WordPress İçin En İyi SEO Eklentileri Nelerdir? Ayrıntılı Kılavuz

WordPress İçin En İyi SEO
WordPress İçin En İyi SEO

WordPress İçin En İyi SEO Eklentileri Nelerdir? Bu yazımızda sizlerle WordPress için en iyi SEO eklentilerini paylaşacağız. O halde başlayalım… WordPress, dünyanın en büyük blog platformudur. WordPress’in barındırılan sürümüne ek olarak, kendi kendine barındırılan bir wordpress.org da vardır. Aradaki fark, kendi kendine barındırmanın %100 ücretsiz olması ve kendi barındırma hizmetine sahip olmamız koşuluyla özelleştirilebilmesidir. Kendi kendine barındırılan WordPress’in avantajı, ücretsiz olması ve mümkün olduğunca inceleyip optimize edebilmemizdir.

WordPress kullanan blogcular için bu eklentiye zaten aşina olabilirsiniz. Eklentiler, tek tıklamayla belirli işlevler eklemek için kullanılır. WordPress’e yüklenmesi gereken zorunlu eklentilerden biri de SEO eklentisidir. Bu eklenti, WordPress’imizi daha SEO dostu hale getirmek için optimize etmek için kullanılır. Sonuç olarak, yayınladığımız her makale daha SEO dostu olacak ve Google’da ilk sayfada çıkma şansını artıracaktır.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: WordPress Veritabanı Bağlantısı Kurulurken Hata


WordPress için Ücretsiz Olarak Yükleyebileceğiniz En İyi 3 SEO Eklentileri

Kendim için birkaç eklenti denedim ve inceledim. Bu gönderinin geçerli ve daha güvenilir olması için websesi haber platformu için tercih edilen eklenti nedir?

1. Yoast SEO

WordPress İçin En İyi SEO Eklentisi
WordPress İçin En İyi SEO Eklentisi

Bu blogda hangi eklentileri kullandığımı merak ediyorsanız. Cevap Yoast SEO’dur. Bu eklenti bence en iyi eklenti. 2008’den beri var, bu nedenle deneyim sonraki eklenti olan All in One SEO Pack ile aynı. Yoast, WordPress’te yaklaşık 5 milyon yükleme ile bugün dünyanın en popüler SEO eklentisidir. Ek olarak, Yoast’ın düzenli olarak güncellenen ve en son algoritmik gelişmeleri takip eden özel bir bölümü vardır. Bunu Google’ın algoritmasındaki değişikliklerle bile trafiğin sabit kaldığını ve hatta arttığını kendim kanıtladım. WordPress ile blog yazmaya yeni başlayanlar için bu eklentiyi şiddetle tavsiye ederim.

Avantajları:

 • Hafif, Hızlı ve Kullanımı Kolay
 • Temiz ve anlaşılması kolay arayüz
 • Her zaman en son algoritmayı güncelleyin
 • En eksiksiz ve kullanışlı özellikler
 • Rakip analizi özellikleri
 • Web sitesini daha SEO Dostu olacak şekilde otomatik olarak yapılandırın
 • Ücretsiz sürüm mevcut

2. All in One SEO Pack 

WordPress İçin SEO Eklentisi
WordPress İçin SEO Eklentisi

Belki birçok blogcu, All in One SEO Pack Yoast SEO’ya karşı hangisinin en iyisi olduğunu tartışıyor. Evet, AIO SEO Pack, WordPress’teki efsanevi eklentilerden biri olduğu için şaşırtıcı değil. Bu eklenti 2007’den beri kullanılmaktadır, bu nedenle tüm SEO algoritması değişikliklerini işleme konusunda olgun bir deneyime sahiptir. Bunun dışında, eklenti yeni başlayanlar için de ücretsiz ve kullanımı kolaydır. Tinkering ve ngulik sevenler için bu eklentinin tam size göre olduğunu düşünüyorum.

Artıları:

 • 2007’den beri deneyimli
 • Tam özellikler
 • Geliştiriciler için mevcut API özellikleri
 • yeterince hafif
 • Ücretsiz özellikler mevcut

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: WordPress Sitesi Açmadan Önce Bilmeniz Gerekenler


WordPress İçin En İyi SEO Eklentisi: Bonus

3. Rank Math

WordPress İçin SEO Eklentileri
WordPress İçin SEO Eklentileri

Rank Math, oradaki en iyi eklentilerden biridir. Bu eklenti tam işlevsellik sağlar ve Google Analytics, web yöneticileri ve daha fazlası tarafından kullanılabilir. Gibi üçüncü taraflarla doğrudan entegre edilebilir. Bu nedenle, web sitemizi hem dahili hem de harici olarak optimize edebiliriz. Birçok dünya blogcusu bu eklentiyi kullanıyor çünkü…

 • Kullanımı kolay
 • Modern görünüm
 • Her zaman en son algoritma ile güncelleyin
 • Tam özellikler

Ama ne yazık ki, bu eklenti ücretsiz değil. Özellikler ücretlidir ancak kaliteye değer.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. WordPress Veritabanı Bağlantısı Kurulurken Sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer WordPress Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi de İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Jetpack Boost Özellikleri