Valorant Ayarları Sıfırlama, Nasıl Yapılır ve Hatası Düzeltilir?

Valorant Ayarları Sıfırlama
Valorant Ayarları Sıfırlama

Valorant Ayarları Sıfırlama Nasıl Yapılır? Valorant çok rekabetçi bir oyundur, yani akıllı oyuncular genellikle ayarlarını ve kontrollerini kişiselleştirir. Ancak, istemci veya sunucu teknik sorunlarla karşılaştığında, oyuncular ayarlarını sıfırlayacaktır. Bu olduğunda, oyun genellikle ayarları sunucuya kaydetmede başarısız olur. Valorant’ın ayarları sunucuya kaydetmemesinin nedeni…

Valorant ayarları sunucuya kaydedemezse, bunun nedeni sunucu bağlantısındaki bir sorundur. Düşmüş olabilirler veya sadece kararsız olabilirler. Bu genellikle, sunucu kayıtlı ayarlarınızı doğrulayamadığından Valorant ayarlarınızın varsayılanlara sıfırlanmasına neden olur. Bu biraz bir ikilem. Valorant istemcisi oyun sunucusuyla sabit bir bağlantı kuramadığında, yerel verilerinizi doğrulayamaz. Artı işareti ayarlarınıza, özel bağlamalara, fare duyarlılığına vb. bağlıdır. Ayarları dahil et, örneğin bir sunucuya bağlanırsanız ancak oyun bu ayarları kaydedemez, tüm ayarlarınızı varsayılana sıfırlar.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; Valorant Varun Batra Ne Zaman


Valorant Ayarları Sıfırlama, sunucuya Kaydetmeden

Valorant Ayarları Sıfırlama
Valorant Ayarları Sıfırlama

Kulağa garip gelse de, bu beklenen davranıştır. Sonuçta, oyun istemcisi, bağlanamamanızın nedeninin özel ayarlarınızın olduğunu düşünebilir. Neyse ki, hata oluşmadan önce kaydedilmeyecek ayarları düzeltmenin bir yolu var. Valorant’taki ayarları sıfırlama hatasını düzeltmek için, kaydetme başarısız olmadan önce bağlantıyı kesmeniz veya sunucu kararsızsa oyuna tamamen bağlanmaktan kaçınmanız gerekir. Valorant’a bağlanamıyorsanız, lütfen mevcut Riot Games sunucu durumunu kontrol edin. Alternatif olarak, oyuncuların bağlantı sorunları bildirip bildirmediğini görmek için DownDetector’ı kontrol edin. Herhangi bir sorun varsa, lütfen bağlanmaya çalışmayın, aksi takdirde ayarlarınız sıfırlanabilir. Bağlanmaya çalışırken bir zaman aşımı hatası aldığınızı varsayarak, şimdilik oyundan uzak durmak için bunu erken uyarı olarak kullanın.

Tabii ki, bu sadece aktif onarım, pasif onarım değil. Bağlanmayı denediyseniz ve ayarların kaydedilemediğine dair bir hata mesajı aldıysanız, hemen bağlantıyı kesin. Oyunu kapatmak için ne pahasına olursa olsun Alt+F4 tuşlarına basın. Oyun istemcisini yeterince hızlı kapatabileceğinizi varsayarsak, ayarlarınızı varsayılana döndürmek için zamanı olmayacaktır. Bu adımlara ek olarak yapabileceğiniz (ve muhtemelen yapmanız gereken) bir şey daha var: Valorant ayarlarınızı yedekleyin. Tüm bağlantılarınız için komutlar içeren bir metin dosyası oluşturun ve hassasiyet ve artı işareti özelleştirmelerinizi kopyalayın. Bu şekilde, ayarlarınız sıfırlansa bile, onları istediğiniz şekilde nasıl geri yükleyeceğiniz konusunda hızlı bir referansınız olur.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Valorant Ayarları Sıfırlama sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden Takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Bilgisayar Oyunları Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz; Valorant Game Pass Ne Zaman


Bu sitede kopyalama izin yok! Anlayışınız için teşekkürler.