WordPress Köşe Yazarları Eklentisi (3 Adımda Kurulum)

Köşe yazarları eklentisi site görünümü

WordPress eklenti cennetine sahip bir CMS yazılımı olmasına rağmen köşe yazarları eklentisi konusunda kullanıcıların sıkça problem yaşadığını görüyoruz.

Haber siteleri başta olmak üzere çeşitli blog ve platformlarda olmazsa olmaz bir eklenti olan köşe yazarı eklentisi çok fazla yok. Ancak açık kaynak kodlu olan bir eklentiye rastladık. Basit şekilde geliştirilmiş bir köşe yazarı eklentisi olan Featured Authors Widget ile bu ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Hatta bu eklentiyi kendinizde geliştirebilirsiniz.

Şimdi gelelim 3 adımda bu eklentiyi kurmaya;

1. Köşe Yazarları Eklentisi Kurulumu

Evet şimdi wordpress admin panelinden eklentiler alanına gidelim. Yeni ekle diyerek eklentimizi aratalım. Arama kısmına Featured Authors Widget yazın. Çıkan sonuçta eklentiyi kurun ve aktifleştirin.

2. Köşe Yazarı Eklentisi Sidebar Ekleme

Kurulumunu yapmış olduğumuz eklentiyi sidebarda gösterebilmek için wordpress admin panelinden Görünüm>Bileşenler alanına gidip eklentiyi sidebara ekleyin. Çıkmasını istediğiniz herhangi bir alana ekleyebilirsiniz.

3. Eklentinin Ayarları

Bileşenler alanında eklediğiniz eklentiyi açıp ayarlarını yapabilirsiniz. Köşe yazarlarında çıkmasını istediğiniz yazarları seçebilir veya göstermek istediğiniz maksimum yazar sayısınıda seçebilirsiniz. Son olarak ayarlar bölümünde yazar resminin görünüp görünmemesi gerektiğini tek tıkla belirtebilirsiniz.

Wordpress Köşe Yazarları Eklentisi
Köşe Yazarları Eklentisi
Köşe yazarları eklentisi site görünümü
Köşe Yazarları Eklenti Görünümü

Bu sitede kopyalama izin yok! Anlayışınız için teşekkürler.