WordPress 5.6.1 Hataları: mesajlara ve sayfa pencerelerine geldi

WordPress 5.6.1 Hataları
WordPress 5.6.1 Hataları

Web Master Haberleri WordPress 5.6.1 mesajlara ve sayfa pencerelerine hataları getiriyor. Hata, yayıncıyı WordPress 5.6.1’deki düzenleme penceresinden çıkması konusunda uyarır. Yanlış uyarıyı tetikleyin: “Değişiklikleriniz kaydedilemeyebilir”

WordPress 5.6.1 mesajlara ve sayfa pencerelerine hatalar getiriyor
WordPress 5.6.1 mesajlara ve sayfa pencerelerine hataları getiriyor

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: WordPress Gutenberg


WordPress 5.6.1 Hataları

wordpress mesaj hatası çözümünü sizlere aşağıda aktarıyoruz. wordpress hataların’ın hepsi bana göre kullanıcı hatalarından kaynaklanmaktadır. veri tabanınız olsun kullandığınız sunucu işlemleriniz olsun admin panelinde yüklediğiniz gereksiz eklentiler olsun hepsi ama hepsi hem sunucu isteğini çoğaltıp gereksiz yük yapıp, sayfa hızını yavaşlatıyor aynı zamanda bu tarz hatalar almanıza sebebiyet veriyor.

Çözüm yayınlandı

WordPress 5.6.1 birçok siteyi otomatik olarak güncelleyebilir ve site, gönderileri kaydetmeyi zorlaştıran bir hata gösterir. Bu sorunu çözmek için geçici bir yama oluşturulmuştur, ancak bu, bu sorunu çözmek için resmi bir güncelleme değildir.

Değişiklikleriniz kaydedilmeyebilir

WordPress 5.6.1’in en son sürümünde bir hata var. Başka yerlere gitmeye çalışırken, gönderinin kaydedilip kaydedilmediğine bakılmaksızın bir uyarı açılır.

“Siteden ayrıl?” Bir açılır pencere görüyorum. Değişiklikleriniz kaydedilemeyebilir. Sayfa her değiştirildiğinde veya değiştirilmediğinde ve sayfa kaydedildiğinde (yayınlanır veya güncellenir).

Bu, 5.6.1 güncellemesinden sonra bu sabah başladı. 2 sistemim var, her iki sistemin de klasik düzenleyici 1.6’yı kullanan 2 farklı teması var ve her ikisi de aynı şekilde davranıyor. Chrome’da yürütülür (Firefox’ta değil). “

İlginç bir şekilde, Firefox’ta değil, çünkü Mozilla belgelerine göre, Chrome belirli özelliklerden yoksun olduğundan, Firefox bazı yönlerden kaldırmayı Chrome’dan farklı şekilde ele alıyor.

Ancak bu bir Chrome sorunu değildir. Az önce Chrome’da neden bir hata olduğunu söyledim ancak Firefox’ta hata yok.

WordPress düzenleme penceresinde olay silinirken hata oluştu mu?

Bu bildirim, genellikle neden bulunamadığında, yayıncı pencereden ayrılmaya çalıştığında bir uyarıyı tetikleyen “kaldırma olayının” bir parçasıdır.

“Siteden ayrılmak mı? Değişiklikleriniz kaydedilmeyebilir.” Konunun bir parçası.

Hata, gönderide ve sayfada görüntülenir.

WordPress 5.6.1 mesajlara ve sayfa pencerelerine hatalar getiriyor Ancak bazı yayıncılar, hatanın yalnızca sayfanın içeriğini düzenlerken göründüğünü ve gönderinin içeriğini düzenlerken sorunsuz çalıştığını bildirmektedir.

Birkaç rapora göre, ilgili eklentiler (Tiny MCE ve Advanced Custom Fields gibi) düzenlenerek hatalar tetiklenebilir.

Bu eklentilerin kapatılması, kaldırma mesajlarının görüntülenmesini durduracak.

Özel Gelişmiş WordPress Facebook grubunun yayıncısı, “Gelişmiş Özel Alanlar” eklentisinin kapatılmasının uyarının ortaya çıkmasını engellediğini bildirdi. Ancak sorun eklentinin kendisi değil.

Sorun, WordPress çekirdeğinde görünüyor ve sorunun düzenlemeyle ilgili farklı pencerelerde görünmesine neden oluyor.

Yama WordPress’e gönderildi ancak bu resmi bir yama değil. Yamanın bu sürümü tamamen işlevseldir. Bu, Functions.php dosyasına eklenmesi gereken koddur. Bu adreste, ek bir sorunu paylaşan başka bir yama var, ancak henüz tam olarak test edilmedi.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: WordPress eklentisi


WordPress Kaydedilmemiş Değişiklikler Hatası:

WordPress Kaydedilmemiş Değişiklikler Hatası için Sorun iş akışınızı etkiliyorsa, atabileceğiniz bazı adımlar vardır. Önerilen adım, düzenlemeyle ilgili tüm eklentilerin tam olarak yüklendiğinden emin olmak için beklemektir.

Diğer işlemler, düzenlemeyle ilgili eklentileri devre dışı bırakmak veya Gutenberg’i açmaktır. Functions.php’ye uygulanabilecek bir yama var ve son resmi yama bekleniyor.

WordPress ile sık karşılaşılan sorunlar

WordPress ile sık karşılaşılan sorunlar;

En Yaygın WordPress sık karşılaşılan sorunlar nelerdir?

  • WordPress Beyaz Sayfa Hatası Çözümü
  • WordPress Web sitenizde kritik bir hata oluştu

Daha Sonra ise bu hataları sizler ile paylaşacağım. Maksimum Dosya Boyutu Sınırı, Kayıp Geçici Klasör Hataları, WordPress Yönetici Alanı Oturum Açma Hataları 500 – 502 – 504 – 505 Hataları Maksimum Yürütme Süresi Hataları Oluştururken bağlantı hatası veritabanı

WordPress Beyaz Sayfa Hatası Çözümü

öncelik ile bu hatalar neden ve niçin aldığıa göz atalım Bu hatanın nedeni şunlar olabilir:

  1. Fazlaca kullanılan ram ( Host belleğinizi düzenleyin ve gereksiz dosyalarınızı silin)
  2. Bir temanın muayyen bir eklentiyle ahenksiz olması yada tam tersi ( Eklentinin Temanıza Uyumlu olmaması )
  3. WordPress dosyalarınızı güncellediğinizde bozulan fena kodlanmış bir eklenti yada tema ( Eklentilerin dosyalarınıza zarar verdiğini hesap ettiniz mi? )
  4. Web hosting sunucusu ile alakalı sorunlar ( Destek kayıdı oluşturup sorunlarınızı host firması ile çözebilirsiniz kesim çözümdür.)

Hata ne olursa olsun, birkaç sıkıntı yok etme yöntemi ile kolayca düzeltilebilir. Nasıl yapıldığını öğrenmek parantez içerisine hataların çözümlerini yazdım.

WordPress Web sitenizde kritik bir hata oluştu Çözümü

WordPress Web sitenizde kritik bir hata oluştu Çözümü WordPress kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı hatalardan biri olan web sitenizde kritik bir kusur olması can sıkıcı olabilir. Ancak endişelenmeyin, bu sorundan kurtulmak için atabileceğiniz birkaç basit adım var.

Genellikle güncellenmiş eklenti veya tema, PHP uyumsuzluğu ve barındırma kısıtlamaları veya yeni güncellenmiş eklentiler. Yazılım geliştiricisinin eksikliği nedeniyle web sitenizde bu kritik hatanın oluştuğuna dair bir uyarı alacaksınız. Kritik Hata Oluştu olarak da listelenen bu hatanın düzeltilmesi kolaydır ve yalnızca birkaç dakika sürer. public_html klasöründeki wp-config.php dosyasına erişiyorsunuz arkadaşlar. tek yapmanız gereken şu 1 satırlık kodu eklemek kalıyor.

define(‘WP_DEBUG’, false); ( Eğer Bu Kod Karşınıza Çıkarsa Aşağıda verdiğim kod ile değiştiriyorsunuz.)
define( ‘WP_DEBUG’, true );

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. WordPress 5.6.1 Hataları sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer WordPress Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi de İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: WordPress 5.7