Pazar, Temmuz 21, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Roblox Error Code 279 Hatası Nasıl Düzeltilir? [ÇÖZÜLDÜ]

Roblox Error Code 279 Hatası Nasıl Düzeltilir? Roblox hata kodu 279 bir bağlantı sorunudur. Windows güvenlik duvarını ve üçüncü taraf antivirüs yazılımını devre dışı bırakmak yardımcı olabilir. Ayrıntılı düzeltmeler için makaleyi okuyun. Roblox çok popüler bir çevrimiçi oyun oluşturma platformudur. Ancak zaman zaman popülaritesine rağmen, oyuncular ayrıca Roblox Error Code 267 gibi çeşitli hatalar bildirmiştir. Bu Roblox hatası, kullanıcıların sunucuya bağlanmasını engellediği için oyunu oynayamazlar.

Birçok oyuncu, temelde kötü bir internet bağlantısından kaynaklanan bir bağlantı hatasıdır diyebilir…


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Windows 11 Yazıcı Ekleme


Roblox Error Code 279 Hatası

roblox error code 279 hatasi nasil duzeltilir cozuldu 4
Bu hataya neler sebep oluyor

Roblox hata kodu 279, kullanıcı oyun sunucusuna bağlanmaya çalıştığında ortaya çıkan bir bağlantı hatası hatasıdır. Bu nedenle Roblox oyunu yükleyemez ve bir hata mesajı görüntüler:

Oyuna bağlanılamadı, ID = 17: Bağlantı girişimi başarısız, Hata Kodu 279.

Roblox Oyuncuları

Bu hataya neler sebep oluyor

 • Muhtemelen zayıf internet bağlantısı nedeniyle, oyun nesnelerinin bağlanması normalden daha uzun sürdüğünden hatayı göstermeye başlayabilir.
 • Sisteminizde kurulu olan Windows güvenlik duvarı veya antivirüs programı oyunu engelliyor olabilir.
 • Oyun sunucunuz bazı aksaklıklar, komut dosyası hataları veya ele alınamayacak kadar çok öğeyle karşı karşıya. Bu durumda olduğundan, kötü oyun veya yalnızca birkaç sunucuyla sınırlı olabilir.
 • Desteklenmeyen tarayıcı veya üçüncü taraf tarayıcı eklentileri nedeniyle hata karşımıza çıkıyor olabilir

Düzeltme 1 – Windows Güvenlik Duvarını Devre Dışı Bırakın

Roblox Error Code 279 Hatası
Roblox Error Code 279 Hatası

Windows güvenlik duvarını geçici olarak kapatmanız ve oyuna yeniden bağlanmayı denemeniz önerilir. Bu sizin için işe yararsa, sorun Windows Güvenlik Duvarı tarafından uygulanan kısıtlamalardan kaynaklanmış olabilir. Bu durumda, lütfen Windows Güvenlik Duvarında Roblox’a manuel olarak izin vermeyi denemek için verilen adımları izleyin:

 • Başlat Menüsüne tıklayın ve arama kutusuna Windows Defender Güvenlik Duvarı yazın.
 • Ardından Windows Defender Güvenlik Duvarını Aç veya Kapat’a tıklayın.
 • Hem Genel hem de Özel bölümlerin altına bakın > Windows Defender Güvenlik Duvarını aç veya kapat işaretlerini kontrol edin.

şimdi sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.

Düzeltme 2 – Yavaş İnternet Bağlantısını Çözün

İnternet bağlantınızın düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin, bu Roblox 279 hata kodunun da nedeni olabilir. Veya farklı bir İnternet bağlantısına bağlanmayı deneyin ve 279 hata kodunun hala görünüp görünmediğine bakın. Ayrıca internet servis sağlayıcınızla görüşebilir ve sorunuzu onaylayabilirsiniz.

Düzeltme 3 – Tarayıcınızı Kontrol Edin

Roblox’u bir tarayıcıda kullanıyorsanız, lütfen desteklenen bir tarayıcıda kullandığınızdan emin olun. Bazı tarayıcılar Roblox’u desteklemediğinden oyunu çalıştıramayacaksınız.

Ayrıca, lütfen tarayıcınızın güncellenip güncellenmediğini kontrol edin. Veya farklı bir tarayıcıya geçebilirsiniz.Google Chrome, Firefox, Internet Explorer ve Opera, Roblox ile kullanılacak en iyi tarayıcılardır.

Düzeltme 4 – 3. Taraf Tarayıcı Eklentilerini Kapatın (Google Chrome Uzantıları gibi düşünebilirsiniz)

Tarayıcı uzantınızın veya eklentinizin de Roblox çalıştırırken sorunlara neden olacağı ve 279 hata kodunu görüntüleyeceği onaylandı. Web tarayıcınızda, oyunun yüklenmemesine neden olabilecek herhangi bir Adblocker eklentisinin kurulu olup olmadığını kontrol edin. Bu nedenle, Roblox’u başlatmadan önce lütfen tüm 3. Taraf eklentileri veya uzantıları devre dışı bırakın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: 0xc1900104 Hatası


Düzeltme 5 – Varsayılan Tarayıcı Seçeneklerini Sıfırlayın.

Roblox Error Code 279 Hatası
Roblox Error Code 279 Hatası

Birçok kullanıcının hatayı düzeltmesi uygun olduğundan, İnternet seçeneğini basitçe sıfırlamayı deneyin. Bunu Chrome için yapmak için şu adımları izleyin:

 • Chrome’u açın ve bu, Varsayılan tarayıcınız olmalıdır.
 • Ardından Geared simgesine tıklayın > İnternet seçeneklerini açın.
 • Şimdi Gelişmiş seçeneklere tıklayın > Sıfırla Düğmesine tıklayın.
 • Bundan sonra krom tarayıcıyı kapatın.

Şimdi oyunu açmayı deneyin ve Roblox hata kodu 279’un düzeltilip düzeltilmediğini kontrol edin.

Düzeltme 6 – 3. Taraf Antivirüsünü Devre Dışı Bırakın

Sisteminizde yüklü olan üçüncü taraf antivirüs programı da Roblox’un bağlantısını keserek bağlanamamanıza neden olabilir. Virüsten koruma yazılımını geçici olarak devre dışı bırakmayı ve ardından Roblox’a yeniden bağlanmayı deneyin.

Bu sizin için işe yararsa, lütfen Virüs Programınızın istisna listesine Roblox oyunlarını ekleyin. Ardından virüsten koruma yazılımı çalıştırmayı ve Roblox oynamayı deneyin. Umarım verilen çözüm sizin için yararlıdır, ancak değilse, lütfen Roblox’u yeniden yüklemeyi deneyin. Önce oyunu kaldırın ve güncellenmiş sürümü yeniden yükleyin.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Roblox Error Code 279 Hatası sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Websesi’nin Diğer Donanım Haberleri Bültenlerine de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Fallout 4 Düşük FPS


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER