Cumartesi, Nisan 20, 2024

ÇOK OKUNANLAR

İLGİLİ YAZILAR

Valorant Benzeri Oyun: Hyper Front, 4 resmi olarak piyasaya sürüldü

Valorant Benzeri Oyun Var mıdır? Mobil oyun izleyicileri için bir FPS oyunu olan Hyper Front. 20 Ocak 2022’de Filipinler, Tayland, Malezya ve Singapur’da Google Play Store’a geliyor. Türkiye için Yakın zamanda çıkışını gerçekleştirecek. Başlangıçta Project M olarak adlandırılan oyun, Ağustos 2021’de beta testine başladı. Bununla birlikte, resmi çıkışından kısa bir süre sonra, Super Frontier…

https://youtu.be/oI4j-YO8HJc
Valorant Gibi Oyun

Riot Games’in popüler taktik nişancı oyunu Valorant’a benzerliği nedeniyle ağır bir şekilde eleştirildi. Çinli oyun geliştirme şirketi NetEase Games, oyunu geliştirmekle görevlendirildi. Geliştiriciler, Hyper Front’u, oyuncuların taktiksel savaşa girmesi için 23 farklı silaha sahip. Oynaması ücretsiz, kahraman tabanlı 5v5 FPS oyunu olarak tanımlıyor.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: Riot iki aşamalı kimlik doğrulaması


Valorant Benzeri Oyun Hyper Front vs Valorant ile arasında ki farklar nasıl karşılaştırılır?

Hyper Front vs Valorant
Hyper Front vs Valorant

2022’nin başlarında piyasaya sürülen Hyper Front, artık Güney Asya’daki belirli ülkelerdeki mobil oyuncuların kullanımına sunuldu. Amaçları, Valorant’a benzer takım tabanlı bir FPS oyununa aç olan mobil oyun topluluğuna hitap etmektir. Riot Games, Valorant’ı dünyanın en popüler çevrimiçi çok oyunculu oyunlarından biri haline getirmeyi başarırken. Valorant gibi oyun merak ediyorsanız okumaya devam edin.

Hyper Front ve Valorant arasındaki farklar
Hyper Front ve Valorant arasındaki farklar

E-sporda da benzer bir başarı elde etti. Ancak oyun, sürükleyici oynanışıyla henüz mobil kitlelere ulaşmış değil. Valorant Mobile 2021’den beri çalışıyor olsa da, Riot henüz lansmanı hakkında daha fazla ayrıntı vermedi. Çevrimiçi oyun topluluğu, iki FPS oyunu arasında oyun ve mekanik açısından çeşitli benzerliklere aktif olarak işaret ediyor. Her iki oyun da 5v5 birinci şahıs nişancı iken, Hyper Front takımların 14 raund kazanmasını gerektirirken Valorant 13 raund gerektirir.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: LOL Aram için En iyi Şampiyon


Valorant Gibi Oyun

Valorant Gibi Oyun
Valorant Gibi Oyun

Ek olarak Hyper Front 23 farklı silaha sahipken Valorant 17 farklı silaha sahip. Ancak Phantom, Vandal, Operator, Ghost, Classic ve daha fazlası gibi silahların NetEase’in 5v5 nişancı oyununda benzer çeşitleri vardır.

Oyun ayrıca, özellikle Reyna Leer, Sage’s Resurrection ve Brimstone’s Sky Smokes gibi birkaç cesur ajana benzer yeteneklere sahip karakterler içeriyor. Bundan önce, NetEase oyunlarının diğer ünlü oyunlara benzer birden çok versiyonu vardı. FPS/TPS sandbox hayatta kalma oyunu Creative Destruction. Fortnite’dan büyük ölçüde etkilenirken, Knives Out ve Rules of Survival, PUBG’ye çarpıcı bir benzerlik gösteriyor.

Epic Games’in aksine PUBG Corp., NetEase Games’e karşı bir telif hakkı ihlali davası açtı. Birincisi NetEase Games, PUBG Mobile lansmanından önce görsel, ses ve oynanış açısından çarpıcı benzerliklere sahip iki mobil oyun. Yayınlayarak PUBG izleyicilerini çekmeye çalışıyor.

NetEase bir karşı dava açmış olsa da, dava sonunda açıkça bilinmeyen şartlarda karara bağlandı. Valorant Mobile’ın, Riot’un Valorant’ın Haziran 2021’deki ilk yılını kutladığından beri yayında olduğu onaylandı. Oyunun çıkış tarihi henüz açıklanmasa da oyuncular yakında satışa çıkmasını bekleyebilirler. Ekim 2021’in başlarında Riot Games, kıdemli bir oyun tasarımcısı için bir iş listesi yayınladı. Bir mobil sürümün üzerinde çalıştığını ima etti.

Ancak FPS oyunlarının mobil oyun pazarını fethetmek için Riot’un NetEase ile rekabet etmesi gerekiyor. NetEase’in Riot’un ana şirketi Tencent ile geçmişi göz önüne alındığında, Riot’un şirkete telif hakkı ihlali nedeniyle dava açma fırsatı var. Ancak Valorant Mobile’ın piyasaya sürülmesi bilinmediği için Riot için sırada ne olduğunu sadece tahmin edebiliriz.

Yardıma ihtiyacınız olursa bizimle iletişime geçmek için “yorumlarda sorularınızı belirtin. Valorant Benzeri Oyun sorunuzu da bu şekilde yanıtlamış oluruz. bizleri sosyal medya adreslerimizden takip edebilirsiniz. Ayrıca Diğer Bilgisayar Oyunları Bültenimize de Göz gezdirmenizi İsteriz.


Ayrıca şu Haberimizi de Okuyunuz: LOL ADC Kazanma Oranları


Bizi Facebook ve Twitter ( X ) hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Websesi
Websesihttps://websesi.com/
Site yönetimi olarak, sizler için güncel ve faydalı içerikler üretmeye devam ediyoruz. 2020 yılından beridir, Websesi ailesinde bir çok editör içerik üretmiştir. Tüm editörlerimizin üstün katkıları ve cabaları sayesinde Websesi.com büyümeye devam ediyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

POPÜLER İÇERİKLER