Pazartesi, Temmuz 22, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Bebek cinsiyeti ne zaman belli olur, muhtemel tarihler, Bebeğinizin Cinsiyetini Ne Zaman Öğrenebilirsiniz?

Bebek cinsiyeti ne zaman belli olur, muhtemel tarihler nedir? Çoğu insanın hamile olduğunu öğrendikten sonra aklına gelen milyon dolarlık soru: Kızım mı yoksa oğlum mu olacak? Bazı insanlar doğuma kadar bebeğin cinsiyetini bilmemenin heyecanını sever. Ama diğerleri daha erken öğrenmek için sabırsızlanıyor. Tabii ki, sadece bir doktor bir bebeğin cinsiyetini güvenilir bir şekilde belirleyebilir. Ancak bu, pek çok insanın bebeği nasıl tuttukları veya ne yemek istedikleri gibi faktörlere dayanarak bebeğin cinsiyetini tahmin etmesini engellemez. İşte bir bebeğin cinsiyetini belirlemek için kullanılan yöntemler. Bazı insanların cinsiyeti tahmin etmek için yaşlı kadın hikayeleri hakkında bilmeniz gerekenler. 🙂

Bebek cinsiyetini nasıl öğrenebilirim

Bebeğinizin cinsiyetini öğrenmek için herkese uyan tek bir test yoktur. Bu nedenle, cinsiyetinizi önceden bilmek istiyorsanız, doktorunuz hamileliğinizin farklı aşamalarında farklı testler uygulayabilir. Ancak bu testlerin hepsi güvenilir olsa da hepsi herkes için uygun değildir. Bazıları önemli riskler alır. Listelenen testlerin çoğu için, test diğer bilgileri ararken cinsiyeti öğrenmek ikincil bir faydadır. İşte bebeğinizin cinsiyetini en erken seçeneklerden öğrenmenin olası yolları.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Marilyn Monroe Tablosu Kaç Paraya Satıldı


Bebek cinsiyeti ne zaman belli olur? İnvaziv olmayan doğum öncesi testi

Down sendromu gibi kromozomal durumları kontrol etmek için non-invaziv prenatal testler (NIPT). Bu teste hamileliğin 10. haftasından itibaren başlayabilirsiniz. Kromozomal bozuklukları teşhis edemez.

Bebek cinsiyeti için koryon villus testi

Kronik koryonik villus örneklemesi (CVS), Down sendromunu tanımlamak için kullanılan genetik bir testtir. Bu test, plasentada bulunan bir doku türü olan koryonik villus örneğini çıkarır. Bebeğinizin genetik bilgilerini ortaya çıkarır.

Bebek cinsiyeti için amniyosentez testi

Amniyosentez, fetal gelişimle ilgili sorunları tespit etmeye yardımcı olan bir testtir. Doktorunuz anormallik gösteren hücreler içeren az miktarda amniyotik sıvı toplayacaktır. Bu hücreler Down sendromu, spina bifida ve diğer genetik bozukluklar için test edilir.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Mikroskobu kim icat etti


Bebek cinsiyeti ne zaman belli olur (ultrason cihazı ile sonuç öğrenme)

Ultrason, masada yatarken midenizi taradığınız rutin bir doğum öncesi testidir. Bu test, bebeğinizin görüntülerini oluşturmak için ses dalgalarını kullanır ve genellikle bebeğinizin gelişimini ve sağlığını kontrol etmek için kullanılır. Ultrason, bebeğinizin bir görüntüsünü oluşturduğu için bebeğinizin cinsiyetini de ortaya çıkarabilir.

Çoğu doktor 18 ila 21 hafta arasında bir ultrason planlar, ancak cinsiyet 14 hafta civarında ultrasonla belirlenebilir. Ancak, her zaman %100 doğru değildir. Bebeğiniz garip bir pozisyonda olabilir ve bu da cinsel organları net olarak görmeyi zorlaştırabilir. Teknisyen bir penis bulamazsa, bir kızınız olduğu sonucuna varacak ve bunun tersi de geçerli olacaktır. Ama zaman zaman hatalar oluyor.

Bebek cinsiyeti Öğrenme diğer yolları

  • Evde test kitleri
  • yaşlı kadın hikayeleri 🙂

yukarı da ki liste sizlere bebeğinizin cinsiyetini öğrenebileceğiniz imkanları ve bilgileri sunmaktadır. Eklemek istediğiniz bir durum var ise yorumlarda mutlaka bildirin.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Bebek cinsiyeti ne zaman belli olur sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Gündem Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Acun Hull City ne zaman aldı


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER