Cumartesi, Haziran 15, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Yapay Zeka İleride Çoğu Mesleği İnsanların Elinden Alabilir!

Yapay zeka son zamanlarda yaptığı gelişmelerle herkesi şaşırtmaya devam ediyor. Bu gelişmeler sağlık, eğitim, devlet işleri gibi bir çok alanı kapsıyor. Bu alanlarda birçok meslek bulunduğu gibi eğer içlerine daha fazla karışırsa bu alanların içindeki meslekleri de ele geçirecek gibi duruyor.

yapay zeka ve meslekler

Yapay Zeka Nedir?

Yapay Zeka insan zekasının bir taklidi olarak geliştirilen ve makineler tarafından kontrol edilen bir zekadır. Yaptığı işlemler ile insan zekasının da üstüne çıkan bu zeka arada sırada yanılmalar yaşayabiliyor. Yapacağı işlemleri seri bir şekilde yapabilmesi, örnek verecek olursak bir rubik küpü saniyeler içinde çözebilmesi herkesi şaşırtıyor. Ama bunu da bir insanın yaptığını unutmamak lazım.

Gelecekte Hangi Meslekleri Elimizden Alacak?

Muhasebecilik, Noterlik, Danışmanlık, Şoförlük gibi birçok mesleği elimizden alacak gibi duruyor. Dünyada yayılan iş bulamama sorunu da bu yüzden ortaya çıkıyor. Eğer bu şekilde devam ederse her türlü işi ele alacak gibi duruyor. Bu iyi bir şey gibi gözükse de dediğimiz gibi işsizlik oranı bir hayli artacak.

Bunu Nasıl Durdururuz?

Bu kargaşayı durdurmanın pek bir yolu bulunmuyor maalesef. Bu sorunu çözmenin tek yolu yapay zekayı kısıtlamak ki bu da epey zor. Bu sorun basit gibi gözükse de epey ciddi olarak karşımıza çıkacak.


Şu içeriğimize de bir göz atın: Steam Ücretsiz Oyun Kampanyasına 629 TL’lik 2 Oyun Ekledi

Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER