Cumartesi, Nisan 20, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

WordPress 5.7 yönetici renklerini güncelleyecek

WordPress 5.7 yönetici renklerini güncelleyecek. WordPress.org, WP 5.7 için daha erişilebilir ve okunması daha kolay olacak güncellenmiş bir yönetici renk paletine doğru ilerlemeyi duyurdu.

WordPress 5.7 yönetici renklerini güncelleyecek
WordPress 5.7 yönetici renklerini güncelleyecek

WordPress, yönetim paletini güncellemek için WordPress 5.7 kilometre taşını duyurdu. Yeni renk paleti daha yüksek kontrast üretir ve okunması daha kolaydır. WordPress yöneticisinin arka ucunu daha erişilebilir hale getirmek için gelişmiş bir adımı temsil eder.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: WordPress Tehditleri


WordPress 5.7

WordPress 5.7 Yenilikleri Nelerdir? WordPress’in en son sürümünün (sürüm 5.7) 9 Mart 2021’de piyasaya sürülmesi planlanıyor. WordPress 5.7 sürümünün hedeflerinden biri yönetici paletini güncellemektir.

Renk paleti, WordPress yönetici alanında bulunabilecek herhangi bir içeriğin resmi rengidir.

Mevcut paletin oluşturulmasından bu yana, renk şeması güncellenmedi ve renk şeması şu anda 199 renk içeriyor. Bu güncelleme, WordPress yönetici alanında gördüğünüz eklentiler ve tema bildirimleri dahil olmak üzere yönetici panelinde gördüğünüz her şeyi etkileyecektir.

WordPress 5.7 Güncellemesi Hakkında Bilgi

WordPress 5.7 Güncellemesi Hakkında Bilgi Güncellenen renk paletinin iki amacı. Geliştiriciler için renk seçim sürecini basitleştirmek ve yönetim alanını daha erişilebilir hale getirmektir. Bu yeni sürüm, açık ve koyu renkler arasında daha yüksek bir karşıtlığa sahiptir. Bu, renk körü yayıncıların yönetim alanını okumasını kolaylaştıracaktır.

Bu güncelleme tüm kullanıcıları etkiler. Eski sürüm ile yeni sürüm arasındaki fark, WordPress arka ucuna erişebilen tüm kullanıcılar için işi kolaylaştırır. WordPress, mevcut renk düzenindeki renk sayısını 199’dan 99’a düşürmeyi başardı.

Yönetici Alanını Okuması Daha Kolay

5.7 güncellemesi Eski sürüm ile yeni sürüm arasındaki karşıtlık ve okunabilirlik farkı ince olmalıdır.

Yönetim alanında neden daha iyi bir deneyime sahip olduklarını bilmeseler bile birçok kişi bunun farkına varmayabilir. Bu değişiklik hemen belli olmasa da, yan yana bir karşılaştırma gerçekten de farklılıklar olduğunu ortaya koyuyor.

WordPress 5.7 ilerlemeye devam ediyor

Şu andan itibaren WordPress 5.7’nin Mart ayında yayınlanmasına kadar, daha yapılacak çok iş var. Paletler oluşturmak için yine de CSS özel niteliklerini ve mantıksal adlandırma şemalarını kullanmaları gerekir.

“Şimdiye kadar, en çok tartışmaya ve fikir birliğine neden olan genel yaklaşım, temel bir palet oluşturmak ve daha sonra bu renkleri amaçlarına göre adlandırılan niteliklere uygulamaktır.

Bu, özelliklerin değerini belirli koşullara göre yanıltıcı veya yanlış adlar tehlikesi olmadan değiştirmek için CSS özel özelliklerinin dinamik doğasını esnek bir şekilde kullanmamızı sağlayacaktır.

Dikkate alınması gereken bir diğer önemli nokta, şu anda mevcut olan birçok alternatif uygulama renk şemasıdır ve bunların tümü, uygulandığında özel özelliklerin kullanımından yararlanabilmelidir. Bu nedenle, oluşturulan özel özelliklerin sayısını kısa tutmalıyız ve bunları uygulama yolu genişletmek kolay olmalıdır.

Ayrıca, CSS özel özelliklerini desteklemeyen tarayıcıların yedeğini de dikkate almamız gerekir; bu, onları adlandırma veya uygulama şeklimizi etkileyebilir. “


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: WordPress.com Web Sitesi


WordPress.org onayı hak ediyor

Bazı kuruluşlar, hazır olsun ya da olmasın, işi bitirmenin en iyisi olduğuna inanıyor. Bu nedenle, bazı yazılımlar ve platformlar kullanıcıları yanlış bir duruma sokmuştur.

Ancak WordPress.org bu şekilde çalışamaz. WordPress ekibinin teslimatta kullanılabilecek bir şey oluşturmak için her parçayı tartıştığı ve üzerinde çalıştığı yönetici paletini yeniden düşünerek görülebilir.

Şimdiye kadar Make WordPress geliştirme ekibi önemli ilerleme kaydetti. WordPress 5.7’nin bir sonraki sürümü, iyi şanslar getirecek. Profesyonel bir Destek talep ediyor iseniz Websesi ile iletişime geçiniz

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. WordPress 5.7 sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer WordPress Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi de İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Rogue Eklentisi


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER