Minecraft Kapanacak mı Ve Ne Zaman Kapanıyor?

Minecraft Kapanacak mı
Minecraft Kapanacak mı

Minecraft Kapanacak mı? Uzun yıllardır popülaritesini kaybetmeyen açık dünya oyunu hakkında son zamanlarda Minecraft Ne Zaman Kapanıyor, soruları duymaya başladık. Bu konu için bazı iddialar ortaya çıktı. Açıklama, Minecraft’ın ne zaman kapatılacağı gibi konuları gündeme getirerek, Minecraft’ın bu yıl kapatılacağını iddia etti.

Oyunun gerçekten kapanıp kapanmayacağı hala tartışmalı çünkü bu konu ile ilgili farklı kaynaklardan birçok açıklama geliyor.


Ayrıca Şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Çit Nasıl Yapılır? Yapımı için gerekenler


Minecraft Kapanacak mı

Dünya çapında popüler bir oyun olduğu için “Minecraft”ın ​​kapatılacağı açıklaması oyuncuları endişelendiriyor. Yıllardır bu oyun üzerinde çalışan insanlar, tüm çabalarının bir kapatma kararıyla boşa çıkacağını umuyorlar. Bu yazımızda Minecraft Kapanacak mı soruları cevaplayarak belirsizliği ortadan kaldıracağız.


Minecraft Kapanacak mı
Minecraft Kapanacak mı

Ayrıca Şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft alfa sürümleri nasıl indirilir? İndirme Yöneticisi


Minecraft Earth’ün geliştiricisi Mojang Studios, koronavirüs salgını nedeniyle Minecraft Earth’ün sona erdiğini duyurdu. Oyun hareket etmekte serbest olduğundan ve dışarı çıkması gerektiğinden, pandemi sırasında çok etkilendi. Öte yandan geliştirici şirket, tıpkı Pokemon Go’da olduğu gibi evde oyun oynamak için çeşitli önlemler aldı. Ancak bu, oyunu kurtarmadı.

Oyunu 30 Haziran’da kapatacak olan Microsoft, 1 Temmuz’da oyuncu verilerini silecek. Oyun sırasında herhangi bir zamanda Minecraft Earth’te para harcarsanız, Minecraft’ın temel sürümünü mobil cihazınıza indirmenize izin veren bir jeton alabilirsiniz. Kapatma hakkında daha detaylı bilgiyi Minecraft web sitesinde bulabilirsiniz.

Minecraft Kapanacak mı

Minecraft’ın kapatılacağına dair tüm ifadeler varsayımdır. Oyunun yapım şirketi Minecraft’ın kapatılacağını belirtmedi. Resmi bir açıklama olmasa da Minecraft Earth projesi nedeniyle Minecraft’ın ne zaman kapanacağı sorusu dolaşıyor. Minecraft Earth, Minecraft’ı gerçeğe dönüştürmek için artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanan bir projedir.

Proje 2015 yılında başlamış ve 2019 yılında piyasaya sürülmüştür. Projenin lansmanından kısa bir süre sonra ortaya çıkan covid-19 pandemisi, projenin satışlarını olumsuz etkiledi.

Minecraft Earth projesi sayesinde insanlar bir araya gelmeyi ve artırılmış gerçeklikle Minecraft dünyasına girmeyi planlıyor. Pandemi süreci, çok başarılı projeler için beklenen aksiyonların alınamamasına ve büyük pazarlama başarısızlıklarına yol açtı. Proje geliştiricisi Mojang ekibinin açıklamasına göre Minecraft Earth, 30 Haziran 2021 tarihinde kapatılacak.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Minecraft Kapanacak mı? sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Minecraft Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca Şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraftta Zombi Atı Nasıl Alınır? Zombi Atı Almak için Kodu