WordPress Jetpack Boost Cashe Eklentisi

Wordpress Jetpack Boost
Wordpress Jetpack Boost

Jetpack Boost WordPress Cashe Eklentisi, Jetpack Boost – önemli bir WordPress Cashe Eklentisi, WordPress eklenti deposu, Automattic’in Core Web Vitals için optimize edilmiş eklentilerinin yayın öncesi sürümlerini sağlar. En son sürüm yakında geliyor.

Jetpack Boost WordPress Cashe Eklentisi
Jetpack Boost WordPress Cashe Eklentisi

Automattic, daha iyi Core Web Vitals puanları elde etme zorluğunun üstesinden gelmek için tasarlanmış bir eklenti önceden yayınladı. Eklenti şu anda test aşamasındadır ve yerinde üretim sahalarında kullanım için uygun değildir. Jetpack Boost eklentisi, resmi WordPress.org eklenti deposunda mevcuttur ve mevcut sürüm 0.9.19’dur.

Tam sürüm, önümüzdeki hafta içinde sürüm 1.0’da mevcut olabilir. Jetpack Boost, gelecekte eklenebilecek yeni özellikler de dahil olmak üzere ücretsiz olmaya devam edecek.

Belirli işlevleri otomatikleştirebilen bazı ek gelişmiş özellikler olabilir, ancak eklentinin amacı, ücretsiz bir sürüm veya gelişmiş bir sürüm olmasına bakılmaksızın yararlıdır.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Wix’in Wordpres Reklamı


WordPress Jetpack Boost

Automattic’e göre eklenti, yerinde üretim sahaları için tasarlanmamıştır. Şu anda test için test sitesinde ön sürüm yazılımı olarak indirilebilir. Test amaçlı Alpha aşamalı bir yazılımdır.

Jetpack Boost‘un amacı, WordPress sitelerine WordPress Jetpack Boost hız ve temel web yaşam döngüleriyle ilgili kullanıcı deneyimi ölçümlerini artırmak için basit bir çözüm sağlamaktır.

Hız göstergelerini iyileştirmek için tasarlanmış bazı WordPress Jetpack, tam potansiyellerine ulaşmak için bazı teknik bilgiler gerektirir.

Jetpack Boost, siteyi hızlandırmak için basit bir tek tıklamalık çözümdür. Mevcut Alpha sürümü bu üç alanın gelişimini hızlandıracak olsa da, özellikle geliştiriciler daha fazla geri bildirim aldıklarında, Boost daha fazla özelliğe genişletilebilir.

Jetpack Boost Nedir?

WordPress Cashe Eklentisi

WordPress Cashe Eklentisi Yeni Jetpack Boost WordPress web sitesi hız optimizasyonu eklentisinin, daha fazla işleve genişletilebilen üç ana işlevi vardır. Yerel anahtar CSS JavaScript’i ertelemeye gerek yok Tembel resim yükleme.

1. Yerel Kritik CSS

CSS (Basamaklı Stil Sayfası), tarayıcıya bir web sayfasını nasıl biçimlendireceğini söyleyen koddur (talimat). CSS, web sayfalarının genişliğini, yazı tiplerinde kullanılan renkleri, görüntülerin boyutunu ve temelde web sayfalarının görünümüyle ilgili her şeyi kontrol edebilir.

CSS hala engelleyen kaynakları oluşturuyor. Bu, CSS tamamen indirilene ve tarayıcı tarafından kullanılabilir olana kadar web sayfasının görüntülenemeyeceği (tarayıcı tarafından oluşturulamayacağı) anlamına gelir.

Kritik CSS, hızlı yüklenen web sayfalarının algısını CSS’yi (kullanıcının kaydırmadan önce gördüğü) kaldırarak ve onu satır içine alarak (bu, web sayfası koduna CSS yerleştirmek anlamına gelir) oluşturmak için kullanılan bir araçtır. ekran tekniktir. Kendisi, ayrı bir dosyada değil).

