Pazartesi, Temmuz 22, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Youtube İzleyicilerin izlediği Kanalları Görme

Youtube İzleyicilerin izlediği Kanalları Görme YouTube analiz aracında yapılan bir güncelleme, içerik oluşturucuların izleyicilerinin izlediği diğer kanalları izlemelerine olanak tanır.

Youtube İzleyicilerin izlediği Kanalları Görme
Youtube İzleyicilerin izlediği Kanalları Görme

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: YouTube İçerik Oluşturucular


YouTube, içerik oluşturuculara yeni verilere erişim sağlayarak kitlelerinin sıklıkla izlediği diğer kanalları görüntülemelerine olanak tanır. Bu veriler, masaüstünde YouTube Studio’nun “Analiz” bölümünde bulunabilir. İçerik oluşturucular, izleyicilerin son 28 gün içinde izlediği diğer kanalları gösteren yeni bir kart görecekler.

Youtube İzleyicilerin izlediği Kanalları Görme

Bu, YouTube Studio’da erişilebilen ve takipçilerinin geçen hafta izlediği diğer videoları gösteren başka bir kartvizit oluşturucuya benzer.

Bu makalemde YouTube anahtar kelime araştırması ile ilgili makalemde de bahsettiğim gibi, bu veriler değerli bir kitle içgörü kaynağı olabilirse de, tam bir resim değildir.

İzleyicilerin geçen hafta izlediği videolar arasında popüler videolar, eski videolar, kanaldan ayrılan videolar ve izleyicilerin gerçek ilgisini yansıtmayan rastgele videolar yer alabilir.

Öte yandan, izleyicilerin son 28 gündür izledikleri kanallar, izleyicilerin YouTube’u ziyaret ettiklerinde görmek istediklerini daha iyi temsil edebilir.

Bu, izleyicilerin 28 gün içinde aktif olarak aradığı ve geri döndüğü şeydir. Aşağıda, içerik oluşturmaya rehberlik etmesi için kitlenizin görüntülediği diğer kanallardan alınan verilerin nasıl kullanılacağına ilişkin bazı ipuçları verilmiştir.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: YouTube Kısa Video formatı


“Kitleniz tarafından görüntülenen diğer kanallar” verilerini kullanın

Youtube İzleyicilerin izlediği Kanalları Görme İçerik oluşturucular, YouTube Studio’daki bu yeni verilerle ne yapabilir? Bu yöntemi kullanmanın bir yolu, hedef kitlenin ilgisinin zaman içinde nasıl değiştiğini tanımlayan bir rapor kullanmaktır.

Bu veri segmenti, son 28 günde izlenen kanalları rapor ettiğinden, sürekli olarak güncellenecektir. İçerik oluşturucular için en iyisi, izleme davranışındaki kalıpları bulmak için birkaç ay sonra geriye dönüp bakabilmeleri için bu verileri kaydetmeye yönelik kendi yöntemlerini geliştirmektir.

İzleyicilerin izlediği kanalları ve içerik türlerini belirtmenin yanı sıra, popüler olabilecek video stillerine veya biçimlerine de dikkat edin.

Örneğin, YouTube’un yeni kısa formatı, normal video içeriğinin analizinde görüntülenebilir. İçerik oluşturucular ve izleyiciler tarafından izlenen diğer kanallar bu formatı benzersiz şekillerde kullanabilir.

Diğer kanallara rakip olarak davranmamak önemlidir. İzleyiciler aynı konuda birden fazla kanalı izlemeye devam ederse, herkes işbirliğinden yararlanma fırsatına sahip olur.

Hedef kitlenin takip ettiği diğer kanalları potansiyel ortakların bir listesi olarak düşünün. İçerik oluşturucular, diğer kanallarla iletişim kurabilir ve birbirlerinin kitlesini genişletebilecek projeler üzerinde işbirliği yapabilir.

Benzer kitlelere sahip olduklarını kanıtlayan verilerin yardımıyla, içerik oluşturucular, iletişim kurmak için nedenleri olmayabilecek kanalları mükemmel bir şekilde çözebilirler.

Masaüstünüzden YouTube Studio’ya bir sonraki girişinizde, bu yeni veri kümesine göz atın.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Youtube İzleyicilerin izlediği Kanalları Görme sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Youtube Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Para Kazanmanın Yolları


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER