Perşembe, Temmuz 25, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

YouTube Kısa Video formatı ABD’de Başlıyor

YouTube Kısa Video formatı ABD’de Başlıyor YouTube, kısa video formatındaki kısa filmlerin Mart 2021’de Amerika Birleşik Devletleri’nde piyasaya sürüleceğini onayladı.

YouTube Kısa Video formatı ABD'de Başlıyor
YouTube Kısa Video formatı ABD’de Başlıyor

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Youtube İzleyicilerin izlediği Kanalları Görme


YouTube Kısa Video formatı

YouTube şortları, kullanıcıların gelecek ay Amerika Birleşik Devletleri’ne inecek olan 15 saniyelik veya daha kısa klipler oluşturmasına olanak tanıyan hikaye benzeri dikey bir video formatıdır.

Kısalar, Eylül 2020’de Hindistan’da yayınlandı ve şu anda test aşamasında. YouTube, Aralık ayından bu yana, şort oluşturma araçlarını kullanan Hint kanallarının sayısının üç kattan fazla arttığını söyledi.

  • YouTube, etkileşim verilerini paylaşan ilk kişi. Raporlara göre, şortların günde 3,5 milyardan fazla görüntülenmesi var.
  • Bu format TikTok ile karşılaştırılır çünkü YouTube şortları benzer özelliklere sahiptir.
  • Kullanıcılar şunları yapabilir: 15 saniye veya daha kısa videolar oluşturun ve yükleyin.
  • Videoları düzenlemek için çeşitli yaratıcı araçlar kullanın.
  • Filmi birden fazla kamerayla birleştirin.
  • YouTube kitaplığındaki videolara müzik ekleyin.
  • Video hızını hızlandırın veya yavaşlatın.
  • Zamanlayıcı ve geri sayımı ayarlayın.

Bu özelliklerin tümü Hindistan’daki YouTube uygulamasında yerleşiktir ve bu özellikler, Amerikalı kullanıcıların önümüzdeki ay bu güncelleme yayınlandığında bekleyebilecekleri şeydir.

Bir sonraki güncellemede, atlıkarınca YouTube’un kısa filmler için tasarlanmış ana sayfasına eklendi. Kullanıcılar içerik izlerken dikey olarak kaydırarak bir videodan diğerine geçebilirler.

Yine TikTok’a benzer. YouTuber’lar, Shorts konveyörü için içerik oluşturmak üzere uygulama içi kamerayı kullanabilir veya kamera rulosundan video yükleyebilir.

15 saniye veya daha kısa herhangi bir dikey video, “şort” atlı karıncasına dahil edilebilir.

Yeni içerik oluşturucuların YouTube’u kullanmasını kolaylaştırın

YouTube, kısa videolar ekleyerek çözmeye çalışan sorunlardan birinin, yeni içerik oluşturuculara giriş önündeki yüksek engeller olduğunu söyledi: “Her yıl daha fazla insan kendi kanallarını açmak için YouTube’a geliyor. Ancak yine de birçok insanın engelleri bulduğunu biliyoruz. Çok yüksek. Bu yüzden Shorts geliştiriyoruz. Yeni kısa video aracımız, içerik oluşturucuların ve sanatçıların cep telefonlarını kullanarak hızlı videolar çekmelerine olanak tanıyor. “

YouTube Kısa Video formatı ABD’de Başlıyor Bu kısa filmler ile yeni kullanıcılar, videonun tamamını çekip düzenlemek zorunda kalmadan YouTube ekosistemine içerik eklemeye hemen başlayabilir. Şortların yeni içerik oluşturuculara yardımcı olmasının bir başka yolu da onlara normal video izleyicileri olarak davranmaktır.

Bu sadece geçen ay öğrendiğimiz bir şey. Kısa görüntülemelerin normal videolar gibi ele alınması, YouTube’dan para kazanmak isteyen yeni içerik oluşturuculara yardımcı olmak için YouTube İş Ortağı Programı’na (YPP) eklenebilir.

YPP’nin bir üyesi olarak, içerik oluşturucular videolarına reklam verebilir ve onlardan gelir elde edebilir.

Programa girmenin koşulu, son 12 ayda 4.000 geçerli normal izleme saati biriktirmektir. Artık kısa videolar oluşturmak, içerik oluşturucuların bu eşiğe ulaşmasının başka bir yoludur.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: YouTube İçerik Oluşturucular


Yolda güncellenen daha fazla şort var mı?

Dün, yakında çıkacak olan YouTube kısa filmlerine büyük bir güncelleme önerdiği bir hikaye yayınladım.

Bunun nedeni, YouTube’un kullanıcıları en son güncellemelerden haberdar etmek için her iki haftada bir kısa bir rapor yayınlamasıdır.

ABD açıklaması, “Kısa Rapor” yayınlandıktan sonra ilk büyük gelişme oldu. Çıkış tarihi yaklaşırken, daha fazla bilgiyi dört gözle bekleyeceğiz.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. YouTube Kısa Video formatı Sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Youtube Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Para Kazanmanın Yolları


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER