Perşembe, Temmuz 25, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Witcher 3 VCOMP110.dll bulunamadı hatası

Witcher 3 VCOMP110.dll Hatası Nedir? The Witcher 3 harika bir oyun ama son zamanlarda kullanıcıları problemlerinden şikayet etmeye başladılar. Bu yazıda, bunlardan birinin nasıl düzeltileceğini göreceğiz. Birçok kullanıcı için The Witcher 3 aşağıdaki hata mesajıyla çöküyor.

Witcher 3 dll hatası
Witcher 3 dll hatası

VCOMP110.DLL bulunamadığından kod yürütme devam edemiyor. Programı yeniden yüklemek sorunu çözebilir.

Ancak sunduğumuz bazı çözümlerle bu sorun çözülebilir. Bu nedenle, Witcher 3’te “VCOMP110.dll bulunamadı” ifadesini görürseniz, çözüm için bu makaleye bakın.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: God of War için en iyi bilgisayar


Witcher 3 dll hatası Nasıl Düzeltilir?

VCOMP110.dll, bir DLL veya dinamik bağlantı kitaplığı dosyasıdır. Windows 7 ve sonraki sürümlerde mevcuttur ve düzgün çalışması için bazı uygulamalar ve oyunlar tarafından kullanılır. Genellikle Visual C++ ile gelirler, ancak bazen yüklemeye çalıştığınız oyunla birlikte yüklenirler. Kullanımına gelince, her uygulama ve oyun bu dosyayı farklı bir şekilde kullanır.

Bilgisayarınızda Visual C++ yeniden dağıtılabilir dosyası eksikse yukarıdaki hata mesajını görebilirsiniz. Bu, genellikle çoğu Windows bilgisayarında bulunabilen önemli bir programdır. Ancak, bir şey veya başka bir uygulama nedeniyle sisteminizden kaldırılırlar. Bundan sonra, bu temel işlevi nasıl geri yükleyeceğimizi göreceğiz. Ayrıca, bazen virüsten koruma yazılımınız, oyunun sistemde dosya oluşturmasını engeller. Veya daha da kötüsü, oyunun, oyunu çalıştırmak için gereken önemli dosyalara erişmesini engeller. Ne olursa olsun, çözümlerimiz var. Öyleyse başlayalım.

Witcher 3 VCOMP110.dll bulunamadı hatası

 1. DirectX’i güncelleyin
 2. Antivirüsünüzü kontrol edin
 3. Steam’i yönetici olarak çalıştırın
 4. Witcher 3’ü onarın
 5. Oyunu yeniden yükleyin

1- DirectX’i güncelleyin

Ardından, uyumluluk sorunlarına neden olabileceğinden DirectX’i güncellemeyi deneyin. Sorunu ilk çözümle çözebilseniz bile, DirectX’in daha eski bir sürümünü kullanmaktır. Bu uygulamada veya gelecekte başka herhangi bir uygulamada sorunlara neden olabilir. Öyleyse devam edin ve DirectX’i güncelleyin ve sorunun devam edip etmediğini görün.

2- Antivirüsünüzü kontrol edin!

Virüsten koruma yazılımınız, oyununuzun belirli dosyalara erişmesini veya kendi dosyalarını oluşturmasını engelleyerek programın çökmesine neden olabilir. Bu nedenle, soruna virüsten koruma programınızın neden olup olmadığını kontrol etmeniz önerilir.

Üçüncü taraf virüsten koruma yazılımını devre dışı bırakabilir, bilgisayarınızı yeniden başlatabilir ve oyunu açmayı deneyebilirsiniz. Çalışırsa, beyaz listeye almalısınız ve umarım sorununuz çözülür.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Dosyaları Kaybetmeden Bilgisayar Nasıl Sıfırlanır


3- Steam’i yönetici olarak çalıştırın

VCOMP110.dll bulunamadı
VCOMP110.dll bulunamadı

Üzerinde oyun çalıştırmak için Steam’in her zaman yönetici olarak başlatılması gerekir. Steam kısayoluna sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştır’ı seçebilirsiniz. Ancak Steam ayarlarınızı her zaman gerekli izinlerle çalışacak şekilde değiştirmenizi öneririz. Aynısını yapmak için verilen adımları izleyin.

 1. Steam’e  sağ tıklayın  ve  Özellikler’i seçin.
 2. Uyumluluk  sekmesine gidin .
 3. Bu programı yönetici olarak çalıştır’ı işaretleyin  .
 4. Uygula > Tamam’ı tıklayın  .

4- Witcher 3’ü onarın

Belki de hatayı görmenizin nedeni bozuk bir oyun dosyasıdır, bu yüzden hata mesajı oyunu yeniden yüklemenizi önerir. Ancak aşırı çözümlere başvurmadan önce oyunu düzeltmeye çalışmalısınız. Aynısını yapmak için verilen adımları izleyin.

 1. Steam’i açın  .
 2. KÜTÜPHANE’ye gidin  .
 3. Wither 3’e sağ tıklayın ve  Özellikler’i seçin.
 4. YEREL DOSYALAR sekmesine gidin ve  OYUN DOSYALARININ BÜTÜNLÜĞÜNÜ DOĞRULAYIN’ı seçin.

5- Oyunu yeniden yükleyin

Hiçbir şey işe yaramazsa, “programı yeniden yüklemek sorunu çözebilir” hatası ne diyorsa onu yapmalısınız. Windows Ayarları veya Steam’den Witcher 3’ü kaldırmaya devam edin. Ardından yeniden yükleyin ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Witcher 3 VCOMP110.dll sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Websesi’nin Diğer Donanım Haberleri Bültenlerine de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: RTX 3080 12 GB fiyatı


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER