Cumartesi, Nisan 20, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Oyun oynamak için en iyi CPU hangisidir? (oyuncular için)

Oyun oynamak için en iyi CPU hangisidir? Oyuncular, yeni bir PC oluştururken neredeyse her zaman GPU’ya CPU’dan daha fazla yatırım yaparlar. Bu, PC’deki çoğu oyunda performansın birincil belirleyicisinin GPU olduğu efsanesine dayanmaktadır. Şimdi, Nvidia’nın en yeni ve en iyi yonga (Chipset) setine sahip olmak ister misniz? Bugün piyasadaki en iyi CPU’ya sahip olmak kadar doğru yonga setini almanın neden önemli olduğunu gözden geçirelim.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Valorant için bilgisayar


Oyuncular için en iyi CPU;

Intel Core I9 12900K, bugün mevcut olan en güçlü CPU’dur. Çipin önceki Core işlemcilere göre ana gelişimi, tek iş parçacıklı performansta çarpıcı bir sıçrama. Bu, Rainbow Six: Siege ve Red Dead Redemption gibi oyunların hayranları içindir. PC’de gerçek 4K oyun deneyimi yaşayabilecekleri harika bir haber. Geleceğe yönelik hazırlık, pahalı bir bilgisayar inşa etmenin önemli bir yönüdür. Çipin işlem gücü piyasadaki en yoğun oyunların grafik gereksinimlerinin çok ötesine geçtiğinden 12900K bu akılda tutularak tasarlanmıştır. AMD’nin orta sınıf segmentindeki hakimiyeti muhtemelen devam edecek. Ancak Alder Lake (Intel’in Core I9 12900K’sının ürün adı) ile Intel, üst düzey CPU pazarındaki konumunu sağlamlaştırdı. Ayrıntılı spesifikasyon listesi aşağıdaki gibidir:

 • Çekirdekler (P+E): 8+8
 • Konular: 24
 • L3 Önbellek (Akıllı Önbellek): 30MB
 • L2 Önbellek: 14MB
 • Maks. P çekirdekli Turbo frekansı (GHz): 5,2
 • Maksimum E-çekirdek Turbo frekansı (GHz): 3,9
 • P-çekirdek temel frekansı (GHz): 3.2
 • E-çekirdek temel frekansı (GHz): 2.4
 • Kilitsiz: Evet
 • Grafikler: UHD Grafikleri 770
 • Bellek desteği (en fazla): DDR5 4800MT/sn, DDR4 3200MT/sn
 • İşlemci Taban Gücü (W): 125
 • Maksimum Turbo Gücü (W): 241\
 • Fiyat: 613,96 $

(Listelenen fiyatlar, ürünler için yazının yazıldığı tarihteki en iyi fiyatlardır, fiyatlar zamana ve bölgeye göre değişebilir)


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Windows Proxy Ayarlarını Otomatik Olarak Algılayamadı


Oyun oynamak için en iyi CPU Alırken Neye Dikkat Etmeliyiz?

GPU veya Grafik İşlem Birimi, bir aygıtın grafik işleme gücünü artırmaya odaklanan bir bileşendir. GPU’lar, video düzenleme, 3D tasarım ve tabii ki oyun oynama dahil olmak üzere grafikleri oluşturma görevi vardır. Doğru CPU Bilgisayarın Görüntülemek için gereken tüm işlevlerin hızını ve kalitesini artıracaktır.

Birçok kullanıcı, GPU’nun işlemciye bir eklenti olduğunu bilmiyor. Birçok popüler oyunun CPU yoğun olduğunu, GPU’nun ek bir performans artırıcı olduğunu gözden kaçırıyor. Mükemmel bir GPU özellikle kullanışlı değildir. Çünkü yonga seti herhangi bir cihazın temel işlem gücünü sağlar, ancak ham verileri verimli bir şekilde işleyemez.

Not: Bu makale yazarın görüşlerini yansıtmaktadır.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Oyun oynamak için en iyi CPU sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Websesi’nin Diğer Donanım Haberleri Bültenlerine de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: PS5 Ekran Görüntüsünü Telefona Aktarma


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER