Salı, Temmuz 23, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Yakuza Serisinin Yeni Yüzü ve Savaş Sistemi

Bir dönem gerileme tehlikesiyle karşı karşıya kalan Yakuza oyun serisi, son çıkan oyunlarıyla büyük bir çıkış yakaladı. Yerelleştirme zorluklarının üstesinden gelerek devam eden seri, Yakuza 7: Like a Dragon ile büyük bir dönüşüm yaşadı, yeni baş kahraman Ichiban Kasuga’ya geçiş yaptı ve sıra tabanlı dövüş sistemini benimsedi.

Yenilikler, özellikle dövüş sistemindeki değişiklikler başta şüpheyle karşılansa da, Like a Dragon seriyi kutlanan bir marka haline getirdi. Yaklaşan Like a Dragon: Infinite Wealth, orijinal baş kahraman Kazuma Kiryu’nun geri dönüşünü, Hawaii’deki yeni bir ortamı ve birçok oyun özelliğini sunarak 2024 yılı için büyük bir beklenti yarattı.

Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name, bu yeni bölüm için zemin hazırladı. Yeni bir takma ad altında dönen Kiryu, geleneksel dövüş stillerini sıra tabanlı mekanikler ve yeni ‘Dragon’s Resurgence’ özelliğiyle dengeliyor. Ichiban da geliştirilmiş saldırı ve yetenekleriyle rolünü koruyarak gelişmiş bir dövüş deneyimi sunuyor.

Dövüş sistemi derinleştikçe, karakter konumlandırması savaşlarda daha etkili hale geliyor ve stratejik derinlik sunuyor. Yeni karakterler benzersiz dövüş stilleriyle katılırken, hem Like a Dragon hem de geniş Yakuza serisinden sevilen karakterler, birçoğu oynanabilir varlıklar olarak geri dönüyor.

Oyunun Hawaii’deki ortamı, sokak kavgalarına canlı bir arka plan sunuyor. Uber Eats tarzı bir teslimat hizmeti gibi yan etkinlikler, oyunun çekiciliğine katkıda bulunuyor ve Bass Fishing ve Virtua Fighter gibi dönüş yapan arcade klasikleriyle oyuncuların sıkılmasına izin vermiyor.

Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Bilgesu Erdem
Bilgesu Erdem
tech and internet savvy, cat lover.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER