklayın.

Tarama tamamlandıktan sonra, sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için güncellemeyi indirip yüklemeyi deneyin.

Windows Update sorun gidericisini çalıştırmak, güncelleme önbelleğini ve muhtemelen bozuk dosyaları veya takılı kalmış indirmeleri temizleyecektir. Ancak başarısız olursa güncelleme önbelleğini manuel olarak temizlemeyi deneyin.


Ayrıca şu Haberimimizi de Okuyunuz: PC için en iyi SSD


Çözüm 3 – Bilgisayarınızla uyumlu olmayan Cihazların Bağlantısını Kesin

Windows 11 yüklenmiyor
Windows 11 yüklenmiyor

Uyumsuz cihazlar ve programlar suçludur. Windows 11 yükleme sorunlarıyla karşılaşırsanız, gerekli olmayan tüm harici aygıtların bağlantısını kesmeniz gerekir. Neyi kapatabilirsin? Bunlar aşağıdaki gibidir:

 • Bluetooth mikrofon ve klavye alıcıları
 • Harici sabit sürücüler taşınabilir depolama aygıtlarıdır.
 • yazıcılar
 • tarayıcılar

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Windows 11 güncelleme %61 de kaldı sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Websesi’nin Diğer Donanım Haberleri Bültenlerine de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Apple Watch Pili Çok Hızlı Bitiyor