Perşembe, Haziran 13, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Youtube video Karşılaştırma Performans değerlendirme nasıl Yapılır?

Youtube video Karşılaştırma Performans değerlendirme nasıl Yapılır? YouTube, içerik oluşturucuların videolarının zaman içindeki performansını karşılaştırmalarına olanak tanıyan yeni araçlar ekliyor.

Youtube videoların performansını Karşılaştırma
Youtube videoların performansını Karşılaştırma

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Para Kazanmanın Yeni Yolları


Youtube video Karşılaştırma nasıl Yapılır?

YouTube, içerik oluşturuculara, belirli bir süre boyunca birden fazla videonun performansını kolayca karşılaştırmanıza olanak tanıyan yeni araçlar sağlar. YouTube Studio’nun “Analiz” bölümü, içerik oluşturucuların video performansını analiz etmelerine ve etkili ve etkisiz yöntemleri belirlemelerine yardımcı olmak için tasarlanmış yeni bir karşılaştırma aracı sağlar.

Veriler bir nokta grafiği şeklinde görüntülenir. İçerik oluşturucular, aynı zaman diliminde 100’e kadar video performansı düzenleyebilir. Bu makale, verilere nasıl erişileceğini ve gelecekteki videoların oluşturulmasına rehberlik etmek için nasıl kullanılacağını açıklamaktadır.

image 14

YouTube’un video karşılaştırma nasıl kullanılır?

YouTube’un yeni video karşılaştırma aracını bulmak için önce bir kanal analizi yapın ve ardından sağ üst köşedeki Gelişmiş Mod’u tıklayın.

image 16

Sonraki ekranın sağ üst köşesinde, “Karşılaştır” ı tıklayın ve önceki 24 saatin video performansını seçin.

image 17

Raporu girdikten sonra, raporu özelleştirmek için daha fazla seçeneğiniz olacaktır. Sol tarafta, seçeceğiniz yayın tarihlerinden birini seçebilirsiniz. Bu, o zaman aralığında yayınlanan tüm videoları planlayacaktır.

image 18

Lütfen bu özelliğin 2019’dan sonra yayınlanan videolar için kullanılabileceğini unutmayın. Bir seferde en fazla 100 video karşılaştırılabilir.

Bu özellik, videolar arasında adil karşılaştırmalar yapmanızı sağlar. Her nokta, videonun aynı zaman dilimindeki performansını temsil eder. Bu örnekte, tüm görüntüleme verileri, her videonun yayınlanmasından sonraki ilk 7 gündür. Temsil ettiği videoyu görüntülemek için imlecinizi her noktanın üzerine getirebilirsiniz.

Ekranın sol tarafında, her bir videonun karşılaştırılacağı metriği seçebileceğiniz başka bir açılır menü vardır.

seçebilirsiniz: Videografi göstermek Tıklama oranı Ortalama görüntüleme yüzdesi Ortalama izleme süresi İzleme süresi (saat) Aşk Beğenmeme sayısı Nokta grafiğin altında, videoların üç kategoriye ayrıldığı bir grafik

göreceksiniz: en iyi performans gösteren videolar, en kötü performans gösteren videolar ve en iyi performans gösteren videolar.

Üst ve alt, karşılaştırmayı seçtiğiniz metriklere göre en iyi ve en kötü videolardır. Grafikte, belirli bir dönemde her bir videonun kaç görüntüleme ve gösterim aldığını hızlı bir şekilde görebilirsiniz.

Birçok videoyu birbiriyle karşılaştırmak istiyorsanız nokta grafikleri idealdir. İki videoyu karşılaştırmak istiyorsanız YouTube’un yeni “ilk 24 saat” zaman aralığını kullanabilirsiniz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: YouTube Kısa Video formatı


YouTube’un video karşılaştırma verilerini kullanın

Youtube video Karşılaştırma Performans değerlendirme nasıl Yapılır? Bu yeni rapor, belirli bir süre boyunca kanalınızdaki içerik eğilimlerini belirlemenize yardımcı olabilir.

En iyi ve en kötü performans gösteren videolar arasındaki ortak temaları arayın. Bu örnekte, en iyi performans gösteren videoların çoğunun başlıkta “algoritmalardan” geçtiğini görebilirsiniz. Bu, bu konuyla ilgili bir videoya ihtiyaç olduğunu gösterir.

En kötü performans gösteren videoyu izlerken, her iki başlığın da büyük harflerle “daha fazla” ve “daha fazla bilgi” ile başlama eğilimini göreceksiniz. Bu, video başlıkları yazarken farklı bir stratejinin işareti olabilir.

En kötü performans gösteren videolardaki diğer bir tema, en iyi performans gösteren videoların küçük resimlerinden daha fazla metin içeren benzer bir küçük resim stilidir. Verileri karşılaştırırken kendinize şu soruları sorun: Başka ne yapabilirim? Neyi geliştirebilirim?

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Youtube video Karşılaştırma Sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Youtube Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Youtube İzleyicilerin izlediği Kanalları Görme


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER