WordPress ve Wix: Matt Mullenweg Kimdir? Düşmanca saldırıları

WordPress ve Wix
WordPress ve Wix

Matt Mullenweg Kimdir ve Düşmanca WordPress ve Wix saldırıları hakkında iddialar doğrumudur? Duyuru alışverişinde bulunduğunuzda, Wix ve WordPress heyecanı artırır.

Matt Mullenweg Kimdir
Matt Mullenweg Kimdir

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: WordPress SEO rehberi


Wix Matt Mullenweg Kimdir? açık bir mektup yayınladı

Wix ve WordPress bir genel adres sağladı ve her yanıt daha da kötüleşecekti. Wix’in tartışma konusunda tutkulu yeni yanıtı. En son tur raporu. WordPress ve Wix arasındaki en son genel e-posta turu, Wix tarafından üretilen bir dizi kutuplaştırıcı video reklamla başladı.

Arama pazarlaması ve web geliştirme topluluklarında, reklamcılık genellikle tavsiye edilmez. Ancak diğerleri reklamları çok ilginç buluyor.

Matt Mullenweg Kimdir?

Aslında Herşey’in Başlangıçlarından Bir Tanesi olan Wix WordPress Reklamı En büyük şikayet, Matt Mullenweg’in ilana yanıt vermesidir. Matt Mullenweg, bir WordPress geliştiricisi ve birkaç popüler WordPress ürünü ve web sitesi oluşturan şirket olan Automatticin’in kurucusudur. Ayrıca, ücretsiz bir WordPress içerik yönetim sisteminin sürdürülmesinden ve sürdürülmesinden sorumlu, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan WordPress Vakfı’nı kurdu.

Matt’in tepkisi coşkuluydu, bu anlaşılabilir bir durum. “Wix and His Dirty Techniques” başlıklı bir makalede Wix, masayı kurar ve onu gelişmemiş bir tablo olarak adlandırır insanlara Wix'in hırsızlık yapmakla ve WordPress kodunu çalmak “Yalan söylemek.” Wixi, açık kaynak WordPress topluluğunu saldırılar yoluyla alaka düzeyini artırmakla suçlamaya devam etti ve Wix, reklamı hacklemeye “zorlanan” üyeleri ve çalışanları belirledi.

Bunlar sadece ilk iki nokta. Ardından Matt, Wixin iş modeline girdi ve geçişi daha zor hale getirmek için müşteri tuzaklarına nasıl güvendiğini tartıştı.

Wixi parazit tuzağını karşılaştırdı ve şöyle yazdı: “O kadar güvensizsin ki, tanıdığım tek web sitesi kurucusun. İçeriğinizi dışa aktarmanıza izin verilmiyor, bu nedenle oturum açıp asla kontrol etmediğiniz bir roach arabası gibi. Bir otelle aynı. Daha sonra, Wixin’i kötü niyetli bir ortak olarak tasvir etti ve müşterilerini bodruma kilitledi ve tüketici koruma kurumunun henüz Wixin’in iş uygulamalarını takip etmemiş olmasına şaşırdı.

WordPress Wixin’in yargılanmasıyla sona erdi. Matt Mullenweg Kimdir?

.Wix Cevap Wix hack reklamlarının saldırgan ve çirkin olduğu düşünüldüğünde, Wix CEO’su Avishiy Abraham’ın cevabı tazeleyici ve gerçeklere dayalıdır.

Arama pazarlamacılığı sektöründe 25 yıldır bulunan bir arkadaşıma Wixin’in yanıtını okumasını istedim. Bunun “güzel ve mantıklı” olduğunu düşündü. WordPress’e açık bir mektup, önce Mattin’in makalesinde öfkenin yayıldığını ve “yarı gerçek” i alıntıladı ve ardından şu soruyu sordu:

“Neden bu kadar kızgınsın?” Wix CEO’su Wixi dürüst. Matt Mullenwegie masayı kurdu ve onu kötü ve gerçek dışı olarak tasvir etti. WordPress’te bahsettiğiniz sorun şudur: bakım-yoğun sorun eklenti depolama sorunu güvenlik ikiyüzlülüğü ve dostça rekabet Avishai, Matt Mullenweghe, olumsuz bir etkiye maruz kalan ilk kişidir.

Wixi’yi yanlış bir şekilde Matt’in olumsuzluğunu eleştirmekle suçladı ve satın alma işleminin başlatıcısının Matt olduğunu iddia etti.

WordPress ve Wix saldırıları

WordPress’i ilk hakaret olarak ve Wixi’yi WordPress’in olumsuz etkilerine bir yanıt olarak tasvir etti. WordPress’in olumsuz bir etkisi olduğunu kanıtlamak için iki WordPress.com sitesine bağlantı verin:

Matt Mullenweg Kimdir

Bilmeniz Gerekiyor / haftalar sonra, eleştiriyi kabul etme ve ondan bir şeyler öğrenmeye istekli olduğunu anlattı.

Şöyle yazdı: Dostça rekabete inanıyorum. Rakipler, rekabet yoluyla birbirlerine meydan okurlar. SEO ve performans gibi Wix ile ilgili konular hakkında yazdığınızda hiçbir şikayetimiz yok. Biz ona sahibiz ve düzeltmek için çok çalışıyoruz. Şimdi, arama motorunu optimize ettik ve performansı neredeyse olması gereken seviyeye ulaştı. Bu nedenle, olağanüstü performansı için WordPress’e de teşekkür ederiz.

“WordPress, sorunu çözmek için neden aynı şeyi yapamayacaklarını soruyor. Bu adil değil. Çünkü eklentiler ve güvenlik sorunları WordPress’in doğrudan kontrolü altında değil. Söz konusu eklentiler üçüncü taraflarca geliştiriliyor ve WordPress’in doğrudan Kontrolü var.

Dolayısıyla, WordPress’in gerçekte var olmayan içeriğe “sahip” olması zordur. WordPress kodu? Wix, Genel Kamu Lisans kodunu çalmadı.

WordPress ve Wix Karşılaştırması

 WordPress.comWix
Farklı tasarımlar deneyinEvet – başka bir şey denemek istiyorsanız kolayca farklı bir tasarıma geçin. Hayır – bir site içeriği ekledikten sonra o siteye farklı bir şablon uygulayamazsınız.
Reklamsız sitelerEvet – tüm ücretli siteler reklamsızdır. Hayır – yalnızca yükseltilmiş premium planlarda mevcuttur.
Kolay genişletmeEvet – 54.000’den fazla ücretsiz ve ücretli eklenti (eklentiler). Hayır – sınırlı uygulamalar yalnızca Wix pazarında.
Her yerde barındırınEvet – bir kez oluşturun, her yerde barındırın. Hayır – yalnızca Wix platformu içinde çalışır.
Global toplulukEvet – geniş küresel kullanıcı topluluğu, yardım ve etkinlikler. Hayır – çok daha küçük topluluk.
WordPress ve Wix Karşılaştırması
Wordpress ve Wix Karşılaştırması
WordPress ve Wix Karşılaştırması

Bir internet sitesi oluşturucu seçerken dikkate katılımıihtiyaç duyulanoldukça şey var. Sitenizin mükemmel görünmesini istiyorsunuz ve oldukça sayıda hususiyet ve aralarından seçim yapabileceğiniz oldukça sayıda özelleştirme istiyorsunuz. Ancak derinlemesine internet tasarımı yada kodlama öğrenmek istemeyebilirsiniz ve muhtemelen sitenizin makul bir müddetarasında çalışır durumda olmasını istiyorsunuz. Ve ne vakit bir güncelleme yapılması gerektiğinde, bunu kolayca ve kendi başınıza halledebilmek istersiniz.

Yeni başlayanlar için hususi olarak oluşturulmuş bir internet sitesi oluşturucu kura çekmek, gitmenin yoludur ve WordPress.com ve Wix, en popüler olanlardan ikisidir. Bu makalede, amaçlarınız için en iyisini seçmenize destek olmak amacıyla benzerliklerini ve farklılıklarını ele alacağız.

WordPress ve Wix iyi mi duydunuz?

Wix, en oldukça reklamı meydana getirilen internet sitesi oluşturma aracıdır. Neredeyse mutlaka Wix için bir reklam gördünüz.

Öte taraftan WordPress, hayattaki en büyük site kurma aracıdır. İlk 100.000 internet sitesininPden fazlası WordPress kullanıyor. Popülerliği kendisi için konuşuyor ve WordPress.comun ne işe yaradığını ve ne kadar güvendiğini bilmek için oldukça sayıda reklam görmenize gerek yok. WordPress ve Wix karşılaştırmalarında sizce kazanan hangisi olacak ?

WordPress yazılımını direkt, ücretsiz bir şekilde WordPress.orgdan indirebilir ve arzu ettiğiniz yerde barındırılan bir site oluşturabilirsiniz, sadece site yönetiminin bütün çeşitleriyle (barındırma, sunucu kapasitesi, emniyet vb.) İlgilenmeniz gerekir. WordPress.com, geliştirilmesinin arkasındaki takım tarafınca oluşturulan, aleni kaynak WordPress yazılımının tümüyle yönetilen, barındırılan bir sürümüdür. WordPress.com ile, gönül rahatlığı için hususi yardımcı ve güvenliğin yanı sıra, sorunsuz bir biçimde webdeki en popüler içerik idare sisteminin özgürlüğünü elde edersiniz. 


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: WordPress Jetpack Boost


Kullanım kolaylığı: WordPress ve Wix

Her iki inşaatçının da yeni başlayanlar için kullanması kolaydır, bu da ana çekilişidir. Hem WordPress.com aynı zamanda Wix ile kodlama, HTML, internet barındırma yada güncellemelerle uğraşmak zorunda değilsiniz – sizin için halledilir. Barındırma sağlayıcınız olarak hareket ederler.

WordPress.com, nerede ise Wix kadar yeni başlayanlar için uygundur ve kodu biliyorsanız, oluşturucudan en iyi biçimde yararlanacaksınız. WordPress.comda Wixin yapmış olduğu benzer biçimde sürükle ve bırak kurucusu yoktur. Bunun yerine içerik ve tasavvur ayrı ayrı düzenlenir. WordPress.comun öğrenme eğrisini Wixten birazcık daha keskin meydana getiren şey budur – sadece öğrenmesi mutlaka zor değildir ; ancak birazcık daha karmaşık. Ve orada destek olacak kocaman bir WordPress.com toplumu var, bu nedenle bir şeyi iyi mi yapacağınızdan güvenli değilseniz, rahat bir Google araması muhtemelen sizi direkt cevaba götürebilir.

Wixin bir sürükle ve bırak oluşturucusu vardır, bundan dolayı bir öğeyi seçip arzu ettiğiniz yere sürükleyin, orada bırakın ve o alanı özelleştirmeye başlayın. Medya ve / yada içerik ekleyin, peşinden doğru görünene kadar her şeyi tekrar düzenleyin. Ayrıca, bir sayfayı düzenlediğinizde, düzenlemeleri öteki bütün internet sayfalarınıza da uygulayabilirsiniz.

Wix daha azca işlevselliğe haizdir ve yalnızca ilk başta kurulum yapmayı kolaylaştırabilecek rahat internet siteleri için tasarlanmıştır. WordPress.com, tam anlamıyla kullanmak istiyorsanız birazcık internet bilgisi gerektirir. Ve çevrimiçi iş yapmayı planlıyorsanız, internet bilgisine ihtiyacınız bulunduğunu aslına bakarsan biliyorsunuzdur . Ayrıca, WordPress.comu kullanmaya hızla alıştıkça bu bilgiyi anında kazanacaksınız.

Wix ile, ölçeklendirirken büyük ihtimalle engeller göreceksiniz – yapmak arzu ettiğiniz sadece yapamayacağınız şeyler, bu sebeple işlevsellik ve seçenekler orada değil. Hemen WordPress.com ile başlarsanız, bulduğunuz her yeni düşünce için bir çözüm bulabileceksiniz. Ve her yaptığınızda, becerilerinizi geliştireceksiniz.

WordPress Wix ile değişik tasarımlar deneyin

Ne kadar minimalist yada yürekli olursa olsun, internet siteniz dikkat cazibeli ve kullanıcı dostu olmalıdır. Siteniz için doğru olan tasavvur ve şablon markanıza, hedeflerinize ve keyfinize özeldir. Sitenizin size ve ziyaretçilerinize mükemmel görünmesini sağlamak zorunludur. Aksi takdirde, bir internet sitesine haiz olmanın anlamı nedir?

WordPress.com, aralarından seçim yapabileceğiniz 12.000den fazla parasız ve premium temaya haizdir ve şablonunuzu seçtikten ve sitenizi tasarladıktan sonrasında bile değiştirebilirsiniz. Geçişten sonrasında her şeyin arzu ettiğiniz benzer biçimde görünmesini sağlamak için sitenizi dikkatlice gözden dercetmek isteyeceksiniz, sadece iyi haber şu ki, bu mutlaka olası ve fazlaca rahat.

Wix, aralarından seçim yapabileceğiniz 700ün üstünde hazır şablona haizdir. Kendi kategorinize gore Wix şablonlarını arayın, talep eder Kendin Yap el işi, perakende, finans yada daha fazlası olsun. Şablonlar tamamen duyarlıdır, doğrusu herhangi bir mobil cihazda kolayca görüntülenebilir ve etkileşime girilebilir. Bir şablon seçtikten sonrasında, iyi mi göründüğünü ve öğelerin nereye yerleştirileceğini regüle etmek için Wixin araçlarını kullanabilirsiniz.

 Wixin büyük bir dezavantajı, bir şablon seçtikten sonrasında ona bağlı kalmanız gerektiğidir. Evet, şablonun görünümünü düzenleyebilirsiniz, sadece bir site oluşturduktan sonrasında değişik bir şablon icra etmek olası değildir – bundan dolayı son sonucu vermeden ilkin seçiminizden güvenli olduğunuzdan güvenli olun. Yeniden başlamanız gerekirse, eski sitenizden kişilerinizi, faturalarınızı, mağazanızı, rezervasyonlarınızı, marketing entegrasyonlarınızı ve daha fazlasını aktaramazsınız. Bu, sitenize her birkaç yılda bir oldukça gereken bir yenilemeyi harbiden zor hale getirebilir.

Wix ve WordPress ile reklamsız siteler oluşturun

Hem Wix aynı zamanda WordPress.com, parasız plandan ücretli bir plana geçtiğinizde reklamlarını kaldırır. Özellikle WordPress.com ile, İşletme yada e-Ticaret planınız var ise, markalarını altbilgiden de kaldırabilirsiniz.

Sitenizi kolayca iyi mi genişletebilirsiniz: Wix ve WordPress

Genel olarak, WordPress.comu büyütmek fazlaca zor olsa gerek bu sebeple hizmetleri çok büyük ölçekleri kaldırabilir, bundan dolayı Microsoft, CNN, Spotify ve Dow Jones benzer biçimde markalar hizmetlerine güvenirler. WordPress.com ek olarak, bütün içeriğinizi dışa aktarmayı ve istenirse başka bir ana bilgisayara geçmeyi harbiden kolaylaştırır. 

WordPress ve Wix
WordPress ve Wix

Wixte, platformları değiştirmeye karar vermeniz niteliğinde içeriğinizi indirmek harbiden zor olsa gerek. İçeriklerini Wixten başka bir platforma taşımak isteyenler için pek fazla seçenek yok. Blogları XML formatına aktarabilirsiniz, sadece resimler, sayfalar ve videolar benzer biçimde içerikleri manuel olarak indirmeniz gerekir. Neden? Wix sitenizdeki içerik, onların sunucularında ve yalnızca sunucularında barındırılır. 

Sizi bu sorundan kurtarmak için WordPress.com, Wix sitenizi içe aktarmanıza müsaade eden bir vasıta oluşturdu . Taşınabilir verilere haiz bir internet siteniz olduğunda, gereksinim duyduğunuzda içeriğinizi başka bir yere taşıyabilirsiniz.

Herhangi bir yerde ev sahipliği yapabilir misin? WordPress ve Wix

Hem WordPress.com aynı zamanda Wix siteleri parasız internet sitesi barındırma içerir – barındırma şirketiniz olarak hareket ederler. Hem Wix aynı zamanda WordPress.com barındırma için, parasız alanlarından birini kullanın yada kendi hususi alanınızı (yada bir premium plana yükselttikten sonrasında satın aldığınız bir alanı) kullanın. Etki alanı ismini internet sitesi oluşturucu vasıtasıyla satın alabilir ve kaydedebilirsiniz, böylece sürecin o bölümü için başka bir hizmet kullanmak zorunda kalmazsınız. WordPress.comdaki ilk yılınızda tamamen ücretsiz bir şekilde hususi bir tesir alanı ismi alırsınız.

Ücretsiz WordPress.com oluşturucuyu kullanıyorsanız, aradığınız şeye yakın bir URL seçebilirsiniz ve alan adında “wordpress” olabilir yada olmayabilir. Ücretli bir plana yükselterek, hususi bir alan ismi alabilirsiniz. Veya aslına bakarsan haiz olduğunuz bir alan ismini her vakit aktarabilir ve WordPress sitenizde kullanmaya başlayabilirsiniz. 

WordPress ve Wix içinde küresel bir camia var mı?

Bir satın alan hizmetleri ekibinden, bir internet sitesi uzmanlarından oluşan bir topluluktan yada her ikisinden de gelsin, sitenizi oluştururken orada yardım bulunduğunu bilmek önemlidir.

Webde en yaygın kullanılan CMS olan WordPress, canlı ve gelişen bir internasyonal topluluğa haiz küresel bir fenomenden başka bir şey değildir. WordPress etkinlikleri dünya genelinde gerçekleşir ve WordPress kullanıcıları için kelimenin tam anlamıyla binlerce kaynak, forum ve yardımcı grubu vardır – ve WordPress.com ile, sitenizin bir parçası olarak kendi siteniz için hususi olarak hazırlanmış WordPress uzmanlarından hususi, kaliteli yardımcı alırsınız. plan. WordPress.com ek olarak bir arama özelliğine ve ek olarak Bağlan, Oluştur, Özelleştir ve Başlat şemsiyeleri altındaki mevzulara haiz kapsamlı bir malumat tabanına haizdir. Bilgi tabanını keşfederek, size destek olabilecek yada sizi test listeleri, çevrimiçi kurslar ve video eğitimleri benzer biçimde daha çok destek içeriğe yönlendirebilecek makalelere, kılavuzlara ve sayfalara erişebileceksiniz.

 İhtiyacınız olanı kendi başınıza bulamazsanız, WordPress.comun çevrimiçi forumuna bir sual gönderebilirsiniz. Ayrıca, WordPress.com sitenizden en iyi biçimde yararlanmanıza destek olacak günlük internet seminerleri ve ek kurslarla beraber haftanın her günü 24 saat e-posta ve canlı söyleşi desteği mevcuttur.

 Bir forum üyesi olarak Wix topluluğuna katılabilirsiniz. Site üyeliği ile ancak üyelere hususi sayfalara erişebilir ve öteki forum üyeleriyle onların gönderilerini takip edip yorum yazarak etkileşimde bulunabilirsiniz. Yine de satın alan hizmetlerinden desteğe ihtiyacınız var ise, bir davet göndermeniz ve peşinden düzgüsel emek harcama saatleri arasında geri aranmayı ummanız gerekir.

Fiyatlandırma: WordPress ve Wix

Bir internet sitesi oluşturucu seçerken bütçe büyük bir husustur ve bütün siteyi – ne yaptığınızı ve neye ihtiyacınız olmadığını – göz önünde bulundurmanız gerekir.

WordPress.comun fiyatlandırmasını idrak etmek ve kura çekmek kolaydır. Dört ücretli plan vardır:

  • Ayda 4 Amerika doları karşılığında şahsi (senelik olarak faturalandırılır), bu, yalnızca hususi bir alan ismi ve e-posta desteğine haiz şahsi bir internet sitesine ihtiyacınız var ise yararlıdır. 
  • Serbest çalışanlar için en iyisi olan aylık 8 $ prim (senelik olarak faturalandırılır). Tasarım araçlarıyla bir internet sitesi oluşturabilir, hususi CSS ekleyebilir ve Google Analyticsi bağlayabilirsiniz.
  • Aylık 25 Amerika Doları (senelik olarak faturalandırılır) için işletme, en iyisi daha sağlam bir işletme internet sitesine ihtiyacınız olmasıdır. 200 GB depolama kapasitesi ve satın alan desteğine 7/24 erişim elde edeceksiniz.
  • İşletmeniz büyüdükçe büyüyecek bir çevrimiçi mağazaya ihtiyacınız var ise en iyi seçenek olan aylık 45 Amerika doları e-tecim (senelik olarak faturalandırılır).

 Bu planlar içinde birkaç mühim ayrım daha var. Premium plan yada üzeri ile müddetsiz sayıda premium WordPress temasına erişebilirsiniz. Kişisel plan ile sınırı olan marketing ve para kazanma araçları vardır ve bütün WordPress SEO araçlarının mevcut olmasını istiyorsanız, bir İş planına yada üzerine ihtiyacınız olacaktır. İşletmeye has özellikler, WordPress eklentilerini yükleyebilmek, kendi temalarınızı yükleyebilmek ve WordPress.com markasını altbilgiden kaldırabilmek benzer biçimde yalnızca İşletme ve e-Ticaret planlarında da mevcuttur.

İçerik için Kolaylık

Temel Wix editörü parasızdır, sadece internet sitenizde hem üstte aynı zamanda altta markalı reklamlar görürsünüz. Ayrıca, temel parasız oluşturucu ile e-Ticaret, Favicons yada Google Analytics benzer biçimde eklentiler almazsınız. Reklamlardan kurtulmak ve eklentilere erişim sağlamak için yükseltmeniz gerekiyor . Yükseltilmiş Web Sitesi Planlarının dökümü şu şekildedir:

  • Combo planı aylık 14 $ dır ve şahsi kullanım için en iyisidir. 
  • Sınırsız plan aylık 18 Amerika dolarıdır ve girişimciler ve özgür çalışanlar için en iyisidir. 
  • Profesyonel planı ayda 23 Amerika dolarıdır ve tam bir çevrimiçi markaya ihtiyacınız var ise en iyisidir.
  • VIP planı aylık 39 Amerika dolarıdır ve oldukça fazla satın alan desteğine ihtiyacınız var ise en iyisidir. 

 Bu planlar arasındaki temel farklar, aldığınız depolama kapasitesi miktarı (örneğin, Combo için 3 GB ve VIP için 35 GB) ve videolarınızı internet sitenize eklemek ve imlemek için kaç video saati oynayabileceğinizdir (30 dakika Kombo için beş saate mukabil VIP için beş saat). Ayrıca, daha yüksek fiyatlı planlarla, 300 $ lık reklam kuponları, bir faaliyet takvimi uygulaması ve ustalaşmış bir amblem benzer biçimde bonuslar alırsınız.

 Çevrimiçi ödemeleri kabul etmeniz gerektiğinde gereksinim duyacağınız İş ve e-Ticaret planları da vardır. Business Basic için fiyatlandırma aylık 23 $ dan başlar, peşinden Business Unlimited için ayda 27 $ ve Business VIP için ayda 49 $ a gider. İhtiyaçlarınıza gore uyarlayabileceğiniz hususi fiyatlı bir Kurumsal plan da vardır. Bu ücretli planlar arasındaki temel farklar depolama alanınız, video saatleriniz ve özelliklerinizdedir; örneğin, Business Basic planında 20 GB depolama alanına ve Business VIP ile 50 GB depolama alanına haiz olursunuz. Ayrıca, e-tecim mağazanız sitenizin büyük bir parçasıysa, en azından Sınırsız İşletme planını isteyeceksiniz – aksi takdirde, abonelikler, değişik para birimlerini kabul etme ve satış vergisini otomatikman hesaplama benzer biçimde mühim özellikleri kaçıracaksınız.

Depolama: WordPress ve Wix

Her Wix ve WordPress planı, dosya ve fotoğraf yüklemek için kullanabileceğiniz 3 GB depolama kapasitesi içerir. Yükseltme, depolama için 6 GB ile 200 GB içinde size sağlar.

 Ücretsiz Wix siteleri 500 MB depolama alanına haizdir. Ücretli bir plana yükselterek, seçtiğiniz plana bağlı olarak 3 GB ile 50 GB içinde depolama kapasitesi elde edebilirsiniz. İçeriğiniz yüksek kaliteli sahneler yada videolar içeriyorsa, muhtemelen daha çok depolama alanına (ve bant genişliğine) ihtiyacınız olacaktır.

Destek: WordPress ve Wix

Tüm WordPress.com siteleri şifrelenmiştir ve temelde internet sitenizi korumalı ve güvende tutan bir Güvenli Yuva Katmanı (SSL) sertifikasına haizdir. Ayrıca, şüpheli aktiviteleri yakalamak ve dikkatinizi çekmek için tertipli taramalar ve testler yapılır. Ayrıca, WordPress.comun kendi emniyet kadrosu ve haftanın her günü 24 saat canlı söyleşi desteği vardır.

 Ayrıca, WordPress internet sitenizi seçtiğiniz noktadan kurtarmanıza müsaade eden bir geri yükleme özelliği vardır – siteniz çökerse yada yanlışlıkla bir şeyi silerseniz ve geri almanız gerekirse bu bir cankurtarandır. Diğer birtakım site oluşturucularla, yalnızca son kaydettiğinizden geri yükleyebilirsiniz – bu, sitenizin daha önceki bir sürümüne geri yüklemek ve orada hala bir hata yapmak anlamına gelebilir.

Wix sitelerinin otomatik oluşturulmuş bir SSL sertifikası vardır. Planınızı yükseltir ve bir alan ismi kaydettirirseniz, şahsi bilgilerinizi korumak için hususi alan kaydını kullanabilirsiniz. Wix satın alan desteği, bir bilet sistemine dayanmaktadır ve yalnızca düzgüsel emek harcama saatleri arasında bir temsilciyle konuşabileceksiniz.

Bant genişliği: WordPress ve Wix

Bant genişliği, bir ziyaretçinin internet sitenizdeyken görüntüleyebileceği veri miktarını anlatım eder. Planınız ne kadar fazla bant genişliğine sahipse, ziyaretçinin haiz olacağı daha eğlenceli ve rahat bir tecrübe olacaktır. (Bant genişliğini depolama ile karıştırmayın – bunlar iki değişik şeydir. Depolama, dosyalar ve resimler benzer biçimde, sunucuda ne kadar içerik depolayabileceğinizdir.)

 Ücretsiz Wix siteleri 500MBye kadar bant genişliği alır. Yükseltme yaparak, Combo planıyla 2 GB yada öteki ücretli planlardan herhangi biriyle müddetsiz bant genişliği elde edebilirsiniz. WordPress.com ile her plan müddetsiz bant genişliğine haizdir.

SEO: WordPress ve Wix

Wix yerleşik SEO işlevselliğine haiz bulunmasına rağmen, bir biçimde en mühim SEO özelliğinden yoksundur: site hızı. Kullanıcılarınızın yavaş yüklenen bir siteyi tolere edeceğini düşünüyor musunuz? WordPress.com ile hızınızı daha da çoğaltmak için her vakit bir şeyler yapabilirsiniz. Maalesef bunu Wix ile yapamazsınız.

WordPress.com, SEO laf mevzusu olduğunda derhal derhal her şeyi ele alır, böylece endişelenmenize gerek kalmaz ve temalar aslına bakarsan arama motoru sıralamanızı optimize etmek için tasarlanmıştır. İş planına yükselterek, arama motoru netice sayfasında nelerin gösterileceğini özelleştirmenize imkan tanıdıkları olan gelişmiş SEO araçlarına da erişebilirsiniz. 

Wix ile, Googleın sizi bulabilmesi ve internet siteniz için (WordPress.comun sizin için otomatikman oluşturduğu) bir site haritası oluşturabilmesi için sitenizi dizine eklemenin en iyi yolu mevzusunda yönlendirileceksiniz. Ardından, sitenizde yapmış olduğunuz değişikliklerden bağımsız olarak, arama motorları onu tarayabilecektir. 

 Web sitenizde ek olarak, internet sitenizin içeriğini arama motorlarına tanımlayacak olan öncesinden ayarlanmış meta etiketleri olacaktır. Ayrıca, sitenizin her sayfasının çevrimiçi olarak bulunmasını elde eden kanonik URLler alacaksınız.

Analytics: Wix ve WordPress

Analytics için Wix ve WordPress, sitenize kaç bireyin gittiğini, ek olarak ne vakit ziyaret ettiklerini ve nerede bulunduklarını görmenizi sağlar.

 Wix internet sitelerinde, sitenizin ne kadar iyi performans gösterdiğiyle alakalı istatistikleri bulabileceğiniz bir arka uç Analytics sekmesi vardır. E-posta marketing kampanyalarınızın ne kadar iyi performans gösterdiği yada sitenizi kaç bireyin ziyaret etmiş olduğu benzer biçimde şeylerle alakalı istatistiklere erişebileceksiniz.

WordPress.com ile sizin için hazır yerleşik bir çözümleme özelliği vardır ve sizin bir şey yapmanıza gerek yoktur. Site etkinliğinizi kolayca görebilir, peşinden bir çok bireyin internet sitenizde ne vakit bulunduğunu keşfedebilir (böylece blog gönderilerini o zamanlarda yayınlanacak biçimde planlayabilirsiniz), kaç takipçiniz bulunduğunu ve hangi gönderilerin yada sayfaların en oldukça görüntülendiğini keşfedebilirsiniz. Ardından, daha çok bilgiye ihtiyacınız olursa, Google Analytics desteğine erişmek için İş Planına geçebilirsiniz. 

İşlevsellik: WordPress ve Wix

Bloglama Platformu: WordPress ve Wix

Bloglama, birçok kullanıcının WordPress.com yada Wixten istediği bir şeydir ve her iki internet sitesi kurucusunun da blog oluşturma özellikleri vardır – biri ötekini açıkça gölgede bıraksa da.

 WordPress.com, ergonomik olarak blog yazarları için oluşturulmuştur ve bir blog sitesi için en iyi seçenektir – yalnızca bu ikisi değil , herhangi bir kurucu arasından. Analitik, arşiv, kategoriler, yorumlar, RSS, arama ve toplumsal yer imi benzer biçimde WordPress kullanıcılarının seveceği bloglamaya has özellikler ve şablonlar vardır. Her blog gönderisinde neyin gösterileceğini (tarih, yazar vb.) Seçmek ve öne çıkan görsel için bir blog gönderisindeki ilk resmi otomatikman kura çekmek benzer biçimde daha gelişmiş blog seçenekleri de vardır.

 Wix ile sitenize bir blog ekleyebilir ve arşivler, kategoriler ve medya benzer biçimde temel blog özelliklerine erişebilirsiniz. Wixin yerleşik bir yorumlama sistemi yoktur, sadece ücretli bir tatbik ile bir adet eklenebilir. Wix, bir gönderiyi geriye dönük tarih atma, öne çıkan bir imaj ekleme yada hususi bir gönderi oluşturma benzer biçimde öteki mühim blog oluşturma özelliklerini de kaçırıyor. Ayrıca, blog arayüzünün oldukça mütevazi ve minimal bulunduğunu hissedebilirsiniz – bu, bir içerik yöneticisi yada oluşturma aracından oldukça temel bir metin editörü gibidir.

E-tecim Platformu: WordPress ve Wix

Sitenizden satmayı planladığınız fizyolojik yada dijital öğeleriniz var ise, her bir kurucunun e-tecim sitesi özelliklerini keşfetmeniz gerekir.

 e-Ticaret işlevi, bütün WordPress.com sitelerinde ücretli bir planla kullanılabilir, sadece daha yüksek katmanlar daha hususi e-tecim özellikleri içerir. Dünyanın herhangi bir yerinde ürün satmak benzer biçimde şeyler yapabilecek ve ödemeyi kolaylaştırmak için Basit Ödemeler düğmesi ekleyebileceksiniz. Yükseltilmiş bir plan için ödeme oluşturmaya hazır değilseniz, herhangi bir internet sitesine bir e-tecim mağazasına dönüştürmek için bir PayPal düğmesi eklemek benzer biçimde bir e-tecim eklentisi kullanmaya devam edebilirsiniz – evet, kodlamayı birazcık anlamanız ve kullanmanız gerekecek , sadece sitenizden satış yapmak istiyorsanız sadece yükseltilmiş fiyatı karşılayamıyorsanız bu mükemmel bir çözümdür.

 Wixin ücretli planları, PayPal benzer biçimde bir ödeme işlemcisinden ödeme kabul edebilmek benzer biçimde ticari işlevlerle beraber gelir. Bir e-tecim mağazanız var ise, yükseltilmiş bir plana ihtiyacınız olacak. Wix tatbik pazarından üçüncü taraf uygulamalarla satış işlevselliği eklemeyi deneyebilirsiniz, sadece bu size planınızı yükseltmekten daha pahalıya mal olabilir ve işlevsellik, WixStores ile gittiğiniz kadar sorunsuz olmayacaktır.

Sosyal Medya: WordPress ve Wix

Web Tasarım için WordPress dedikten sonra şimdide Sosyal medya sizi, minik işletmenizi yada markanızı hedef kitlenize bağlı tutan şeydir ve site ziyaretçileriniz ile toplumsal hedef kitleniz arasındaki boşluğu doldurmanız gerekir.

 WordPress.com ile internet sitenizi markanıza yada şahsi toplumsal medya sayfalarınıza bağlayın, böylece yeni bir şey yayınladığınızda, toplumsal medya beslemenizde görünecektir. Ayrıca, son olarak Facebook gönderileriniz yada Instagram anlık görüntüleriniz benzer biçimde toplumsal medya beslemelerinizi yayınlayan internet sitenize widgetlar ekleyebilirsiniz. 

 Wix, ziyaretçilerinizi toplumsal hesaplarınıza bağlamanıza imkan tanıdıkları olan Social Bar isminde bir özelliğe haizdir ve ek olarak içeriğinizi beğenebilir, sabitleyebilir, yayınlayabilir, paylaşabilir yada tweet atabilirler. Hesaplarınızdan birinden beslemenizi görüntülemek benzer biçimde şeyler yapmak için sitenize ekleyebileceğiniz toplumsal medya uygulamaları da vardır.

Özelleştirme Seçenekleri: WordPress ve Wix

Hem WordPress.com aynı zamanda Wix, özellikler eklemek ve sitenizi geliştirmek için kullanabileceğiniz üçüncü taraf uzantılara haizdir. Terminoloji birazcık değişik – WordPress.com bu tarz şeyleri eklenti olarak adlandırırken, Wix bu tarz şeyleri tatbik olarak adlandırıyor – sadece düşünce aynı.

Wix, sitenize ekleyebileceğiniz ve kontakt formları, e-posta ile marketing ve toplumsal medya düğmeleri benzer biçimde özelliklerle geliştirebileceğiniz 200den fazla uygulamaya haizdir. Wixin uygulamalarının bir çok ya parasızdır yahut müsait maliyetli bir lite sürüme haizdir, sadece ötekiler yalnızca aylık ödeme yapmış olursanız kullanılabilir ve fiyatlar düşükten yükseğe doğru değişir.

WordPress.comda , bir çok parasız, bazıları ücretli olan 54.000den fazla eklenti var . Her WordPress.com sitesi, planı ne olursa olsun, kutudan menfaat çıkmaz muayyen eklentilerle beraber gelir – bu tarz şeyleri yüklemeye gerek yoktur. Örneğin, yerleşik eklentiler içinde faaliyet geri sayımı, resim galerileri, anketler, emniyet taraması ve istatistikler bulunur – ötekiler içinde.

Diğer eklentiler yalnızca ücretli planlarla kullanılabilir. Örneğin, Kişisel yada daha yüksek bir planınız var ise, podcast benzer biçimde bir tür ses yerleştirmenize müsaade eden bir ses bloğu ekleyebilirsiniz. Premium planınız yada daha yüksek bir planınız var ise, rahat buluşma rezervasyonu için Calendlyyi ekleyebilirsiniz.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. WordPress ve Wix Sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer WordPress Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi de İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Wix’in Wordpres Reklamı