Pazartesi, Temmuz 22, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Minecraft Lamba Yapımı | Nasıl Yapılır Gerekli Malzemeler

Minecraft Lamba Yapımı için kullanılan gerekli malzemeler nelerdir? Minecraft Lamba hangi sürümelerde mevcuttur? Bu Minecraft öğreticisi, ekran görüntülerini ve adım adım talimatları kullanarak bir Kızıltaş Taş lambasının nasıl oluşturulacağını açıklar. Minecraft’ta Kızıltaş lambaları, envanterinizdeki temel süslemelerdir. Bir Kızıltaş lambasının nasıl yapıldığını keşfedelim. Kızıltaş lambaları, Minecraft’ın aşağıdaki sürümlerinde mevcuttur:

Java Sürümü (PC/Mac)Evet ( 1.2.1 )
Cep Sürümü (PE)Evet ( 0.13.0 )
Xbox 360Evet
Xbox OneEvet
PS3Evet
PS4Evet
Wii UEvet
Nintendo AnahtarıEvet
Windows 10 SürümüEvet ( 0.13.0 )
 Eğitim SürümüEvet

Minecraft’ta yeni başlayanlar için harika bir kılavuzumuz var. Minecraft Rehberi sayesinde Tüm Yapılabilecek eşyaların listesini resimli bir şekilde ulaşabilirsiniz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Ev Modelleri


Minecraft Lamba Yapmak için gerekli malzemeler

  • 4 adet kızıltaş tozu
  • 1 adet parıltı taşı

Minecraft Lamba Yapımı Detaylı / Resimli

1. Çalışma Masası menüsünü açın Önce tezgahınızı açın ve aşağıdaki gibi bir 3×3 çalışma ızgarası elde edin:

Minecraft Lamba Yapıma
Minecraft Lamba Yapıma

2. Kızıltaş lambası yapmak için öğeler ekleyin Crafting menüsünde, 3×3 crafting ızgarasından oluşan bir crafting alanı görmelisiniz. Kızıltaş lambası yapmak için 3×3 işleme ızgarasına 1 parıltı taşı ve 4 kırmızı taş tozu yerleştirin. Bir Kızıltaş lambası yaparken, parıltı taşı ve Kızıltaş tozunu aşağıdaki şemaya göre doğru şekilde yerleştirdiğinizden emin olun. İlk satırda orta kutuda 1 adet Kızıltaş tozu olmalıdır. İkinci sırada birinci kutuda 1 adet Kızıltaş tozu, ikinci kutuda 1 adet Kızıltaş tozu ve üçüncü kutuda 1 adet Kızıltaş tozu olmalıdır. Üçüncü sırada orta kutuda 1 adet Kızıltaş tozu olmalıdır. Bu, Kızıltaş lambaları için Minecraft tarifi.

Minecraft Lamba Yapımak
Minecraft Lamba Yapımak

İşleme alanını doğru desenle doldurduğunuza göre, sağdaki kutuda Kızıltaş lambası belirecektir.

3. Redstone lambasını envantere taşıyın Redstone lambasını ürettikten sonra, yeni öğeyi envanterinize taşımanız gerekir.

Minecraft Lamba Nasıl Yapılır
Minecraft Lamba Nasıl Yapılır

Tebrikler, Minecraft’ta bir kızıltaş lambası yaptınız!

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Minecraft Lamba Yapımı sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Minecraft Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Minecraft Örs Nasıl Yapılır


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER