yazıcı sürücüsü yüklenemedi: Öğe bulunamadı [Windows]

yazıcı sürücüsü yüklenemedi
yazıcı sürücüsü yüklenemedi

Yazıcı sürücüsü yüklenemedi Hatası ile mi Karşılaşıyorsunuz? Windows 11 veya Windows 10 PC kullanıcısı olarak. 0x00000c1, hata 0X00000052e. 0x0000007c veya 0x000006e4 hatası gibi yazıcı sorunları veya hatalarıyla karşılaşabilirsiniz.

HP yazıcı oğe bulunamadı veya sürücüsü yüklenirken başarısız hataları. Bu gönderide, Sisteminize manuel olarak bir yazıcı eklemeye veya yüklemeye çalışırken Yazıcı Sürücüsü Yüklenemedi hatasını göreceğiz. Öğe bulunamadı hatasını düzeltmek için çözümler sunuyoruz. Bu sorunu yaşıyorsanız, Öğe bulunamadı hatasını çözmeye yardımcı olup olmadığını görmek için aşağıda önerilen çözümlerimizi (belirli bir sırayla) deneyebilirsiniz.

Önerilerimiz var!!! Windows 11 Yazıcı Ekleme nasıl yapılır? Windows 11 güncelleme %61 de kalıyor ise bi kılavuzumuzu ziyaret edin.

Yazıcı Öğe bulunamadı Hatası Çözümleri

 1. Yazıcı Sorun Gidericisini Çalıştırın
 2. SFC taramasını ve DISM taramasını çalıştırın
 3. Yazıcı sürücüsünü güncelle
 4. Sürücü İmzası Uygulamasını Devre Dışı Bırak
 5. Donanım Sorun Gidericisini Çalıştırın

Listelenen çözümlerin her biri için süreç açıklamasına bir göz atalım. Aşağıdaki çözümleri denemeden önce, güncellemeleri kontrol edin. Windows 11/10 cihazınıza mevcut driver’ları yükleyin ve yazıcıyı yüklemeye çalışırken hatanın tekrar ortaya çıkıp çıkmadığına bakın. Öte yandan, hata son bir Windows güncellemesinden sonra başladıysa yukarıda ki kılavuzumuza göz gezdirin. Sistem geri yüklemesi gerçekleştirebilir veya güncellemeyi kaldırabilirsiniz. Ancak istemiyorsanız aşağıdaki çözümlerle ilerleyebilirsiniz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Telefonda SIM Kart Algılanmadı


Yazıcı sürücüsü yüklenemedi

1] Yazıcı Sorun Gidericisini Çalıştırın

yazıcı sürücü yüklenmedi
yazıcı sürücü yüklenmedi

Yüklenmemiş yazıcı sürücüsünü düzeltmek için sorun gidermeye başlayabilirsiniz – yerleşik yazıcı sorun gidericisini çalıştırarak Windows 11/10 bilgisayarlarda oluşan öğe bulunamadı hatası. Windows yerleşik sorun gidericisini çalıştırmak, yazıcınızı ve sürücünüzü yeniden başlatacak ve herhangi bir hata olup olmadığını kontrol edecektir. Bu işlem sırasında yazıcınızın bağlı olması gerekir.

Windows 11 cihazda, aşağıdakileri yapın:

 • Ayarlar uygulamasını açmak  için  Windows tuşu + I’ye basın.
 • Sistem > Sorun Giderme > Diğer sorun gidericilere gidin.
 • En sık  menüsünün altında  Yazıcı öğesini bulun.
 • Çalıştır’ı tıklayın.

Windows 10 cihazda, aşağıdakileri yapın:

Yazıcı Öğe bulunamadı
Yazıcı Öğe bulunamadı
 • Ayarlar uygulamasını açın  için  Windows tuşu + I’ye basın .
 • Güncelleme ve Güvenlik.
 • Sorun Giderici  sekmesini.
 • Aşağı kaydırın ve Yazıcılar’a tıklayın .
 • sorun giderici  düğmesini çalıştır.
 • Ekrandaki talimatları izleyin ve önerilen düzeltmeleri uygulayın.

2] SFC taramasını ve DISM taraması

Yazıcı Sürücü Yüklenmiyor
Yazıcı Sürücü Yüklenmiyor

Hem Sistem Dosyası Denetleyicisi (SFC) hem de DISM (Dağıtım Görüntüsü Bakımı ve Yönetimi). PC kullanıcılarının Windows 11/10 bilgisayarlarında bozuk veya eksik sistem/görüntü dosyalarını onarmak için kullanabileceği yerel Windows işletim sistemi araçlarıdır. SFC/DISM Bunu yapmak için kılavuzdaki talimatları izleyin – Yardımcı Programlar Yürütülebilir Aygıtları ve Yazıcıları Birleştirir sayfası düzeltilecek boştur.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Mouse Tıklama Çalışmıyor


3] Yazıcı sürücüsü güncelleme

Sürücünün güncellenmesi ve/veya geri alınması işe yaramazsa, yazıcı sürücüsünü kaldırabilir ve ardından bilgisayarı yeniden başlatabilirsiniz; başlangıçta, Windows donanım değişikliklerini tarar ve bazı durumlarda yazıcı aygıtının genel sürücüsünü otomatik olarak yeniden yükler. Bu durumda yazıcının sorunsuz çalışması yeterlidir.

4] Sürücü İmza Devre Dışı Bırakma

Windows 11/10 bilgisayarlar için sürücü imzalama zorlaması,. Önyükleme sırasında yalnızca Microsoft’a imzalama için gönderilen sürücülerin Windows çekirdeğine yüklenmesini sağlar. Bu, kötü amaçlı yazılımların/virüslerin Windows çekirdeğine gizlice girmesini önler.

5] Donanım ve Aygıt Sorun Gidericisini Çalıştırın

Bu çözüm, sorunlu aygıtı düzeltmek için Donanım ve Aygıtlar sorun gidericisini çalıştırmanızı gerektirir. Sorun donanımın kendisinde değilse, hatalı yazıcı donanımını manuel olarak kontrol edebilir ve hatalı bileşenleri kontrol edebilirsiniz.

Yazıcı Sürücü Bulunamadı Nedir?

Windows 11/10 PC’nizde bir yazıcı sürücüsü kullanılamıyor hata mesajı alırsanız. Bu sadece yazıcınız için yüklenen sürücünün uyumsuz veya güncel olmadığı anlamına gelir. Bilgisayar sürücüyü tanımadığı veya kullanmadığı için yazıcınıza erişemeyecek ve işleri yazdırmak için donanımı kullanamayacaksınız.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Yazıcı sürücüsü yüklenemedi sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Websesi’nin Diğer Donanım Haberleri Bültenlerine de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: CSGO için en iyi kulaklık