Yandex ve Google Arasındaki Fark

Yandex ve Google Arasındaki Fark
Yandex ve Google Arasındaki Fark

Yandex ve Google Arasındaki Fark, Yandex ve Google SEO Google Yandex Farklar Google Yandexe için İyi SEO’nun Temelleri Yandexe’ye de uygulanabilir, ancak iki arama motoru arasındaki temel farklar dikkatinizi çekiyor.

Yandex, Google ile karşılaştırıldığında Rusya’da D pazar payına (aramalar için) sahiptir. Ancak Yandex, bir arama motorundan çok daha fazlasıdır.

Yandex ve Google Arasındaki Farklar
Yandex ve Google Arasındaki Farklar

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: SEO Uzmanları Önerileri


Yandex, son yirmi yılda bir tüketici teknolojisi şirketi haline geldi. Bugün Yandex, kişisel ve ticari finans ve market teslimatına genişlemeye devam ediyor.

Bunu göz önünde bulundurarak, yalnızca Yandex arama ürününü (ve doğrudan web sitesinin performansıyla ilgili ürünleri) Google aramasıyla karşılaştıracağım. Google için iyi arama motoru optimizasyonunun temelleri Yandexe’ye de uygulanabilir. bizde tüm bu detayları Yandex Google Farklar serisinde sizlere sunacağız. Bununla birlikte, Yandex’in belirli teknolojileri ele alma biçiminde ve bunlardan doğması gereken beklentilerde bazı temel farklılıklar vardır. SEO teknik farklılıkları

Teknik SEO söz konusu olduğunda Google ve Yandex arasındaki bazı temel farklılıklara bir göz atalım. Arama motorları bir web sitesinin içeriğini keşfedebilir, tarayabilir ve işleyebilir. Daha sonra işlenir, değerlendirilir ve diğer belgelerle karşılaştırılır. Daha sonra buna göre ve arama sonuçları sayfalarında sıralanmıştır. Çoğunlukla, Google ve Yandex, bir web sitesinin teknik unsurlarını ele alma şekillerinde çok benzer. Ancak, RuNet için optimize ederken dikkate alınması gereken bazı benzersiz farklılıklar vardır.

Yandex ve Google Arasındaki Fark

  • 1. JavaScript
  • 2. AMP ve Turbo
  • 3. Site Bölgesi Hedefleme
  • 4. Aktif URL İzleme
  • 5. Kalite İşareti Rozetleri
  • 6. Özel İçerik Sonucu Blok Dökümleri
  • 7. Davranış Faktörleri
  • 8. ICS (veya IKS) Puanı
  • 9. Kullanıcı Elde Tutma
  • 10. Isı Haritaları

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Saas Seo


Google ve Yandex Arasındaki Farklar

Google ve Yandex arasındaki bir diğer büyük fark, SEO topluluklarıyla etkileşimde bulunma biçimleridir. Google’da, rastgele sorular soran ve web yöneticisi sorunları hakkında destek ve bilgi sunan John Mueller, Daniel Waisberg, Martin Splitt ve Gary Illyes var.

Bunun yerine, her üye aynı genel takma ad olan Plato Schukini’yi kullanan bir teknik destek servis ekibiyle iletişime geçin. Rusça konuşan bir kitleye ulaşmak istiyorsanız, rahatlıkla söyleyebilirim ki Yandex kesinlikle kesin çözümdür. Gördüğünüz gibi, genel olarak farkında olmanız gereken birkaç özellik var.

Optimizasyon Özellikle diğer platformların daha popüler olduğu ülkelerde erişimlerini uluslararası düzeyde genişletmek isteyen şirketler, içeriklerini Google dışı arama motorları için optimize etmelidir. . Harika bir kullanıcı deneyimi için kaliteli içeriğe öncelik verdiğiniz sürece, yurtdışında başarılı olacağınızdan emin olabilirsiniz.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Yandex ve Google Arasındaki Fark Sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden Takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Seo Çalışması Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Hukuk firması için SEO


Bu sitede kopyalama izin yok! Anlayışınız için teşekkürler.