CS GO Graph Küçültme (kodu) nedir ve ne için kullanılır?

CS GO Graph Küçültme
CS GO Graph Küçültme

CS GO Graph Küçültme Nasıl Yapılır? Merhaba sevgili okuyucular. Bugün sizler için CS:GO ağ grafiği ayarlarına ayrılmış kısa bir makale hazırlamak istiyoruz. Size ne için kullanıldığını, nasıl etkinleştirileceğini ve boyutunu ve konumunu nasıl değiştireceğinizi anlatacağız. Netgraph veya “net_graph“, CS:GO konsolunda bir komuttur. Ekranınızda bazı yararlı seçenekler içeren bir liste açılacaktır. Şimdi bunları size daha detaylı tanıtacağız.

Net_graph komutu, oyun içi bağlantıların tüm ayrıntıları hakkında bilgi almanızı sağlayarak gecikmeyi ve çeşitli sorunları izlemenize olanak tanır. Bu nedenle, bazı oyuncular, parametre değişikliklerini hızlı bir şekilde izlemek için işlevselliğini gözlerinin önünde bulundurmayı faydalı bulabilir. Dolayısıyla FPS düşüşünün kaynağını bu şekilde anlamak ve oyun sırasında frenleme ve gecikme sorunlarını bulmak ve düzeltmek çok gerçekçi. Net_Graph Nedir Konsolda net_graph 1 komutunu girdiğinizde ekrana birçok parametrenin olduğu çok büyük bir panel çıkıyor.

CS GO oyununda, oyuncular birtakım farklı kodlar sayesinde farklı avantajlara ve imkanlara sahip olabilirler. Bunlardan bir tanesi de CS GO Graph Küçültme kodudur. Bu kod sayesinde oyuncular oyunun kontrolünü çok daha kolay bir şekilde sağlayabilirler. Fakat oyuncular graph küçültme işlemi nasıl yapılır, kodları nasıl temin edilir gibi birtakım sorular sormakta ve cevaplarını aramaktadırlar.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Valorant Nişangah Ayarları


Graph Küçültme

  • FPS, oyun anında ekranda gördüğünüz saniyedeki kare sayısıdır.
  • Ping – ping, hesap tablosunda da görüntülenebilir, ancak orada her zaman doğru şekilde görüntülenmez.
  • Netgraph – gerçek pinginizi sürekli olarak gösterir.
  • Tick, sunucu tickrate’dir. Faceit ve Esea liglerinde tıklanma oranı 128, MM – 64’te. Up, PC’nizden sunucuya 1 saniyede gönderilen paket sayısıdır.
  • CMD, PC’nizin geri kabul ettiği paket sayısıdır. Kayıp – bu, gönderilen ve alınan paketler arasındaki farktır.
  • Bu gösterge ne kadar yüksek olursa, görüntü o kadar az pürüzsüz olur (sarsıntı ve sarsıntı).
  • Choke, sunucunun size teslim etmediği paketlerin yüzdesidir.
  • Ne kadar çok varsa o kadar kötü.
  • SV, paketlerinizi işlemek için geçen milisaniye cinsinden süredir.
  • + – sv hatasıdır. VAR, sunucunun kendisinin fps’sidir.

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Valorant Gece Pazarı Ne Zaman Gelecek


CS GO Graph Küçültme ve Kodu Kapatma / Açma

Gördüğünüz gibi tüm bu parametreler CS:GO’daki internet sağlığınızı doğrudan yansıtıyor. Güçlü parametre düşüşlerine sahip olduğunuz harita veya haritalardaki yerleri belirleyebilir ve bunlardan kaçınabilirsiniz.

Netgraph konsoldaki bir komutla etkinleştirilir. -net_graph 1’i kaydetmeniz gerekiyor, parametreyi sağ alt köşeye koyun.

CS GO Graph kapatma
CS GO Graph kapatma

Parametreleri alttan ortaya yerleştirmek istiyorsanız konsola net_graphpos 2 yazın.

cs go graph çalışmıyor
cs go graph çalışmıyor

Buna göre net_graphpos 3 sol alt köşedeki çizginin konumunu değiştirecektir.

cs go graph ayarları
cs go graph ayarları

Ağ grafiğinin boyutunu ayarlamanız gerekiyorsa, net_graphproportionalfont komutuna ihtiyacınız var.

Varsayılan olarak 1’de duracaktır.Ağ grafiğini küçültmek istiyorsanız net_graphproportionalfont 0.5 girin, parametreleriniz küçülecek ve oyun sırasında dikkatiniz dağılmayacaktır.

graph kodu
graph kodu

CS GO Graph Küçültme işlemi çeşitli adımlarla gerçekleştirilir. Öncelikle Net Graph’ı aktifleştirmek için konsola “net_graph 1” yazmanız gerekir. Bu sayede FPS göstergesi açılır. Fakat bu gösterge önünüze büyük bir oranla çıkar. Bu noktada graph küçültme işlemini gerçekleştirmek için de bu kez “net_graphproportionalfont 0” yazmanız gerekecektir.

Genel FPS ve graph küçültme işlemlerinin yanı sıra birtakım gerekli işlemlerin de kodları bulunur. Bunlardan graph göstergesini ortalama işlemi için “net_graphpos 2” kodu.. Graph FPS göstergesini sol üst köşeye almak için “net_graphos 3” kodu. Sağ köşeye almak için “net_graphos 1” kodu ve graph FPS göstergesini tamamen kapatmak için de “net_graph 0” kodu kullanılmalıdır.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. CS GO Graph Küçültme sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Bilgisayar Oyunları Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Nokta Cross Valorant


Bu sitede kopyalama izin yok! Anlayışınız için teşekkürler.