Yandex Rusya rekabet aykırı davranışla suçlandı

Yandex Rusya rekabet
Yandex Rusya rekabet

Yandex, Rusya rekabet aykırı davranışla suçlandı. Rusya Federal Antimonopoly Servisi (FAS), Yandex’i rakipler pahasına kendi sitelerini seçmeyi bırakması konusunda uyardı.

Yandex Rusya'da rekabete aykırı davranışla suçlandı
Yandex Rusya’da rekabete aykırı davranışla suçlandı

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Shopify SEO


Federal Antitröst Servisi (FAS) Yandex’e bir ay boyunca uyarıda bulundu, lütfen sitesini seçmeyin.

Yandex, kullanıcılara hizmet verdiğini ve şikayet eden şirketin platformda Yandex’i dışladığını söyledi.

FAS, antitröst yasalarının uygulanmasından sorumlu federal hükümet kurumudur.

FAS, Yandex’i arama motorlarındaki tekelci uygulamalarla suçladı ve kendi internet özelliklerine sahip olma eğiliminde.

Rakiplere etkileşimli bölümde görünme şansı vermeden kullanıcıları web sitelerine yönlendirmek için etkileşimli pencere öğesini kullanmakla suçlanıyorlar. Etkileşimli pencere öğesi alanı, PPC reklamından sonra, ancak on geleneksel mavi bağlantıdan önce görüntülenir.

Yandex Rusya rekabet

Rusya Haberlerine Göre

“Federal Antimonopoly Hizmeti Yandex’e bir uyarıda bulundu ve arama sonuçları bağlantılarında kendi dijital ekosisteminin parçası olmayan şirketlere karşı ayrımcılığı durdurmasını istedi.

FAS olarak kurulan Yandex, sunduğu hizmetler için arama sonuçlarında avantaj sağlıyor.

” Rakipler, en az 2019’dan beri bu Yandex özelliğinden şikayet ediyorlar. “Beş site var … Yandex’in hizmetlerine erişimi kısıtladığına ve rekabet yasalarını ihlal ettiğine inanılıyor.

Bu şirketler, “Yandex” in ilgili hizmetlere göre “koldunschikov” dan daha öncelikli olduğuna inanıyor.

Kullanıcı sorgularına verilen bu tür yanıtlar, arama sonuçları sayfasında reklamdan hemen sonra ve doğal arama sonuçlarından önce (hava durumu tahminleri, resimler, metin çevirileri vb.) Görüntülenecektir.

Notun yazarı, Yandex ile ilgili olmayan hizmetlerin bu tür etkileşimli yanıtlara erişemeyeceğini iddia ediyor. “

Ana iddia, etkileşimli widget alanlarının ortaya çıkmasını engellediğidir ve Yandex dışındaki şirketler bunun rekabete aykırı olduğuna inanıyor.

Yandex, diğer web sitelerini hiçbir zaman organik arama sonuçlarından kaldırmadığını ve widget alanının tüm aramalarda görünmediğini iddia ediyor. Yandex, cevabında Google’dan daha adil olduğunu iddia etti.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Wordpress Web Tasarım


“… Yalnızca kullanıcı isteklerine yanıt kalitesi iyileştirildiğinde arama sonuçlarında görünecekler. Bu, Google Alışveriş hizmetini kullanan Avrupa’daki antitröst davalarından çok farklı.”

Yandex, şikayette bulunan şirketin, Yandex hizmetlerine kendi sitesinden geri bağlantı sağlamadığını, bunun açıkça ikiyüzlü olduğunu söyledi.

“Avito (Auto.ru ve Yandex.Realty), 2GIS (gezgin ve katalog), ivi (Kinopoisk) gibi Yandex hizmetlerine bağlantıları görüntüleyebilmeyi umuyoruz” Kassir.ru. “, ve daha fazlası.”

Yandex’in açıklamasına rağmen, FAS, Yandex’i rekabet yasasını ihlal etmekle suçladı ve bir ay içinde uyulması gereken koşulların bir listesini önerdi.

Profesyonel hizmet için Websesi ile iletişime geçiniz.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Yandex Rusya rekabet Sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden Takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Web Tasarım Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Firefox Çerez Koruması


Bu içeriğe oy verin!