Cumartesi, Haziran 15, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

wordpress web sitesi hızlandırma Konusunda Öneriler

WordPress WEB İnternet sitesi Hızlandırma Konusunda Öneriler nelerdir? için Google’dan John Mueller, bilgisayar korsanları tarafından yerleştirilen web sayfalarının temizlenmesi konusunda önerilerde bulundu.

wordpress web sitesi hızlandırma
İnternet sitesi Hızlandırma

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Web sitesi iyileştirme


Google’ın John Mueller, web sitesi saldırılarını temizlemek ve kurtarmak için en iyi SEO uygulamalarını paylaştı.

Mueller, web sitesi sahibinin binlerce hacker tarafından enjekte edilen sayfa başlığını işlemesine yanıt olarak Reddit’te bu öneriyi sundu.

Web sitesi sahibi ilk önce güvenliği ihlal edilen sayfanın 404 mü yoksa 410 mu olduğunu sordu. Mueller şu cevabı verdi:

“Önemli değil. Aradaki fark temelde teorik.” Bir takip yorumunda, web sitesi sahibi yapılacak başka şeyler olup olmadığını sordu. 20 sayfadan daha az olan küçük bir işletme web sitesiyle uğraştıklarını söylediler. O zamandan beri, bilgisayar korsanları siteye binlerce sayfa eklemek için 410’u kullandı. Saldırıya uğramış sayfa silindiğinden, sitenin sıralaması geri yüklenmedi.

wordpress web sitesi hızlandırma Konusunda Öneriler nelerdir?

wordpress web sitesi hızlandırma Konusunda Öneriler nelerdir? Bir bilgisayar korsanı tarafından yerleştirilen bir sayfadan kurtarma yapmanın ilk adımı olarak Mueller. Sayfayı arama sonuçlarında hemen gizleyeceği için bir URL kaldırma aracı kullanılmasını önerir. Site tekrar tarandığında, bu sayfalar Google’ın dizininden çekilecek ve Mueller, arama sonuçlarının hızla normale dönmesi gerektiğini söyledi. Saldırı sırasında verilen hasara ve sitenin saldırıya uğradığı sürenin uzunluğuna bağlı olarak, normale dönmesi birkaç ayı bulabilir.

“URL kaldırma araçları onları arama sonuçlarında gizleyecek ve bu iyi bir ilk adımdır. Zamanla yeniden taranırlar ve dizinden çıkarılırlar (404 veya 410 gerçekten önemli değildir). Genellikle sitenin geri kalanı için arama sonuçları oldukça hızlı bir şekilde normale döner. (Kesinlikle birkaç ay sürebilir. sitenin ne kadar ve ne kadar süreyle saldırıya uğradığına bağlı olarak. Her şeyin gerçekten oturması için. “


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Hukuk Bürosu Seo


Sitenizi silme veya geri yükleme

Mueller, mevcut sayfalardan herhangi biri saldırıya uğrarsa önce bunların işlenmesi gerektiğini ekledi. URL’yi manuel olarak göndererek bunları hızlı bir şekilde yenileyebilirsiniz.

Tarayıcı Önbellek Temizleme Yapmanızı tavsiye ediyorum. Mueller, web sitesi saldırılarının bazen sitedeki mevcut sorunları daha da kötüleştirdiğini ve bunun da. Google’ın sitenin aramada nasıl görüntülendiğini yeniden değerlendirmesine neden olabileceğini söyledi. İlgili: Bu sorunlar, sitenin arama sonuçlarını tamamen kurtarmasını engelleyebilir. Site kalitesini iyileştirirken site korsanlarını temizlemek faydalı olacaktır. Profesyonel Destek için Websesi ile irtibata geçiniz.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. wordpress web sitesi hızlandırma sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden Takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Seo Çalışması Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Dizine eklenmemiş sayfa


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER