Cumartesi, Haziran 15, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

DuckDuckGo Uygulaması Daha Fazla Gizlilik Korumasıyla Güncellendi

DuckDuckGo Uygulaması Daha Fazla Gizlilik Korumasıyla Güncellendi. DuckDuckGo’nun mobil uygulamaları ve masaüstü tarayıcı uzantıları, ek gizlilik korumalarıyla güncelleniyor.

DuckDuckGo Uygulaması Daha Fazla Gizlilik Korumasıyla Güncellendi
DuckDuckGo Uygulaması Daha Fazla Gizlilik Korumasıyla Güncellendi

DuckDuckGo’nun şu anda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük ikinci mobil arama motoru olduğu düşünüldüğünde, yayıncıların gelirini bir dereceye kadar etkileyebilir. DuckDuckGo APK, mobil uygulamalarını ve masaüstü uzantılarını “Küresel Gizlilik Kontrolü (GPC)” adlı yeni bir standarda uyacak şekilde güncelliyor. GPC, ziyaret edilen tüm web sitelerinin gizlilik ayarlarını belirtmek için kullanılan bir tarayıcı ve cihaz ayarıdır.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Google Haritalar Arama Trendleri


DuckDuckGo Gpc Ayarları

 Artık varsayılan olarak GPC ayarları DuckDuckGo‘nun uygulamalarında ve uzantılarında etkinleştirildi. DuckDuckGo, GPC standartları çalışmasının kurucu üyesidir.

 Şirket için bu yeni ortama kapsamlı destek sağlamak mantıklı. DuckDuckGo her zaman çevrimiçi gizliliğin bir savunucusu olmuştur. GPC’yi benzersiz kılan, kullanıcı verilerini satan web sitelerine bir yasal koruma katmanı eklemesidir.

DuckDuckGo’nun duyurusundan:

“Göz atma sırasında çoğu izlemeyi engellemiş olsak da, GPC’nin, web sitesinin verilerinizi satabileceği veya bunlardan yararlanabileceği veya bundan yararlanabileceği belirli yargı alanlarında sonunda ek yasal koruma sağlayacağına inanıyoruz. Diğer şirketlerle Paylaşılan (örneğin, verilerinizi daha sonra onlara satmak ziyaretiniz), reklamcılar veya veri aracıları. “

DuckDuckGo Uygulaması DuckDuckGo, GPC ayarlarını etkinleştirdikten sonra, kullanıcıların California Tüketici Gizlilik Yasası (CCPA) ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) uyarınca vazgeçme haklarını kullanmaya başladığını söyledi.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Google Ads Nedir


DuckDuckGo Uygulaması Daha Fazla Gizlilik Koruması

“Bu, DuckDuckGo İndir Gezginler sorusana cevaben veya uzantısının en son sürümünü indirirseniz ve belirli bölgelerden (Kaliforniya, Avrupa, Brezilya, BAE ve Bermuda gibi) New York Times’a erişirseniz, bu devre dışı bırakma haklarını otomatik olarak kullanacağınız ve uygun eylemleri gerçekleştirin Eylem. “

DuckDuckGo arama motoru,, GPC’yi varsayılan olarak etkinleştirmenin gerekli olduğunu, çünkü CCPA gibi yasaların tüketicilerin kişisel verilerini satmamayı seçmelerini açıkça gerektirdiğini belirtti.

Kullanıcılar, yeni Duckduckgo güvenli mi veya uzantısı yükleyerek ve GPC’yi açık durumda tutarak, bu gizlilik düzenlemelerinde belirtilen şartları karşılayabilir mi?.

The New York Times, The Washington Post ve Automattic (WordPress’in üreticisi) dahil olmak üzere birçok büyük yayıncı, olasılıklarında GPC’yi uygulama sözü verdi. Bu güncelleme artık DuckDuckGo’nun mobil uygulaması ve uzantısının son sürümünde mevcuttur.

DuckDuckGo Türkçe

DuckDuckGo Türkçe Sürümü Mevcut mu? Evet Tabi ki de mevcutç. aynı zamanda, iOS ve Android için mobil tarayıcıların yanı sıra Chrome, Firefox, Brave ve Microsoft Edge için uzantılar sağlar (Safari şu anda desteklenmemektedir).

Uygulamayı veya uzantıyı yükledikten sonra, globalprivacycontrol.org adresine gidebilir ve GPC’nin çalışıp çalışmadığını test etmek için ekranın üst kısmındaki “GPC sinyali algılandı” mesajını kontrol edebilirsiniz. GPC ayarları herhangi bir zamanda açılıp kapatılabilir. Açmanın herhangi bir sakıncası varsa, en azından kullanıcı bundan bahsetmedi.

DuckDuckGo Uygulaması Daha Fazla Gizlilik Korumasıyla Güncellendi
DuckDuckGo Uygulaması Daha Fazla Gizlilik Korumasıyla Güncellendi

Bununla birlikte, GPC yasal olarak kullanıcı verilerini kullanmasına izin verilen web sitelerini kısıtladığı için, yayıncılar açısından dezavantajlar vardır.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. DuckDuckGo Uygulaması sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. Bizleri sosyal medya adreslerimizden Takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Web Tasarım Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Kaliteli Bağlantılar


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER