WordPress Internet Explorer 11 desteğini bıraktı

WordPress Internet Explorer
WordPress Internet Explorer

WordPress Internet Explorer 11 desteğini bıraktı. WordPress, IE 11 desteğini bırakmayı düşünüyor WordPress, performans ve iyileştirmelerde önemli iyileştirmeler elde etmek için Internet Explorer 11 desteğini bırakma konusunda geri bildirim istediğini duyurdu.

WordPress  Internet Explorer 11 desteğini bıraktı
WordPress Internet Explorer 11 desteğini bıraktı

WordPress, Internet Explorer 11 desteğinin bırakılmasıyla ilgili tartışmalara başlayacağını duyurdu.

Destek kaybı, gelişmiş WordPress performansı, kullanıcılar için daha iyi bir kullanıcı deneyimi ve geliştiriciler üzerinde daha hafif bir yük anlamına gelir.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: WordPress Sorunları


Geliştiriciler için yüksek bakım

WordPress kodunu Internet Explorer 11 için kullanılabilir hale getirmek, geliştiricilerin hızla azalan bir kullanıcı tabanını desteklemek için fazladan iş yapmasına olanak tanır.

WordPress, az sayıda kullanıcıyı desteklemek için kaynakları boşa harcamayacak, ancak geliştiricileri IE 11’i destekleme yükünden kurtaracaktır.

WordPress kullanıcıları ve WordPress sitelerini ziyaret eden kullanıcılar için de faydalı olacaktır.

WordPress duyurusu faydaları listeler:

“Destekteki azalma, daha küçük komut dosyaları, daha az bakım yükü ve daha kısa derleme süresi ile sonuçlanacaktır. Örneğin, son bulgular …

komut dosyalarının IE11’e aktarılmaması, yaklaşık 84kB Gutenberg JavaScript yerleşik dosyasında net bir azalma ile sonuçlandığını göstermektedir; bu, toplam boyutta% 7,78’lik bir azalmaya eşdeğerdir; bu komut dosyalarının boyutu küçültülmüştür.

% 60 oranında ortalama% 24 azalma. Bu, Google Web DevRel’den Jason Miller tarafından ayrıntılı olarak açıklandığı üzere, gönderene yüksek oranda bağımlı olmanın sonucudur.

Ek olarak, azaltılmış destek sonunda şu anda WordPress’te bulunan polyfill komut dosyalarını bırakacak ve sıraya alınmış komut dosyalarının boyutunu 102kB’den fazla azaltacaktır.

Daha küçük indirmeler, tüm kullanıcılar, özellikle yavaş ağlarda veya bilgi işlem cihazlarında olanlar üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacaktır.

Kullanıcıların büyük çoğunluğunun performansını iyileştirmek için IE11 desteğini azaltmayı umuyoruz. “

WordPress İnternet Explorer 11 Destekten vazgeçmenin olumsuz etkileri

IE 11 için destekten ayrılmak, tamamen güneş ışığı ve iyi haber değil. Dünyanın her yerinden bazı insanlar yasal nedenlerle ve diğer nedenlerle IE 11’i kullanmak zorunda kalabilir.

Tartışmaya göre:

Ülkeye / bölgeye bağlı olarak, bankalar, hükümetler ve eğitim gibi büyük kurumlar bazen yasal gereklilikler nedeniyle ne zaman yükseltileceklerini kontrol edemezler.

Bu, hem veriye dayalı yöntemleri hem de etkilenen kullanıcı gruplarını göz önünde bulunduran ve daha büyük bir ağın potansiyel faydalarını değerlendiren politikalar oluşturma ihtiyacını vurgular. “

websesi

Internet Explorer 11’den çıkma tartışması, 16 ay önce başlayan ve devam eden bir tartışmanın parçasıdır.

Geliştirici bileti açıldıktan ve kapsamlı tartışmalar yapıldıktan sonra, yayıncıları tarayıcılarını yükseltmeye teşvik etmek için nag ekranlarının uygulanmasına karar verildi.

Kullanıcıları güvensiz bir tarayıcı ve güncelleme kullandıkları konusunda uyarmak için bir gezinme ekranı uygulamaya karar verildi.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: WordPress 5.6.2 Hatası


WordPress geri bildirim gerektiriyor

Duyuru onlara geri bildirim talep ettiklerini hatırlattı. IE 11’in silinmesine karar verilmedi.

Bu noktada, WordPress tartışma için temalar öneriyor ve WordPress topluluğundan geri bildirim istiyor.

WordPress durumları:

“Bu zor bir karardır ve toplumda mümkün olduğunca çok insanın geri bildirim sağlayabileceğini umuyoruz. … Geri bildirimi aldıktan sonra, bir sonraki adım politikayı pekiştirmek ve bir karar vermek olacaktır. “

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. WordPress Internet Explorer sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer WordPress Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi de İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: WordPress Ninja Forms


Bu sitede kopyalama izin yok! Anlayışınız için teşekkürler.