Pazartesi, Temmuz 22, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Fortnite sesli sohbet çalışmıyor: nasıl düzeltilir ve Çözülür?

Fortnite sesli sohbet çalışmıyor nasıl düzeltilir? Sesli sohbet özelliği, bir battle royale oyunundaki en önemli özelliklerden biridir. Battle Royale oyunları denilince akla ilk gelen oyun Fortnite oluyor. Çoğu battle royale oyununun aksine, bu oyun Windows, macOS, Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One. Xbox Series X/S, iOS ve Android dahil olmak üzere tüm popüler video oyun platformlarında oynanabilir.

Ancak, bazı mobil (Android ve iOS) oyuncular sesli sohbet edememe sorunuyla karşı karşıyadır. Bu makalede, Fortnite mobil sesli sohbetin çalışmama sorunlarını çözmenize yardımcı olacak bazı düzeltmeleri ve geçici çözümleri paylaşıyoruz. Bu yüzden lütfen bu makaleyi sonuna kadar okumaya devam edin.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Fortnite oynayarak para kazanma


Fortnite sesli sohbet hatası
Fortnite sesli sohbet hatası

Fortnite mobile sesli sohbet çalışmıyor hatası

Mobil cihazlarda Fortnite oynarken sesli sohbet sorunlarının tetiklenmesinin birçok nedeni vardır. Bu bölümde, bu sorunu çözmenize yardımcı olabilecek bazı genel düzeltmeler ve geçici çözümler sunuyoruz.

Düzeltmelere geçmeden önce, bunların bazı genel düzeltmeler olduğunu unutmamalısınız. Bu nedenle sesli sohbet sorununu sizin için çözmeyebilir.

Fortnite sesli sohbet Sorunu
Fortnite sesli sohbet Sorunu

Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Fortnite Altın Küp


Fortnite sesli sohbet Sorunu

 1. Fortnite’ta sesli sohbet özelliğini düzeltmenin ilk adımı, oyunu mobilde oynarken aktif bir Wifi Bağlantısına geçmek. Oyuncuların birkaç mobil cihazda oyunu mobil veri üzerinden oynarken sesli sohbet sorunuyla karşılaştığı ve etkin bir Wifi Bağlantısına geçtikten sonra sorunlarını çözebildiği durumlar olmuştur.
 2. Wifi Bağlantısına geçtikten sonra Fortnite uygulamasına cihazınızın Mikrofonuna erişim izni verdiğinizden emin olun. Oyunu başlatırken veya sesli sohbeti ilk kez açarken her uygulama bazı izinler ister. Bu durumda Fortnite’a İzin Verdiğinizden emin olun. Değilse, cep telefonunuzun ayarlarında bulunan İzinler veya Gizlilik seçeneklerine gidin.
 3. Bundan sonra Fortnite oyun içi ses ayarlarına gitmeli ve şu ayarların uygulandığından emin olmalısınız:
  1. Sesli Sohbet ses kaydırıcısının en az %20 olarak ayarlandığından emin olun.
  2. Sesli Sohbet seçeneğinin AÇIK olduğundan emin olun .
  3. Hangi Sesli Sohbet yöntemini uyguladığınızı unutmayın (Açık Mikrofon veya Bas konuş).
  4. Sesli Sohbet giriş ve çıkış cihazınızın doğru seçildiğinden emin olun.
 4. Şimdiye kadar hiçbir şey size yardımcı olmadıysa, cihazınızı yeniden başlatın ve tekrar deneyin.

Bu makaleyi faydalı bulduysanız, arkadaşlarınızla paylaşın.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Fortnite sesli sohbet çalışmıyor Sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Fortnite Haberleri Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca Şu Haberimizi de Okuyunuz: Fortnite TikTok Dansları


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER