Seo Uzmanı Olma Kılavuzu: Adım Adım Nasıl SEO Hocası Olunur?

Seo Uzmanı Olma
Seo Uzmanı Olma

Seo Uzmanı Olma Kılavuzu: Adım Adım Nasıl SEO Hocası Olunur?, Bir dijital pazarlama ajansında SEO’ya nasıl başarılı bir şekilde liderlik edilir? Bir dijital pazarlama ajansının SEO Uzmanı olarak, kendi ajansınızı bile geliştirmek, potansiyel tuzaklarla doludur. İşte size yardımcı olacak bazı kurslar.

Seo Uzmanı Nasıl Olunur?
Seo Uzmanı Olma

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: SEO Sorunları


Bırakın bir şirket, daha önce hiç departman yönetimi deneyimim yoktu. Doğal olarak birçok başlangıç ​​hatası yaptım.

Bu yazıda, organizasyonlarda SEO Uzmanı hakkında öğrendiğim en önemli yedi şeyi aktaracağım, o zamanlar birinin bana söylemesini istediğim şeyleri keşfedeceksiniz.

Seo Uzmanı Olma Kılavuzu

Kendimizi tam hizmet veren bir dijital pazarlama ajansı olarak konumlandırıyoruz, Seo Uzmanı Olma Kılavuzu güncellemelerinde bir tek defa bile geriye bakmadık.

içerik yeterince büyük olmadığı ve destekleyici bağlantılar olmadığı için, bazen önerilerimiz uygulandığında bazen tam potansiyeline ulaşamıyor.

Bu sadece SEO çabalarıyla ilgili genel anlayışımızı olumsuz etkilemekle kalmadı, aynı zamanda web sitesi tasarımı ve sağladığımız diğer hizmetlere de yayıldı.

İlginç bir şekilde, onu tamamen öldüren müşteri, içerik ve halkla ilişkiler hakkında da bir şeyler biliyordu. Birlikte zengin bir içerik yarattık ve aynı zamanda sağlam bir teknik temele dayanan simbiyotik bir ilişki içinde temas ve halkla ilişkiler sağladık.

Her sözleşmeyi kazanmayı beklemeyin

Büyük bir satış gücünüz yoksa ve şirket sözleşmelerine uymadığınız sürece, bir Seo Uzmanı olmadığı sürece, her potansiyel müşterinin sözleşmeyi kazanması için çok fazla zaman ayırmayın.

Seo Uzmanı Nasıl Olunur?
Seo Uzmanı Olma

Potansiyel müşteriler sizden imzalamadan önce çok sayıda ücretsiz araştırma yapmanızı isteyebilir. Ne yazık ki, bazen gerçekten sadece özgür fikir isterler.

Bu, danışmanlık endüstrisi boyunca oluyor ve onlarca yıldır devam ediyor. SEO Uzmanı için de bu olayın şok edici olduğunu biliyorum … Ne diyebilirim?

Her şeyden önce, her potansiyel müşteri için ayrıntılı bir teklif yazmak için dışarı çıkıyoruz. Ancak yatırım getirisi çok düşük. Tabii ki sözleşmeyi kazandık ama çok şey kaybettik.

Bazen açıkça “hayır” diyoruz, ancak bazen tamamen hayalet gibi görünüyoruz ve bu fikrin muhtemelen boşa gittiğini biliyoruz. Yıllar geçtikçe, liderlik puanlama mekanizmasını geliştirdik ve potansiyel müşterileri sürecin başlarında basketbol sahasının fiyatı hakkında bilgilendirdik.

Ne yaptığımızı, nasıl yaptığımızı ve diğer müşteriler için ne yaptığımızı açıklamak için vaka çalışmalarını kullanırız. Olumlu sinyaller aldığımızda, potansiyel müşterilerin beklentilerine kaba ve spesifik bir genel bakış sunacağız. Eğer iyiysek, bunu resmi teklifte açıklayacağız.

O aşamada sözleşmeyi kazanma şansının% 80-90 olduğunu biliyoruz. Potansiyel müşteri, satış sürecinde bizden daha fazla fikir ve araştırma almak isterse, imzalaması gerekecektir.

istisnasız. Hemen eksiksiz bir paket gönderemezlerse, bizimle çalışmanın nasıl bir his olduğunu ve oradan devralmanın nasıl bir his olduğunu onlara bildirmek için biraz içerikle başlayacağız.

Alınan ders: Satış kaynaklarınız yetersizse, lütfen potansiyel müşterileri kazanmak için ne kadar zaman gerektiğine dikkat edin. Kazanan sözleşmelere yatırım yaptığınızda, işinize yarayacak ve sağlıklı bir yatırım getirisi sağlayacak etkili bir satış süreci oluşturun.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Hukuk Firması SEO


Nasıl Seo Uzmanı Olunur?

Büyük çıktı genellikle okunmaz ve önerilerine uyulmaz. Çıktıyı kimin için yazmanız gerektiği ilk düşüncenizdir. Küçük işletme sahipleri iseler, 40 sayfalık Seo Uzmanı denetiminizi bilmeleri gerekir mi? Hayır tabii değil.

Geliştiriciler için öneriler yazıyorsanız, oluşturduğunuz içerik stratejisini tam olarak anlamaları gerekiyor mu? belki değil. Onlara biraz arka plan verin ve sonra kendinize dahili bağlantı yapısını nasıl iyileştirebileceğiniz gibi bazı önerilerde bulunun. Çıktıları yazarken kimin harekete geçmesi gerektiğine dikkat edin.

Farklı roller oynuyorlarsa, farklı sonuçları yazın. Kısa tutun; temel öğeleri dahil edin, ancak onlara daha fazla araştırma yapma ve önerinin arkasındaki “neden” hakkında daha fazla bilgi edinme seçeneği verin.

Tabii ki, her çıktı, ne yapması gerektiğinin yanı sıra gerekli yatırım ve beklenen etkinin öncelikli bir özetini içermelidir. Nasıl Seo Uzmanı Olunur? bilgilerini edinin.

“Burada İcat Edilmedi” Sendromuna Dikkat Edin

Bir SEO uzmanı olarak, sürekli olarak yeni şeyler denemelisiniz – kendi araçlarınızı oluşturmalı, kendinizi daha iyi yapmaya zorlamalı ve süreci iyileştirmelisiniz. Ancak, lütfen “burada icat edilmedi” sendromuna dikkat edin ve yaratmadığınız şeylerden kaçınmayın.

Bu araştırma, süreçler ve araçlar için geçerlidir. Daha iyi bir seçim varsa, lütfen oluşturduğunuz içeriğe veda edin. Bu, anahtar kelime araştırma sürecini yeniden düzenlemek kadar büyük olabilir, çünkü yeni ekip üyeleri küçük veya özelleştirilmiş bir CMS kullanmak yerine sürece katılır.

Müşterilerimizin geliştirme ortaklarıyla çalışırken bunun birçok kez gerçekleştiğini gördük. Kendi eski teknolojilerini kullanmakta ısrar ediyorlar ve daha düşük fiyatlarla çok daha iyi alternatifler var.

Güçlü kostümlerinin K-taşları olduğunu düşündüler. Ders: Bildiklerinizi saklamayın, orada daha iyi seçenekler var. Çok bağlanmayın; daima ilerlemeye hazır olun. Ödüle çok dikkat edin: sağlayabileceğiniz en iyi hizmeti sağlayın.

İş ve çalışmayı dengeleyin

Temsilcinin hayatı meşgul, kaotik ve heyecan verici. Dikkat dağıtıcı şeyler tehlikelidir. Her zaman haftamı planlar, ancak nadiren temelleri tamamlarım.

Potansiyel rüya müşteriler sizi aradığında ve sizden SEO stratejilerine danışmanızı istediğinde, planınıza tamamen odaklanmak zordur. Veya büyük bir müşteri sözleşmeyi aniden iptal ettiğinde. Bazen iş ile iş arasında iyi bir denge kuramıyorum.

Baş SEO benim ve nispeten küçük ekibimiz sunduğumuz SEO hizmetlerini iyileştirmek ve iyileştirmek için beni izliyor. Bu pozisyondayken işte yeterince zaman geçirmek zorunda kaldım aksi halde SEO departmanının işi zorlaşacak. Bir Seo Uzmanı olarak Organik Pazarlama Yapmayı Unutmayın.

Deneyimli SEO Uzmanı ile çalışırken işler çok daha iyi. Bu bana denge getiriyor. Alınan ders: Temsilci sahibi veya ekip lideri olarak zamanınızı dikkatlice tartın. SEO tekliflerinizi en üst düzeyde tutarken, işletmenizin zarar görmesine izin vermeyin.

Performans ticareti aldatıcıdır

Potansiyel müşteriler genellikle bize performansa dayalı işlemler yapmaya istekli olup olmadığımızı sorarlar. Sık sık reddederiz, ancak “evet” dediğimizde, bize zar zor ödeyen bir şeye kapılırız.

Performansa dayalı ticaret çok zordur çünkü hangi temel performans göstergelerinin performansınızı belirleyeceğine karar vermelisiniz.

Potansiyel bir müşteri mi yoksa nitelikli bir potansiyel müşteri mi yoksa satış mı? Yatırımınızın ilk aşamasında ve organik trafik oluştururken, çok az sonuçla ne kadar ödeme alabilirsiniz?

Müşterinizin şirketi satılırsa ne olur? Ya sizinle çalışmayı bırakmak isterlerse ya da tam tersi? Performans ticareti karmaşık bir evlilik gibi görünüyor ve hata yapmak çok kolay.

Ek olarak, bu performansa dayalı sorgular bazen işteki zorluğu veya hatta batmadan önceki son nefesi gösterir. Onlarla birlikte olmak istemezsin.

Belki de benimle bu tür bir işlemi tartışan meslektaşlarım performansa dayalı işlemler yürütmenin doğru yolunu bulamamışlardır.

Size söyleyebileceğim şey, kaygan olmaları gerektiğidir. Kurs: Bu işlemlerin tüm yönlerini potansiyel ortaklarınızla tartışın. Başarılı bir ortaklık kurmanın etkili ve etkisiz yollarını tartışın.

Özel bir sözleşme imzalamadan önce iki kez düşünün

Müşteriler, kendilerine benzer diğer şirketlerle işbirliği yapmanızı önlemek için sizden özel bir sözleşme imzalamanızı isteyebilir.

Rakiplerin öğrendiklerini işleri için kullanmasını istemiyorlar. Bu bana her zaman mantıklı gelse de lütfen aşağıdakileri aklınızda bulundurun: Bunu kabul ederek bir rakibin işini kaybedebilirsiniz. Ayrıcalığı zamanınıza değer kılmak için yeterli talepte bulunmalısınız.

Bazı müşterilerimizle, çoğu büyük başarılara imza atan özel anlaşmalar imzaladık. Öyle olsa bile, çoğu durumda, uzun vadede, münhasırlık anlaşmaları bize kısa vadede olduğundan çok daha fazla gelir getirecektir.

Müşterinin rakipleri ve komşu şirketleri (ayrıca hariç) bu başarıyı fark etti ve bizimle iletişime geçti. Ancak onlar için çalışamayız. Bazen bir müşteri bizimle 50.000 ABD Doları / yıl harcıyor, ancak 200.000 ABD Doları / yıl geliri reddediyoruz.

Bu müşteri ile bir sözleşme imzalamaya o kadar hevesliyiz ki, münhasırlığın hala bizim için mantıklı olduğunu tam olarak düşünemeyiz, çünkü müşterinin bütçesini artırmayacaktır.

Başka bir durumda, müşterinin sözleşmesinin değeri, komşu pazarlardaki rakipler ve şirketler çok sayıda sorgulama yaptığı için gerçekte düştü.

Bu olduğunda, bunu tam olarak düşünmediğimiz bana açık. Münhasır bir anlaşma imzalamak en büyük taahhüdümüzdür ve onlardan sağlam ve karşılaştırılabilir taahhütlerde bulunmalarını istemeliyiz.

Ayrıca daha kısa bir münhasırlık dönemi için pazarlık yapmalı ve taahhütleri azalırsa münhasırlıklarını kaybedeceklerini şart koşmalıyız.

Ders: Bir müşteri sizinle özel bir sözleşme imzalamak istediğinde, kısa vadeli ödüller sizi aldatmayacaktır.

Dezavantajlarınızı göz önünde bulundurun ve münhasırlık anlaşmasının bu sorunları çözmek için yer bıraktığından emin olun.

Seo Uzmanı Nasıl Olunur?
Seo Uzmanı Olma

Ajansınızın başarısı için! Seo Uzmanı Nasıl Olunur?

Hepimiz bir yerden başlıyoruz ve yol boyunca birçok zor ders öğreniyoruz. Umarım bu yedi dersim aynı hataları tekrarlamaktan kaçınmanıza yardımcı olur.

Veya, en azından performansa dayalı işlemleri veya özel içeriği imzalamadan önce, bu sizi iki kez düşünmenize neden olabilir. Başarınız için!

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Seo Uzmanı Olma Sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden Takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Seo Çalışması Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Teknik SEO