Google Blog Yorumları: Kaldırıyor

Google Blog Yorumları
Google Blog Yorumları

Google Blog Yorumları Kaldırıyor. Google’dan John Mueller, sitedeki tüm yorumları silmenin arama sıralamalarına zarar verebileceğini söyledi.

Google Blog Yorumlarını Kaldırıyor
Google Blog Yorumlarını Kaldırıyor

Google’dan John Mueller, web sitesi sahiplerine, web sitesindeki tüm yorumları kaldırmanın arama sıralamalarını olumsuz etkileyebileceğini tavsiye ediyor. Mueller, bu öneriyi 5 Şubat’ta kaydedilen bir Google Arama Merkezi SEO röportajında ​​sundu.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Google Keşfet Nedir


Google Blog Yorumları

Google Blog Yorumlarını Kaldırıyor Site sahibi, Google’ın arama sıralamasında blog yorumlarını dikkate alıp almayacağını soran bir soru gönderdi. Google Sahte Yorumlar artık çok fazla olmaya başladı. Yorumları web sitelerinden kaldırmak ve sıralamalarını kaybetmeden yapıp yapamayacaklarını sormak istiyorlar.

Evet, Google incelemeleri sayfa sıralamasına göre değerlendirir. Hayır, yorumların sıralamasını etkilemeden yorumların web sitesinden kaldırılması olası değildir.

Google Benim İşletmem Yorum Silme

Google Benim İşletmem Yorum Silme işlemleri aslında çok basit. Mueller, yorumların silinip silinmemesi konusunda herhangi bir öneri sunmaz. Her site sahibinin kararına bağlıdır.

Mueller, yorumu silip silmeyeceğinizi belirlemenize yardımcı olmak için soruyu yanıtlarken ayrıntılı bilgi verdi. Site sahipleri, Google’ın yorumları içeriğin bir parçası olarak ele aldığını unutmamalıdır.

Google Benim İşletmem Yorumları Kaldırma Yorum, araştırmacının aradığı bilgileri içeriyorsa, sayfanın arama sonuçlarında açılmasına yardımcı olabilir. Ancak Mueller, Google’ın yorum bölümünü ana içerikten ayırt edebildiğini, bu nedenle yorumların işlenmesinin farklı olduğunu belirtti.

Bazı durumlarda, ana içerik dışında bilgi sağlayan yorumlar sayfa için değerli olabilir. Ancak, durum her zaman böyle değildir ve bazen çok az değer sağlarlar veya hiç sağlamazlar.

“Sanırım sonuçta size bağlı. Bizim için yorumları içeriğin bir parçası olarak ele alıyoruz. Benzer şekilde, birçok durumda, bunun aslında yorum kısmı olduğunu biliyoruz, bu yüzden biraz farklı bir şekilde ilgilenmemiz gerekiyor.

Ama sonunda, insanlar sayfanızı oradaki yorumlara göre bulursa, açıkçası, bu yorumları silerseniz, sayfanızı buna göre bulamayız.

Google Yorumları yönetme Sahip olduğunuz yorumların türüne, yorum sayısına bağlı olarak, bu içerikler sayfanız için önemli bir değer sağlayabilir ve sayfayla ilgili diğer bilgilerin kaynağı olabilir. Ama her zaman değil.

Bu nedenle genel olarak sayfaların içeriğine bakmanız gerektiğini düşünüyorum ve bu sayfalarda başka yorum yoksa ve sayfaları ziyaret etmenize neden olan sorgular varsa hangi sorguların kaybolabileceğini düşünmelisiniz.

Buna dayanarak, ne yapacağınızı anlamaya çalışabilirsiniz. “


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Teknoloji şirketleri için PPC


İstenmeyen Google Yorumları Nasıl Silinir?

Currents’ta diğer kullanıcılar tarafından paylaşılan bir yayına yorum yapabilirsiniz ve yayını görüntüleyebilen herkes yorumunuzu okuyabilir.

Orijinal yayınla paylaşılan birini bulmak istiyorsanız, yayının kiminle paylaşıldığını görebilirsiniz. Bilgisayardaki akımı açın. Yorum yapmak istediğiniz gönderiyi bulun. Gönderinin altındaki Yorum ekle’yi tıklayın.

Yorumunuzu girin ve Yayınla’yı tıklayın. Yorumlarınızı yönetme Yazdıklarınızı değiştirmek isterseniz, gönderide gönderdiğiniz yorumları düzenleyebilirsiniz.

Diğer kullanıcıların yorumlarını düzenleyemezsiniz. Bilgisayardaki akımı açın. Yorum yaptığınız gönderiyi bulun. Sağ üst köşede, Diğer’i ve ardından Düzenle’yi tıklayın.

Gerekli değişiklikleri yapın ve Güncelle’yi tıklayın. Yorumu sil Bir gönderiye eklenen bir yorumu silmek isterseniz yorumunuzu silebilirsiniz. Bilgisayardaki akımı açın. Yorum yaptığınız gönderiyi bulun. Yorumun sağ üst tarafında, Diğer’i tıklayın ve döşemeden yorumu silin.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Google Blog Yorumları sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden Takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Web Tasarım Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Google Ads geniş eşleşme