Yerel kritik CSS modülü ayrıca eşzamansız özellikler kullanır, bu nedenle CSS dosyasının kendisi tarayıcının web sayfasını oluşturmasını engellemez. Oluşturmayı engelleyen kaynakları ortadan kaldırın ve çeşitli Google Sayfa Deneyimi göstergeleri aracılığıyla web sayfalarını daha iyi puanlayabilirsiniz.

Oluşturmayı engelleyen kaynakları ortadan kaldırmak, kullanıcı deneyimini iyileştirmenin ve daha iyi Core Web Vitals puanları elde etmenin önemli bir yoludur.

2. Gerekli olmayan JavaScript’i erteleme

Bu örnekte Websesi, bir JavaScript niteliğine referanstır. HTML’de Öğe, JavaScript öğeleri, Paragraf öğeleri (bir metin paragrafı belirtin) veya Bağlantı öğeleri gibi web sayfalarının temel yapı taşlarına benzer. Nitelikler, HTML öğelerini değiştirebilen şeylerdir.

Örneğin, Bağlantı öğesini (bir web sayfasının yapı taşı) kullanarak, “nofollow” Bağlantı özelliği, arama motorlarına bağlantıyı takip etmemelerini söyleyerek bağlantının davranışını değiştirir.

JavaScript öğesinin bir gecikme öğesi vardır. Gecikme öğesi, tarayıcıya aynı anda JavaScript indirirken web sayfasını oluşturmaya devam etmesini, ancak web sayfası indirilip başka şekillerde işlenene kadar JavaScript’i çalıştırmamasını (çalıştırmamasını) söyler.

Duraklatma işlevi, sayfanın altındaki (ekranın altındaki) video gibi kritik olmayan web sayfası öğeleriyle ilgili JavaScript için kullanışlıdır. Jetpack Boost, kritik olmayan JavaScript’i geciktirecektir.

Resmi Jetpack Boost eklentisi web sitesi bunu şu şekilde açıklıyor: “Gerekli olmayan Javascript’in geciktirilmesi, sayfa yüklendikten sonra bazı görevleri gerçekleştirir, bu nedenle önemli görsel bilgiler daha önce görülebilir.

” İlgili: JavaScript SEO: En İyi Uygulamalar ve Hata Ayıklama Araçları


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: WordPress Elementor Açığı


3. Tembel Resim Yükleme

Gecikmeli yükleme, web sayfalarının web sayfasındaki her resmi indirmeye gerek kalmadan indirilmesine izin verir. Yaptığı şey, görüntüyü tarayıcı ekranı görünümünde indirmektir ve site ziyaretçileri, içindeki resmi görebilir.

  • İlgili konu ; Teknik Seo

Kullanım kolaylığı

Jetpack Boost, kullanımı çok kolay olacak şekilde tasarlanmıştır. Tüm yapılması gereken, eklentiyi kurmak ve gerekli modülleri açmaktır. Uyarı: Daha önce de belirtildiği gibi, bu eklentinin Alfa sürümüdür. Çevrimiçi olarak yayınlanmayan web sitelerinde test etmek için bir önizleme sürümüdür.

Jetpack Boost WordPress Cashe Eklentisi
Jetpack Boost WordPress Cashe Eklentisi

Çok sayıda özel JavaScript içeren yayıncılar, Defer JavaScript modülünün JavaScript’lerini bozup bozmadığını kontrol etmek zorunda kalabilir.

Ancak Jetpack Boost, birkaç hafta veya daha kısa bir süre içinde 1.0 sürümünü yayınlayacak. Eklentiye gelecekte daha fazla özellik eklenebilir. Jetpack Boost, bir web sitesinin hızını optimize edebilen umut verici bir eklenti gibi görünüyor.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. WordPress Jetpack Boost Sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer WordPress Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi de İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: WordPress Gutenberg 10.2