Çarşamba, Mayıs 29, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Ryzen Master Driver Not Installed Properly Hatası: (Sürücü Yüklenemedi)

Ryzen Master Driver Not Installed Properly Hatası Nedir? Ryzen Master Driver, işlemcinizi kapsamlı bir şekilde geliştirebilir. Sistem çalışmasını izleyebilen ve işlemciye hız aşırtarak CPU kullanımını yönetebilen bir programdır. Erişmek için ana Ryzen yardımcı programını yüklemeniz gerekir. Ancak bu bazen imkansızdır. Genellikle, “Ryzen Master Sürücü Düzgün Yüklenmedi” hata mesajı. Oyuncuların yüksek grafikli oyunlar veya diğer programları çalıştırırken gözlemledikleri gibi, yardımcı program başlatıldığında “Sürücü yüklenmedi” mesajı görüntülenir.

Bu çok can sıkıcı bir sürücü sorunudur, çünkü oyuncular Windows 10 ve 11’de oyun çalıştıramaz ve oynayamaz. Bu hata genellikle AMD Ryzen Master sürücüsü bozulduğunda. Güncel olmadığında veya eksik olduğunda. Üçüncü taraf bir virüsten koruma programı girişime neden olduğunda veya arka planda çalışan programlar ve hizmetler yardımcı programları engellediğinde oluşur.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Oyun için en iyi 4K monitör


Ryzen Master Driver Not Installed Properly Hatası Nasıl Onarılır

1. Çözüm – Temiz Önyükleme Gerçekleştirin

Ryzen Master Driver Not Installed Properly Hatası
Ryzen Master Driver Not Installed Properly Hatası

İncelemeden sonra, sisteminizde kurulu diğer programlar Ryzen Master Utility ile çakıştığında Ryzen ana sürücüsünün doğru şekilde yüklenememesinin ana nedenini bulduk. Bu nedenle, arka planda çalışan programları devre dışı bırakacağı ve sorunlara neden olacağı için burada temiz bir önyükleme yapmayı deneyin. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

  • Basın Windows logosu tuşu ve R tuşuna birlikte. ‘Çalıştır’ penceresi açılır. Tip msconfig ve OK tıklayın. Bir açılır pencere açılacaktır.
  • Burada, Hizmetler sekmesine gidin. Altta, Tüm Microsoft hizmetlerini gizle etiketli bir onay kutusu bulacaksınız ve bu kutuyu işaretleyin.
  • ‘HİZMETLER’ bölümünün altında listelenen tüm hizmetlerin seçimini kaldırın .
  • Tamam’a Tıklayın. Değişiklikler uygulanacaktır.
  • Ardından Görev Yöneticisini açmak için klavyedeki Ctrl + Shift + ESC tuşlarına basın.
  • Şimdi Buradan Başlangıç’ı açın, AMD Ryzen Master Driver ile çakıştığını düşündüğünüz programları seçin ve ardından ‘Devre Dışı Bırak’ı tıklayın . Sisteminizi yeniden başlatın.

Şimdi hatanın kaybolup kaybolmadığını kontrol edin veya bir sonraki olası çözüme gidin.

2. Çözüm – Sürücüleri Onarın ve Güncelleyin

AMD Ryzen Master Driver yüklü değil hatası, yanlış veya güncel olmayan bir sürücüden kaynaklanabilir. Veya bazen eksik bir sürücüden kaynaklanabilir, AMD sürücüsü çökmeye başlar ve bir hata görüntüler. Çözüm: en son güncellemeleri ve sürücüleri yükleyerek yüklü sürücüleri ve ayrıntılarını kontrol etmektir.

Ayrıca, sürücüyü kolayca güncellemek veya onarmak için Driver Easy Tool’u kullanabilirsiniz. Bu, sürücüyle ilgili çeşitli sorunları ve hataları tek bir taramayla algılayıp onarabilen gelişmiş bir sürücü güncelleme aracıdır. Bu nedenle, otomatik sürücü güncelleme aracını çalıştırmak ve ardından sistem sürücüsünü birkaç tıklamayla onarmak ve güncellemek en iyisidir.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: en iyi AMD anakart


3. Çözüm – Üçüncü Taraf Antivirüsü Devre Dışı Bırakma

Üçüncü taraf virüsten koruma programları, AMD Ryzen Master’ın çökmesine veya çalışmasını engellemesine neden olabilir.

Bu nedenle, lütfen 3. taraf bir virüsten koruma programı çalıştırıp çalıştırmadığınızı kontrol edin. Ardından devre dışı bırakın ve hatanın kaybolup kaybolmadığına bakın.

Virüsten koruma yazılımını devre dışı bırakma adımları,

Ryzen Master Driver Not Installed Properly Hatası
Ryzen Master Driver Not Installed Properly Hatası
  • çalıştırdığınız virüsten koruma yazılımına bağlı olarak değişebilir.
  • Temel olarak, görev çubuğundaki virüsten koruma simgesine sağ tıklayayıp iptal edilebilir.
  • Cihazınızı yeniden başlatın, Ryzen Master sürücüsü doğru yüklenmemiş hatası’nı alıp almadığınızı kontrol edin.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Ryzen Master Driver Not Installed Properly Hatası sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Websesi’nin Diğer Donanım Haberleri Bültenlerine de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Oyun için en iyi anakart


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER