WordPress Gutenberg web sitesi performansını iyileştiriyor ( web sitesi performansını iyileştirici)

WordPress Gutenberg
WordPress Gutenberg

Web Master Haberleri WordPress Gutenberg web sitesi performansını iyileştiriyor. WP Rocket, WordPress Gutenberg kullanarak web sitesini yeniden tasarladı ve önemli performans iyileştirmeleri elde etti. Ancak dikkat edilmesi gereken birkaç nokta var. web sitesi performansını iyileştirici detayları aşağıdan öğrenebilirsiniz.

WordPress Gutenberg, web sitesi performansını iyileştiriyor
WordPress Gutenberg, web sitesi performansını iyileştiriyor

WordPress önbellek eklentisinin yayıncısı WP Rocket, web sitesini yeniden tasarlamak ve performansını artırmak için Gutenberg’i kullandı. Gutenberg tarafından yazılan kodun şaşırtıcı olduğunu düşünüyorlar, ancak dikkat edilmesi gereken birkaç nokta var.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: WordPress eklentisi


WordPress Gutenberg önbellek eklentisi

WordPress önbellek eklentisi site hızınızı artırmaya birikmiş veritabanı dosyalarınızı birleştirmeye. Css ve java da bulunan gereksiz kodlarınızı tek bir ana dizin klasöründe tutmaya yarayan. Yararlı mı yararsız mı konusunda tartışabileceğimiz eklenti türleridir. Aslında bakarsanız biz cashe eklentilerini çok fazla acil bir durum olmadığı taktirde kullanımını tavsiye etmiyoruz. Sitenizde kalıcı hasarlara sebep olabilecek eklenti türlerinden bir tanesi WordPress önbellek eklentisidir. hadi bu önbellek eklentilerinden biraz daha konuşalım;

WordPress PageSpeed optimization

WordPress PageSpeed optimization Gutenberg’in amacı sürekli olarak, tüm beceri düzeylerindeki yayıncıların web sitelerini yayınlamasını kolaylaştıracak bir düzenleme arayüzü oluşturmaktı. Sezgisel bir arayüz oluşturmak, giriş engelini azaltır, hemen hemen herkesin kolayca bir web varlığı oluşturmasını sağlar ve hepsinden önemlisi. İçerik oluşturucuların kod hakkında küratörlük yapmak ve endişelenmek yerine içerik oluşturmaya odaklanmalarına yardımcı olur.

WP Rocket, Gutenberg’in gelecek olduğunu söylediğinde, bu mantıklıydı. Amaç, yayıncıların koda olan dikkatlerini azaltmalarına ve içeriğe daha fazla odaklanmalarına izin vermektir.

Gutenberg’in tam web sitesi düzenlemesinin şu anda Haziran 2021’de başlaması planlanıyor. Ekibi kazanan WP Rocket sayesinde, Gutenberg’in site performansını iyileştirmeye yardımcı olabilecek. Çok umut verici bir düzenleme kullanıcı arayüzüne sahip olduğunu artık biliyoruz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: WordPress 5.7


Gutenberg herkes için olmayabilir. Ücretsiz temaları kullanabilirseniz, bu harika olur.

İstediğiniz tüm blokları oluşturabilir ve Gutenberg eğlencesinin tadını çıkarabilirsiniz. Ancak, belirli bir tasarım ve belirli bloklar istiyorsanız, mizanpajda size yardımcı olacak bir geliştiriciye ihtiyacınız vardır. Bizi çok fazla zaman almayabilir.

Ancak bu, yeni web sitesi geliştirmenizi normalden daha uzun ve daha pahalı hale getirecektir çünkü biraz yardıma ihtiyacınız vardır. Önünüzdeki dik öğrenme eğrisinin de farkında olmalısınız.

Bununla birlikte, Gutenberg gerçekten de WordPress’in çekirdeğidir ve katkıda bulunanlar onu her gün geliştirmek için çok çalışırlar.

Diğer seçenekleri seçtiğinizde, WordPress’te değişiklik yaptığınızda güncelleme yapmama riskini alırsınız.

Ayrıca, Gutenberg ile oluşturulmuş bir WordPress sitesinde size yardımcı olacak birini bulmak her zaman daha kolaydır.

“Blog gönderisinde bahsettiğimiz şey bu: Serbest çalışıyorsanız veya küçük bir şirket yönetiyorsanız. Geliştirici yardımı veya herhangi bir ek maliyet gerektirmeyen sayfa oluşturucularla ilgili herhangi bir sorununuz olmayabilir.

Daha büyük bir şirket yönetiyorsanız ve özel geliştirmelere ihtiyacınız varsa – Gutenberg sizin için doğru çözümdür, tereddüt etmenize gerek yok. “

WordPress PageSpeed 100

Birincil Tavsiye Ettiğimiz Önbellek eklentilerinden bir tanesi Wp Rocket Eklentisi. Web Sayfanızın hızını nasıl 100 yaparsınız? diğer bir deyiş ile WordPress PageSpeed 100 detayları optimization işlemlerini okuyarak anlayabilirsiniz.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. WordPress Gutenberg sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Wordpress Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi de İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: WordPress Tehditleri


Bu içeriğe oy verin!